Skocz do zawartości

Na jaką głębokość dać słupki ogrodzenia?


Radauskas

Rekomendowane odpowiedzi

Sypie mi się drewniany płot na działce. Sypanie zaczyna się od drewnianych słupków bramy, które to słupki już gibają się na boki. Chce dać stalowe słupki ok. 12x12cm. Na jaką głębokość trzeba je obsadzić, żeby były stabilne i utrzymały drewniane skrzydła bramy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sypie mi się drewniany płot na działce. Sypanie zaczyna się od drewnianych słupków bramy, które to

> słupki już gibają się na boki. Chce dać stalowe słupki ok. 12x12cm. Na jaką głębokość trzeba

> je obsadzić, żeby były stabilne i utrzymały drewniane skrzydła bramy ?

minimum do glebokosci przemarzania - cos pewnie okolo 1m u Ciebie.

Nie piszesz jaka to brama ale to bram zazwyczaj powinno sie zrobic lawe. Wtedy bedzie na wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> minimum do glebokosci przemarzania - cos pewnie okolo 1m u Ciebie.

> Nie piszesz jaka to brama ale to bram zazwyczaj powinno sie zrobic lawe. Wtedy bedzie na wieki.

Ja u siebie mam wylaną ławę pomiędzy słupkami. W ławie zbrojenie.

Słupki nawet nie drgną - niewiele pracują zima-lato zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> T

> To za duża robota. Słupki w beton i tez muszą wytrzymać.

Wytrzymac wytrzymaja, ale po solidnej zimie skrzydla moga sie nie zejsc, a furtka nie domykac. Wczoraj od czlowieka od ogrodzen uslyszalem, ze zaleca pelen fundament nawet pod cale ogrodzenie, o ile jest czyms bardziej ambitnym, niz drewniane slupki i drewniane przesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wytrzymac wytrzymaja, ale po solidnej zimie skrzydla moga sie nie zejsc, a furtka nie domykac.

> Wczoraj od czlowieka od ogrodzen uslyszalem, ze zaleca pelen fundament nawet pod cale

> ogrodzenie, o ile jest czyms bardziej ambitnym, niz drewniane slupki i drewniane przesla.

Ja dałem fundament i pod furtkę i pod bramę.

Wszystko stabilne zimą i latem. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja dałem fundament i pod furtkę i pod bramę.

> Wszystko stabilne zimą i latem.

No bo to tak powinno być zrobione więc musi być stabilne. Ława nie musi być głęboka, ważne żeby w niej zrobić jakieś zbrojenie i związać z słupkami, wtedy nie ma prawa się rozejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No bo to tak powinno być zrobione więc musi być stabilne. Ława nie musi być głęboka, ważne żeby w

> niej zrobić jakieś zbrojenie i związać z słupkami, wtedy nie ma prawa się rozejść

Tak sie zastanawiam co z brama przesuwna - fundament bramy i tak jest osobno przeciez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.