Skocz do zawartości

Wybór klimatyzatora przenośnego


goldixll

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Postanowiłem w tym roku się nie męczyć latem i do pokoju na poddaszu wstawić taki klimatyzator. Montować splita nie chcę ze względu na koszty.

To że te klimatyzatory głośno pracują to się już naczytałem, a czy są takie które nie hałasują ? Spać przy tym nie będę ale fajnie żeby dało sie normalnie TV pooglądać ok.gif

Możecie poradzić który model szukać (będę kupował raczej używkę - wiadomo ze wzgldu na kasę) a które omijać szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ja wiem czy tak hałasują?

> A wiesz ze będziesz miał rurę z gorącym powietrzem?

mam możliwość podpięcia się pod komin wentylacyjny (wersja hard )lub wystawić ją przez okno (wersja easy) ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam możliwość podpięcia się pod komin wentylacyjny (wersja hard )lub wystawić ją przez okno

> (wersja easy)

A jakie powietrze będziesz wydmuchiwał. No, niby ciepłe. Ale weź pod uwagę, że to ciepłe będzie zassane ze schłodzonego pomieszczenia na którego miejsce musi zostać zassane przez wentylację ciepłe powietrze z zewnątrz.

I tak, hałasują. Ja miałem dylemat w jednej robocie czy się pocić, czy przyprawiać się o ból głowy z hałasu. Do tego nieekonomiczne, bo wywalają schłodzone powietrze za okno.

Kup splita. Wcale tak dużo drożej nie wychodzi, skuteczniej schładza, VAT 8% i szybko się zwróci w rachunkach za prąd. A cisza (względna) jest bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj przenośnego. Szkoda kasy. Głośne i nieekonomiczne.

Ja kupiłem splita do samodzielnego montażu (ZIBRO 1332 ze specjalnym szykozłączem). Poszukaj na aledrogo.

Na razie jestem zadowolony. Kosztował mnie 1400 zł. montaż we własnym zakresie.

Teraz z tego co patrzyłem jest w sprzedaży model ZIBRO SCJA 25 linka

A jak chcesz przenośny to kup sobie taki: Zibro PX 32 lnka 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki kilka lat. Dobra opcja, tym bardziej że używałem go tylko kilka/kilkanaście dni w roku.

Kup najprostszy, najtańszy z Pompką do wypompowywania wody na zewnątrz (przez wężyk). Reszta parametrów jest nieistotna, poza mocą chłodzenia jeśli pomieszczenie ma ponad 30 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I klamot na ścianie .

Ja tam wolę klamot na ścianie, niż na podłodze czy biurku - na ścianie praktycznie nie zajmuje miejsca.

> Na 20 m2, wolnostojący ogarnia 10 kWh/na dobę.

Jak wywiercisz dziurę w ścianie czy zamienisz szybę w oknie na dyktę ze spasowanym otworem na rurę to pewnie tak.

Inaczej może też nie uda jej się wziąć więcej, ale przy uchylonym oknie efekt niewiele lepszy od wentylatora i dalej gorąco. Wiem, bo przerabiałem w pracy.

To ponad 6zł/dobę. Mi przy 60gr/kWh wychodzą średnie w lipcu 1,46zł/dobę Galanz 2,5kW chłodzący jakieś 25 m2 i tylko 3gr więcej Panasonic chłodzący 36m (+drugi pokój przez otwarte drzwi).

Ale największy minus przenośnej to hałas. Dlatego pewnie nie ma szans na 10kWh bo będzie włączana tylko jak naprawdę słońce przypiecze rzyć.

> A świeże powietrze w domu jest bezcenne.

Klima nie zastępuje wentylacji. A sensu chłodzenia klimy schłodzonym powietrzem i wyrzucania go za okno nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Postanowiłem w tym roku się nie męczyć latem i do pokoju na poddaszu wstawić taki klimatyzator.

> Montować splita nie chcę ze względu na koszty.

> To że te klimatyzatory głośno pracują to się już naczytałem, a czy są takie które nie hałasują ?

> Spać przy tym nie będę ale fajnie żeby dało sie normalnie TV pooglądać

> Możecie poradzić który model szukać (będę kupował raczej używkę - wiadomo ze wzgldu na kasę) a

> które omijać szerokim łukiem.

szukaj klimatyzatora przenosnego split - na przyklad taki

Quote:

Dwuczęściowy klimatyzator przenośny AC 14E to doskonałe rozwiązanie, łączące w sobie zalety klimatyzatora stacjonarnego oraz przenośnego.

Dzięki wydzieleniu skraplacza ("walizeczka") wystawianego na zewnątrz pomieszczenia, urządzenie może praktycznie pracować w obiegu zamkniętym, co zwiększa jego SPRAWNOŚĆ. Niewielka waga urządzenia pozwala na jego przenoszenie z miejsca na miejsce.

Mała średnica przewodów łączących jednostki sprawia, że zbędne jest uchylanie np. okna w celu wystawienia skraplacza na zewnątrz, na więcej niż kilka centymetrów.


i jest to jedyna sensowna opcja jesli nie chcesz czego montowac na stale... te wszystkie z 20centymetrowa rura wydechu glownie generuja halas, zimny wiatr i wysokie rachunki za prad, ale w zaden widoczny sposob nie obnizaja temperatury w pomieszczeniu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Postanowiłem w tym roku się nie męczyć latem i do pokoju na poddaszu wstawić taki klimatyzator.

> Montować splita nie chcę ze względu na koszty.

> To że te klimatyzatory głośno pracują to się już naczytałem, a czy są takie które nie hałasują ?

> Spać przy tym nie będę ale fajnie żeby dało sie normalnie TV pooglądać

> Możecie poradzić który model szukać (będę kupował raczej używkę - wiadomo ze wzgldu na kasę) a

> które omijać szerokim łukiem.

są modele z dwoma rurami - zasysającymi i wylotowymi.

Dzięki temu działa jak split - tylko głośniej.

Ja miałem w mieszkaniu tego:

Klimatyzator.

Dwie rurki podpiąłem do kominów i było git. A skropliny ten model wykorzystuje do chłodzenia skraplacza i przy okazji wyrzuca je w postaci pary rurą wylotową.

Po sezonie da się go kupić na wyprzedażach za około 1100 zł - za tyle ja kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podważam zalet splittera. Są oczywiste.

Jednak niekiedy warunki nie pozwalają instalować pełnej klimy - brak zgody wspólnoty na ingerencję w elewację, wynajem mieszkania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Postanowiłem w tym roku się nie męczyć latem i do pokoju na poddaszu wstawić taki klimatyzator.

> Montować splita nie chcę ze względu na koszty.

> To że te klimatyzatory głośno pracują to się już naczytałem, a czy są takie które nie hałasują ?

> Spać przy tym nie będę ale fajnie żeby dało sie normalnie TV pooglądać

> Możecie poradzić który model szukać (będę kupował raczej używkę - wiadomo ze wzgldu na kasę) a

> które omijać szerokim łukiem.

jezeli istnieje cien szansy na montaz nawet najtanszego splita to sie nie zastanawiaj.

Ja jechalem przez 1 sezon na przenosnym za okolo 1.5k pln, mialem wyprowadzenie cieplego powietrza w komin i izolowanej rurze itp. i byla masakra, glosno tak ze ledwo telewizor slychac, 20m2 chlodzilo wieki, sekunde po wylaczeniu juz bylo wilgotno w powietrzu i po 10min juz bylo bez zmian.

Do tego kosmiczne zuzycie pradu bo jakas gowniana klasa energetyczna.

ogolnie nie polecam chyba ze sytuacje mega kryzysowa i po prostu nie da rady inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednak niekiedy warunki nie pozwalają instalować pełnej klimy - brak zgody wspólnoty na ingerencję

> w elewację, wynajem mieszkania itp.

To wtedy lepiej wydać kasę na folie okienne zewnętrzne i wentylator. Przynajmniej będzie używany. A efekt odczuwalnego schłodzenia niewiele gorszy od przenośnej klimy. Taniej i w zakupie, i używaniu a cisza bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Postanowiłem w tym roku się nie męczyć latem i do pokoju na poddaszu wstawić taki klimatyzator.

> Montować splita nie chcę ze względu na koszty.

> To że te klimatyzatory głośno pracują to się już naczytałem, a czy są takie które nie hałasują ?

> Spać przy tym nie będę ale fajnie żeby dało sie normalnie TV pooglądać

> Możecie poradzić który model szukać (będę kupował raczej używkę - wiadomo ze wzgldu na kasę) a

> które omijać szerokim łukiem.

Nie polecam przenośnego. Mamy taki w firmie i hałasuje zdecydowanie za mocno do zastosowań domowych. Samo chłodzenie też raczej przeciętnie - z 26 daje radę zbić do 20-21, przy czym na mocy maksymalnej to już huragan w kwestii hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Postanowiłem w tym roku się nie męczyć latem i do pokoju na poddaszu wstawić taki klimatyzator.

> Montować splita nie chcę ze względu na koszty.

> To że te klimatyzatory głośno pracują to się już naczytałem, a czy są takie które nie hałasują ?

> Spać przy tym nie będę ale fajnie żeby dało sie normalnie TV pooglądać

> Możecie poradzić który model szukać (będę kupował raczej używkę - wiadomo ze wzgldu na kasę) a

> które omijać szerokim łukiem.

Dostałem wycenę na montaż splita 3888 zl za lg standard 3.5 kw lub vivax 3.5 kw za 3400 Gwarancja w obu przypadkach na 3 lata. Chyba dobra cena ? Co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostałem wycenę na montaż splita 3888 zl za lg standard 3.5 kw lub vivax 3.5 kw za 3400 Gwarancja w

> obu przypadkach na 3 lata. Chyba dobra cena ?

IMO da się kupić znacząco taniej. I pewnie 3,5kW będzie za dużo. Chyba, że masz to na poddaszu słabo ocieplone.

IMVHO we współczesnym pokoju do 40m2, bez specjalnych źródeł ciepła to najmniejsza klima powinna wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO da się kupić znacząco taniej. I pewnie 3,5kW będzie za dużo. Chyba, że masz to na poddaszu

> słabo ocieplone.

> IMVHO we współczesnym pokoju do 40m2, bez specjalnych źródeł ciepła to najmniejsza klima powinna

> wystarczyć.

Przyjechał pomierzyl i powiedział że 3.5 do minimum. W sklepie za sam klimatyzator mi ponad 3500 powiedzieli (lg) dlatego się jeszcze dopytuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyjechał pomierzyl i powiedział że 3.5 do minimum.

Mi też tak powiedzieli. I się wyłącza nawet w największe upały - chociaż inwerter. W drugim mieszkaniu zamontowałem najmniejszy on-off galanz. Też się wyłącza, ale akurat to oczywiste w tym przypadku, bo taka konstrukcja. Ale to też dowód, że nie brakuje mu mocy.

Inverter, jak na minimum mocy w największe upały musi się wyłączyć jest ewidentnie przewymiarowany.

Co do ceny - http://allegro.pl/klimatyzacja-lg-3-5-kw-basic-z-montazem-i5333990167.html

"Trochę" taniej. Ale gwarancja dwuletnia. Tylko z gwarancją też nie jest tak różowo - dopytaj ile będziesz płacił i jak często za przeglądy. 100-150 zł dwa razy do roku to standard. Więc tak naprawdę gwarancja jest płatna ze 200-300 zł i wydłużenie jej o rok IMO nie ma sensu. Jak ma coś się zepsuć, to zepsuje się szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi też tak powiedzieli. I się wyłącza nawet w największe upały - chociaż inwerter. W drugim

> mieszkaniu zamontowałem najmniejszy on-off galanz. Też się wyłącza, ale akurat to oczywiste w

> tym przypadku, bo taka konstrukcja. Ale to też dowód, że nie brakuje mu mocy.

> Inverter, jak na minimum mocy w największe upały musi się wyłączyć jest ewidentnie przewymiarowany.

> Co do ceny - http://allegro.pl/klimatyzacja-lg-3-5-kw-basic-z-montazem-i5333990167.html

> "Trochę" taniej. Ale gwarancja dwuletnia. Tylko z gwarancją też nie jest tak różowo - dopytaj ile

> będziesz płacił i jak często za przeglądy. 100-150 zł dwa razy do roku to standard. Więc tak

> naprawdę gwarancja jest płatna ze 200-300 zł i wydłużenie jej o rok IMO nie ma sensu. Jak ma

> coś się zepsuć, to zepsuje się szybko.

Ponoć tego basica należy omijać szerokim łukiem ... Tez sie o niego pytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO da się kupić znacząco taniej. I pewnie 3,5kW będzie za dużo. Chyba, że masz to na poddaszu

> słabo ocieplone.

> IMVHO we współczesnym pokoju do 40m2, bez specjalnych źródeł ciepła to najmniejsza klima powinna

> wystarczyć.

dobra uwaga, ja mam w sypialniach 2.5 kw (kazda ok 22m2), poddasze, czarny dach i od zachodu wiec po 14 slonce non stop. Balem sie ze 2.5 kw nie da rady a w trybie nocnym gdzie wiatrak ledwo wieje robi lodowke. 3.5 kw byloby glupota.

W salonie mam 7kw i w ciagu 10 min na minimalnych obrotach chlodzi bardzo mocno sam salon, po 20 min cale 70m2 jest mocno schlodzone. Mysle ze 5kw tez dalby rade a byloby troche ciszej bo 7kw nawet na minimalnej mocy dosc mocno szumi.

Takze taka moja uwaga zeby z moca nie szarzowac bo czesto nie ma potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponoć tego basica należy omijać szerokim łukiem ... Tez sie o niego pytałem

tak samo mowil ze instalator z autoryzacja lg i z lg w ofercie, powiedzial mi ze czesto sie zdarza ze juz na pierwszym uruchomieniu nie ruszaja.

Poza tym w srodku zrobiony niby jaki chinole po 1.5k pln.

Duzo lepiej niby brac gree, chigo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponoć tego basica należy omijać szerokim łukiem ... Tez sie o niego pytałem

Basic jest do bólu prosty, tam praktycznie nie ma co się zepsuć, nigdy nie byłem na awarii tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak samo mowil ze instalator z autoryzacja lg i z lg w ofercie, powiedzial mi ze czesto sie zdarza

> ze juz na pierwszym uruchomieniu nie ruszaja.

> Poza tym w srodku zrobiony niby jaki chinole po 1.5k pln.

> Duzo lepiej niby brac gree, chigo.

A pytałeś go, ile ma zysku na każdym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A pytałeś go, ile ma zysku na każdym modelu?

paru narzekalo na lg wiec sadze ze to regula, a jak placi lg i po ile kupuja montazysci to juz nie moja sprawa, kazdy mial w ofercie 5-6 firm i tylko lg odradzali, a lg nie bylo najtansze z oferty. I tylko basic im nie pasowal, z drugiej strony model oczko wyzszy jest tylko 300 drozszy wiec nie sadze ze zarobek maja duzo lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.