Skocz do zawartości

Dzień dobry się z Państwem! :)


wAgNeR

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy

W 20. tygodniu (sic! miało być w 14.) od wpłaty zaliczki odebrałam telefon i dowiedziałam się, że jest gotowa i czeka na mnie smile.gif

Poznajcie... Helenkę uzbroj_zlo.gif

Helenka została odebrana przez rzeczoznawce z PZM, który szczęśliwie nie stwierdził żadnych napraw lakierniczych ani mechanicznych i w dniu dzisiejszym wyjechała z salonu serduszka.gif

288439620-1.jpg

w pięknych okolicznościach przyrody cool.gif

288439620-2.jpg

do domku:

288439620-3.jpg

Tym samym oficjalnie zasilam grono dresów i wietrzę łokieć, co niniejszym potwierdzam hehe.gif

288439620-4.jpg

Dziękuję za uwagę i do zobaczenia na drodze drive.gif

post-72740-14352530913986_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze w niej wyglądasz

Podziękowała 20.GIF

Tylko chyba trochę za malutka jestem do tego zimnego łokcia wink.gif ledwie dosięgam do tych drzwi wink.gif

> Zadowolenia z auta

Fajne jest smile.gif 5-tką w dieselu lepiej mi się jeździło, wyrywała się bardziej, a ta jest trochę grzeczniejsza smile.gif

Mam nadzieję, że uspokoi się z chlaniem paliwa, bo na tę chwilę spalanie mam 24l/100km wg kompa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bedzie zle

Musi byś dobrze smile.gif Przez najbliższe min. 3 lata musi mi wystarczyć zlosnik.gif

> gratuluje autka, fajny kolor, tez sobie kupilem opla w takim ph kolorze

Chciałam biały perłowy, ale nie można go wybrać w m-pakiecie, chyba, że na indywidualne zamówienie - dopłata 10 tyś. zł za lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BMW pomyślało i o Tobie, proszzz:

Dziękuję smile.gif a wiesz, że idealnie pasowałby kolorystycznie do wnętrza? waytogo.gif Nie wiem tylko czy mają taki do wzrostu 164 cm wink.gif

Podniosłam trochę fotel i już jest lepiej. Co prawda czuję się jak kierowca autobusu, ale mogę z mniejszym trudem sięgnąć do automatu biletowego na bramkach, czy przy płaceniu w okienkach biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podziękowała

> Tylko chyba trochę za malutka jestem do tego zimnego łokcia ledwie dosięgam do tych drzwi

> Fajne jest 5-tką w dieselu lepiej mi się jeździło, wyrywała się bardziej, a ta jest trochę

> grzeczniejsza

> Mam nadzieję, że uspokoi się z chlaniem paliwa, bo na tę chwilę spalanie mam 24l/100km wg kompa

sporo tego gazu pali zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kwestia jak się jezdzi. A chłodzić oczywiście trzeba. 150KM z litra to nie jest jakis kosmos. W

> standardzie ten silnik ma 245KM

miedzy 20i (184km) a 28i (245km) jest trochę różnic konstrukcyjnych - nie samym softem to podciągnęli wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miedzy 20i (184km) a 28i (245km) jest trochę różnic konstrukcyjnych - nie samym softem to

> podciągnęli

Mnimalne, sprowadzają się do osprzętu typu wydech, IC.

Generalnie to jest tak, że silnik podstawowy to 245KM, a słabsze to kastraty - głównie softowe. Ze 184KM samym softem idzie ugrać ztpc ok 280 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnimalne, sprowadzają się do osprzętu typu wydech, IC.

> Generalnie to jest tak, że silnik podstawowy to 245KM, a słabsze to kastraty - głównie softowe. Ze

> 184KM samym softem idzie ugrać ztpc ok 280 KM

Jeśli to są zmiany wyłącznie softowe, to znaczy, że odwracalne i gwarancji można nie stracić? 245K by mi wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli to są zmiany wyłącznie softowe, to znaczy, że odwracalne i gwarancji można nie stracić? 245K

> by mi wystarczyło.

Zmiany są odwracalne, ale bmw i tak się dopatrzy. Zostają ślady w pamięci sterownika. To się da usunąć, ale trzeba by robić przed każda wizyta w aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem opłaca się olać gwarancje po prostu i tyle. Nie zabierają jej na cale auto tylko na

> silnik, skrzynie, układ przeniesienia napędu i hamulcowy.

A jak ktoś nie chce zostać bez gwarancji, to są firmy, które modzą silniki, ale z uwagi na to, że tracisz wtedy gwarancję producenta na silnik, to oni przejmują odpowiedzialność na siebie i odpowiadają za silnik jeśli coś się stanie. Tak - jest drogo: Hammann, Schnitzer itp wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba to się nie opłaca w moim przypadku, chęci poprawy ze 184 na 245 KM?

Daj chwile silnikowi, żeby się ułozył i jak zacznie brakować mocy to wtedy pomyśl.

Silniki tunerzy modzą tak, że na 1 rzut oka jest to nie widoczne w ASO - numery softów zostają te same, daty programowania mogą zrobić też. Jedyne różnice wyłapią przy diagnostyce - wyższe ciśnienia doładowań, więcej paliwa itd. Wbrew pozorom ASO, nie ma potrzeby tego badać bez zlecenia klienta. Śmiem więc twierdzić, że przy zwykłych przeglądach nic nie zauważą. Problem sie pojawi, wówczas, kiedy wyjdzie nowe oprogramowanie soft update do tego silnika, i aso będzie je wrzucać w ramach przeglądu. Nadpiszą soft i nowe mapy pójdą w zapomnienie. Ale wtedy wracasz do tunera i wrzuca jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się nic nie dzieje z motorem to oczywiście nik w serwisie nie będzie sie doszukiwał "przekłamań" parametrów. problem wyjdzie przy grubszej awarii gdy monachium będzie musiało wyłożyć większą kasę na naprawę gwarancyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fajne wozidlo kolor mega

> bezawaryjnosci

Dzieki smile.gif

> tak szczerze mowiac to nie wiem co to za model

> 1,2,3,4 ?? gt?

X4 wink.gif

Dwa dni po odbiorze gonil mnie w garazu podziemnym sasiad, zeby mi powiedziec, ze zamowil taki sam - 218i. Jego mina byla bezcenna jak mu powiedzialam, ze to X4. - Jak to, przeciez ja kupilem taki sam i to jest 218i... To co ja kupilem? Ja taki chcialem...

rotfl.gif

Roznica miedzy SAVem a VANem wydaje sie byc jednak dostrzegalna z daleka wink.gif Coz, mam nadzieje, ze jak odbierze swoj, to bedzie zadowolony zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwa dni po odbiorze gonil mnie w garazu podziemnym sasiad, zeby mi powiedziec, ze zamowil taki sam

> - 218i. Jego mina byla bezcenna jak mu powiedzialam, ze to X4. - Jak to, przeciez ja kupilem

> taki sam i to jest 218i... To co ja kupilem?

hehe.gif Twój sąsiad moze jest dziennikarzem motoryzacyjnym - oni ciągle narzekają, że samochochody stały się tak podobne do się, że można je ze sobą pomylić .. no i pomylił;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.