Skocz do zawartości

Zadaszenie


KeyaR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zbudować drewniane zadaszenie drzwi w przyziemiu. Daszek miałby być prosty i podparty na murku (coś takiego jak w załączniku, tyle, że z drewna*).

Do zadaszenia jest "dziura" wielkości 150x150 cm więc nie chciałbym, żeby to było zbyt masywne.

Wymyśliłem, że jedną krokwię 10x5 zakotwię do ściany. Na przeciw niej na murku zbuduję z 2belek 7x7 i krokwii 10x5 opartej na nich konstrukcję kwadratową (zakotwioną do murku) i na to położę krokwie 10x5 co 50 cm (wyjdą 3 szt), tak, żeby uzyskać spad ok. 30-40%. Na to jakiś poliwęglan cy cuś innego.

Czy to dobry pomysł, czy może trzeba by coś zmodyfikować.

* zdjęcie do załącznika jest poglądowe i zaczerpnięte ze strony www.daszkinawymiar.pl

post-11088-14352531205303_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt nie wie, nie podpowie?

> Największy dla mnie problem to mocowanie "murłaty"/krokwi/kantówki do muru...nie wiem jak to można

> zrobić...

Kupić drut gwintowany - są sprzedawane metrowe, i przykręcić do muru smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupić drut gwintowany - są sprzedawane metrowe, i przykręcić do muru

Dodajmy że ten gwintowany drut ma być na wylot. Po drugiej stronie duże podkładki i nakrętka. Mam tak zamocowane zadaszenie nad wejściem na bodaj ośmiu takich prętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodajmy że ten gwintowany drut ma być na wylot. Po drugiej stronie duże podkładki i nakrętka. Mam

> tak zamocowane zadaszenie nad wejściem na bodaj ośmiu takich prętach.

Na wylot, do ściany 42 cm z pustką powietrzną hmm.gif

Daszek wyjdzie mi na wysokości stropu nad piwnicą i myślałem, że w nim zakotwię 20 cm kotwami hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na wylot, do ściany 42 cm z pustką powietrzną

Tak jest zrobione u teściów

> Daszek wyjdzie mi na wysokości stropu nad piwnicą i myślałem, że w nim zakotwię 20 cm kotwami

W stropie nie masz innego wyjścia ok.gif

Może kotwy mocowane chemicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Największy dla mnie problem to mocowanie "murłaty"/krokwi/kantówki do muru...nie wiem jak to można

> zrobić...

Ja bym użył odpowiednio długich kołków rozporowych.

Jak się postarasz, to łeb kołka wpuścisz lekko do łaty/kantówki/krokwi (niepotrzebne skreślić grinser006.gif) i zamaskujesz otwór "plasterkiem" drewna.

Skoro ściana murowana, to albo kołki, albo "wersja przelotowa", jak jeden z kolegów już zaproponował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na wylot, do ściany 42 cm z pustką powietrzną

> Daszek wyjdzie mi na wysokości stropu nad piwnicą i myślałem, że w nim zakotwię 20 cm kotwami

Jeśli na wysokości stropu to daj kotwy chemiczne. Powinno wystarczyć, tym bardziej że dach będzie podparty.

U mnie nie jest podparty w dodatku są na nim dachówki cementowe, więc mocowanie musiało być solidniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, to jest pomysł - kotwy chemiczne...do tego pojawił się jeszcze pomysł, żeby zamiast murłaty, dać wieszak belki. Na długości 150 cm wyszły by trzy takie. Każdego zakotwić (może właśnie kotwa chemiczna) na dwóch kotwach, to powinno wytrzymać, choć przyznam, że murłata ładniej wygląda (ale też niestety nieco waży, w przeciwieństwie do takiego wieszaka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.