Skocz do zawartości

Peugeot 308


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Takie luźne pytanie o taki samochód, w ciągu kilku miesięcy (max 1 rok) bym chciał zmienić samochód i wpadł mi własnie w oko peugeot 308. Interesuje mnie auto do ok.25-27 kpl, 5D, benzyna i klima. Reszta mało istotna jeśli chodzi o wyposażenie. Co trzeba wiedzieć szukając 308 ? Są jakieś słabe punkty na które trzeba zwrócić szczególną uwagę ? Jakieś silniki benzynowe są szczególnie polecane a inne omijać z daleka ? Będę wdzięczny za podpowiedzi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie luźne pytanie o taki samochód, w ciągu kilku miesięcy (max 1 rok) bym chciał zmienić samochód

> i wpadł mi własnie w oko peugeot 308. Interesuje mnie auto do ok.25-27 kpl, 5D, benzyna i

> klima. Reszta mało istotna jeśli chodzi o wyposażenie. Co trzeba wiedzieć szukając 308 ? Są

> jakieś słabe punkty na które trzeba zwrócić szczególną uwagę ? Jakieś silniki benzynowe są

> szczególnie polecane a inne omijać z daleka ? Będę wdzięczny za podpowiedzi

Niestety w 308 nie ma polecanych silnikow noPB no.gif

W zasadzie jestes skazany na 1.6 VTI, ktory ma raczej kiepskie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w 120 konnej wersji też są problemy z łańcuchem? Myślałem, ze dotyczy to tylko 150 km thp

Trzeba olej trzymać wysoko, nie dopuszczać do spadku poniżej połowy. Jeszcze kwestia ile robisz przebiegu, bo jak 12- 15 kkm rocznie, to wymiana chyba nie będzie częsta? W dizlach padają dwumasy, sprężarki, wtryski i nikt nie marudzi jak nad tymi rozrządami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, w dieslu jestes swiadom tego co moze Cie spotkac, nikt nie ukrywa ze tam sa te rzeczy o ktorych mowiles, natomiast w przypadku tego silnika o ktorym mowimy jego niewatpliwa "zaleta" wg sprzedawcow mial byc wlasnie ten nieszczesliwy lancuch rozrzadu... Taki maly psikus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba olej trzymać wysoko, nie dopuszczać do spadku poniżej połowy. Jeszcze kwestia ile robisz

> przebiegu, bo jak 12- 15 kkm rocznie, to wymiana chyba nie będzie częsta? W dizlach padają

> dwumasy, sprężarki, wtryski i nikt nie marudzi jak nad tymi rozrządami

Komu padają to marudzi, komu nie padają to nie ma powodu marudzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz, w dieslu jestes swiadom tego co moze Cie spotkac, nikt nie ukrywa ze tam sa te rzeczy o

> ktorych mowiles, natomiast w przypadku tego silnika o ktorym mowimy jego niewatpliwa "zaleta"

> wg sprzedawcow mial byc wlasnie ten nieszczesliwy lancuch rozrzadu... Taki maly psikus...

Tak to jest jak się zrobi mezalians z BMW smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Predzej czy pozniej kazdemu padna

Jak w każdym silniku w końcu coś padnie, jednemu rozrząd, drugiemu turbo, czy dwumasa. Tak juz jest nie ma co piany bić, w tym przypadku mozna byc przygotowanym i nie ma zaskoczenia.

Właściwie to jakis dramat? Uważam, że nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w każdym silniku w końcu coś padnie, jednemu rozrząd, drugiemu turbo, czy dwumasa. Tak juz jest

> nie ma co piany bić, w tym przypadku mozna byc przygotowanym i nie ma zaskoczenia.

> Właściwie to jakis dramat? Uważam, że nie

A wymiana ile kosztuje ? Wydaje mi się, że można profilaktycznie wymienić i będzie spokój. To chyba powinno być tańsze od gadżetów do klekota ? niewiem.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Predzej czy pozniej kazdemu padna

Dobrze wiesz że to zależy od REALNOŚCI przebiegu v licznik smile.gif

Jak komuś padają gdy na liczniku 150-200 kkm to daje dużo do myślenia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wymiana ile kosztuje ? Wydaje mi się, że można profilaktycznie wymienić i będzie spokój. To chyba

> powinno być tańsze od gadżetów do klekota ?

Dokładnie nie wiem, z 2000 pewnie kosztuje, ale nie ma sensu profilaktycznie wymieniać. Wymieniasz, jak wali zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie nie wiem, z 2000 pewnie kosztuje, ale nie ma sensu profilaktycznie wymieniać. Wymieniasz,

> jak wali

Czyli nie ma zagrożenia, że klęknie nagle alien.gif w moim 11 letnim seacie wymian rozrzadu kosztuje ponad 1 kpln. Przy moich przebiegach nawet jak bym miał wymienic po kupnie to starczy na ładnych kilka lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie nie wiem, z 2000 pewnie kosztuje, ale nie ma sensu profilaktycznie wymieniać. Wymieniasz,

> jak wali

nie wali, a puka w okienko na zimno (i jak jest źle - na ciepło nie przestaje) i daje znać coby go "przewinąć" smile.gif

ale fakt faktem - na tyle litościwy ten slinik, że z zaskoczenia raczej nie pada smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.