Skocz do zawartości

R6 a XJ6...?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem - lepiej bym sobie już darował ;]

 

Aaaale - chcę jutro jechać oglądać ładną XJ6 - 2012r.

 

Ostatni raz to tym na egzaminie jeździłem i nie pamiętam specjalnie jaka jest różnica (jeśli chodzi o silnik) pomiędzy R6, a XJ6 ;]

 

Będzie "zamienił stryjek siekierkę na kijek" czy też mapy w XJ pozwalają na nieco spokojniejsze "oddawanie mocy" = większą kontrolę i możliwośc spokojniejszej zabawy?

 

KOŃkretnie to tą chcę oglądać:

http://otomoto.pl/oferta/yamaha-xj-xj6n-1-rej-29-11-2012-ID6y56JN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem - lepiej bym sobie już darował ;]

 

Aaaale - chcę jutro jechać oglądać ładną XJ6 - 2012r.

 

Ostatni raz to tym na egzaminie jeździłem i nie pamiętam specjalnie jaka jest różnica (jeśli chodzi o silnik) pomiędzy R6, a XJ6 ;]

 

Będzie "zamienił stryjek siekierkę na kijek" czy też mapy w XJ pozwalają na nieco spokojniejsze "oddawanie mocy" = większą kontrolę i możliwośc spokojniejszej zabawy?

 

KOŃkretnie to tą chcę oglądać:

http://otomoto.pl/oferta/yamaha-xj-xj6n-1-rej-29-11-2012-ID6y56JN.html

Różnica jest taka jak między autem średniej klasy z silnikiem 1.6 a autem sportowym z silnikiem... sportowym. XJ6 to moto mające 80 KM i nadające się do wszechstronnej codziennej jazdy "wszędzie". Moc oddaje łagodnie, liniowo. Do opanowania dla początkującego z rozsądną głową. R6 to maszyna strico sportowa. Przecinak. Moim zdaniem w żadnym razie nie dla początkującego, choć RSSS na tym zaczynał i szczęśliwie przeżył, więc są wyjątki;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej - już niekatualne ;]

Spóźniłem się - chciałem go kupić ale... kupił go klient, który oglądał go przede mną :(

 

A ja.... zacząłem się zastanawiac - czy może jednak nie tyoiwy turystyk? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem opinie to już lepiej fazera, niewielka różnica cenowa a fazer dużo ciekawszy, kup sobie coś z jajem mt-01 czy vmaxa jakiegoś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - poszukiwania trwają dalej ;)

Jak znowu coś wypatrzę to będę Was męczył ;]

Hayka odpada - mam miejsce parkingowe pod oknem swojego biura - musiałbym chyba mieć cały czas zasłonięte rolety, żeby na nią nie patrzeć ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Różnica jest taka jak między autem średniej klasy z silnikiem 1.6 a autem sportowym z silnikiem... sportowym. XJ6 to moto mające 80 KM i nadające się do wszechstronnej codziennej jazdy "wszędzie". Moc oddaje łagodnie, liniowo. Do opanowania dla początkującego z rozsądną głową. R6 to maszyna strico sportowa. Przecinak. Moim zdaniem w żadnym razie nie dla początkującego, choć RSSS na tym zaczynał i szczęśliwie przeżył, więc są wyjątki;) 

 

Czym jezdzisz ?

 

Akurat mam na ten temat zupelnie inne zdania

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka jak między autem średniej klasy z silnikiem 1.6 a autem sportowym z silnikiem... sportowym. XJ6 to moto mające 80 KM i nadające się do wszechstronnej codziennej jazdy "wszędzie". Moc oddaje łagodnie, liniowo. Do opanowania dla początkującego z rozsądną głową. R6 to maszyna strico sportowa. Przecinak. Moim zdaniem w żadnym razie nie dla początkującego, choć RSSS na tym zaczynał i szczęśliwie przeżył, więc są wyjątki;) 

 

Pfikusny też zaczynał na R6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pozostal przy XJ 6. Moc jest w zupelnosci wystarczajaca, moto wygodne. Ewentualnie kupil bym Tracer'a, tyle, ze tch na rynku wtornym jak na lekarstwo, zbyt nowe

;)

Ten tracer to jakaś fantazja. Yamaha chciała zrobić szybkie moto typu szosowy turystyk i niby wszystko fajnie gdyby nie jeden mały problem: dopuszczalna ładowność = 180kg. Dodatkowo nie zalecają montażu kufra centralnego. Gdzie tu turystyka? To już na NC'ka więcej wrzuciłem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pozostal przy XJ 6. Moc jest w zupelnosci wystarczajaca, moto wygodne. Ewentualnie kupil bym Tracer'a, tyle, ze tch na rynku wtornym jak na lekarstwo, zbyt nowe

 

;)

 

+1 do XJ6, ale jakbybyl na twoim miejscu i mial kase to poczekalbym na XSR700 :D

 

 

2016-Yamaha-XSR700-EU-Forest-Green-Studi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może mt07 albo mt09

 

nie bo:

- XSR700 to jest ogolnie mt07 tylko ladniejsze ;)

- jestem fajnem klasycznych linii i okraglych lamp ;) i kreci mnie moj Zephyr 750 (rowniez Zepyhr 1100 bym przytulil), a z nowych to do tej pory Yamaha 1300 XJR przy czym mimo wszystko za duza (kulam sie glownie po miescie wiec 1,3litra to lekki przerost formy :D ) i za droga ... a ten XSR700 wydaje sie byc idealny  - nieduzy silnik, akurat mocowo, i cena tez nie powinna zwalic z nog ;)

 

 

 

PS. Yamaha 1300 XJR :)

 

2015-Yamaha-XJR1300-EU-Matt-Grey-Studio-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.