Skocz do zawartości

C4 Picasso czy warto to kupić


mateob

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie w Holandii kilka C4 Picasso z silnikami benzynowymi 1.6 120KM VTI z LPG i bez.

Ceny są ich atrakcyjne. Samochody roczniki 2010-2012. Przebiegi 100 - 200kkm.

Czy ma ktoś z Was doświadczenie z takim samochodem?

Warto się zainteresować i kupić dla siebie (bo w handel nie chce mi się bawić), może ktoś wie jak te silniki znoszą LPG? Co się psuje, a co wprawia uzytkownika w stan szczęśliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli miał bym kupić to auto, to pewnie był instalował LPG. Cena jest dość atrakcyjna, nie mam jak sprawdzić stanu technicznego auta, poza ewentualnym obejrzeniem z zewnątrz i krótką przejażdżką. Jednak mimo wszystko nie chciał bym się pakować w kłopoty z techniką.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tych silnikach na forum Peugeota i nie polecają ich... problemy z rozrzadami.

 

 

Niestety, ale nie jest to jedyny problem tych motorow... dochodza jeszcze zacierajace sie zawory, bardzo nieprzyjemna dla ucha praca motoru, problemy z pobieraniem oleju itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi cały czas o tzw. bezproblemowe użytkowanie - co z tego, że kupię auto w atrakcyjnej cenie, jak później będę się bujał z problemami różnej maści (oczywiście zawsze jest prawdopodobieństwo, że te problemy nie wystąpią). A w handel nie chce mi się bawić, mimo że w przypadku sprzedaży można zarobić trochę "pieniędzy".
@@slawek_l_83 HDI - nie ma, były ale nie ma - o czymś to świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi cały czas o tzw. bezproblemowe użytkowanie - co z tego, że kupię auto w atrakcyjnej cenie, jak później będę się bujał z problemami różnej maści (oczywiście zawsze jest prawdopodobieństwo, że te problemy nie wystąpią). A w handel nie chce mi się bawić, mimo że w przypadku sprzedaży można zarobić trochę "pieniędzy".

@@slawek_l_83 HDI - nie ma, były ale nie ma - o czymś to świadczy.

 

Jak cena jest naprawde dobra to mozna zaryzykowac.

Ja swego czasu tak kupilem, Primera P12 1.9dci z firmy.

Kosztowala mnie jakies 60% ceny rynkowej w tamtym czasie i turla sie do dzisiaj u mojego ojca.

Przez te 6 lat trzeba bylo troche do niej dolozyc, ale ogolny bilans nadal jest na plus, zwlaszcza biorac pod uwage minimalane utrate wartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam. Tego silnika nie znam, ale ten samochód jest strasznie kiepsko wykonany. Zwróć uwagę na fotel kierowcy, w większości samochdów jest oklapnięty niemiłosiernie przy przebiegu 100-120 kkm, a gąbka potrafi się spodem sypać przy 30 kkm. Łuszczące się plastiki też nie należą do rzadkości. Spasowanie elementów (np. drzwi do nadwozia) pozostawia baaaaardzo wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam. Tego silnika nie znam, ale ten samochód jest strasznie kiepsko wykonany. Zwróć uwagę na fotel kierowcy, w większości samochdów jest oklapnięty niemiłosiernie przy przebiegu 100-120 kkm, a gąbka potrafi się spodem sypać przy 30 kkm. Łuszczące się plastiki też nie należą do rzadkości. Spasowanie elementów (np. drzwi do nadwozia) pozostawia baaaaardzo wiele do życzenia.

Niestety jakość wykonania wnętrza c4picasso jest gorsza od xsary picasso a ta ostatnia rewelacja nie jest.  Materiały obiciowe foteli ulegaja szybkiemu zużyciu, mieszek zmiany biegów i inne. Od siebie dodam, że połączenie skrzyni MCP z dwulitrowym dieslem to też proszenie się o problemy ze względu na to, że mechanizm sprzegłowy potrafi się posypać po 70 kkm. Silnik miał ograniczony moment aby móc współpracować z ta skrzynią a i tak to nie wystarcza.

 

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.