Skocz do zawartości

Dziecko w foteliku 15-36 kg + przedni fotel + poduszka powietrzna = ???


Prezo

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis mówi o zakazie przewozu dziecka na przednim fotelu tyłem do kierunku jazdy jeśli auto ma poduszkę pasażera. Nawet jak poduszka jest wyłączona fabrycznym wyłącznikiem dziecko nie może jechać na fotelu pasażera tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis mówi o zakazie przewozu dziecka na przednim fotelu tyłem do kierunku jazdy jeśli auto ma poduszkę pasażera. Nawet jak poduszka jest wyłączona fabrycznym wyłącznikiem dziecko nie może jechać na fotelu pasażera tyłem.

to po kiego grzyba w takim razie ten przelacznik :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nie ma informacji na ten temat...

Jestem ciekaw, czy przepisy jakoś to regulują...

Wszędzie mowa tylko o przewożeniu tyłem, natomiast nie ma nic o starszych dzieciakach, które podróżują normalnie przodem do kierunku jazdy, tyle, że w foteliku..

W tej sytuacji chyba wolno..

 

Pytanie na ile jest to bezpieczne?!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oprócz przednich także boczne w fotelach i instrukcja zabrania jakichkolwiek fotelików na nich montować

 

Dwa auta które mają przednie, boczne i kurtyny. W jednym aucie zakaz całkowity a w drugim nie zalecane ale w ostateczności można tylko należy odsunąć fotel max. do tyłu i obserwować pozycję dziecka czy jest prawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nie ma informacji na ten temat...

Jestem ciekaw, czy przepisy jakoś to regulują...

Wszędzie mowa tylko o przewożeniu tyłem, natomiast nie ma nic o starszych dzieciakach, które podróżują normalnie przodem do kierunku jazdy, tyle, że w foteliku..

W tej sytuacji chyba wolno..

 

Pytanie na ile jest to bezpieczne?!?!

 

Wolno, skoro jest przodem. U mnie instrukcja zaleca wożenie z tyłu, ale dopuszcza montaż takze z przodu.

Na logikę jak obniżysz i odsuniesz do tyłu fotel, to dzieciak jest prawie jak dorosły na fotelu - pod względem poduszki czołowej. Trzeba tylko zadbać, aby nie zakładał nóg na deskę i nie miał kolan za wysoko, jak ma dystans tłowia taki jak ty, to co najwyżej w momencie kolizji uderzy głową w poduszkę, kurtyny pewnie i tak mogą go nie dosięgnąć a boczna jedynie dociśnie fotelik.

Ten temat był kiedyś dyskutowany na AK, były też filmiki z prób zderzeniowych, najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek i jak nie trzeba to jednak przewozić z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ten temat był kiedyś dyskutowany na AK, były też filmiki z prób zderzeniowych, najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek i jak nie trzeba to jednak przewozić z tyłu.

 

Dokładnie. Mam wrażenie że większość ludzi jak tylko usłyszy że tematem są poduszki w samochodzie to zupełnie traci zdrowy rozsądek mimo, że przeważnie nie ma zielonego pojęcia jak układ poduszek w samochodzie funkcjonuje.

 

Załóżmy, że kupiliśmy auto w którym jeden z elementów pirotechnicznych został zastąpiony atrapą (rezystorem). Dla większości ludzi od razu samochód jest niebezpieczny, nie nadaje się do jazdy, grozi śmiercią lub kalectwem itp. Prawda jest taka, że może tak być ale wcale nie musi - to zależy który dokładnie element został "oszukany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że większość ludzi jak tylko usłyszy że tematem są poduszki w samochodzie to zupełnie traci zdrowy rozsądek mimo, że przeważnie nie ma zielonego pojęcia jak układ poduszek w samochodzie funkcjonuje.

 

Załóżmy, że kupiliśmy auto w którym jeden z elementów pirotechnicznych został zastąpiony atrapą (rezystorem). Dla większości ludzi od razu samochód jest niebezpieczny, nie nadaje się do jazdy, grozi śmiercią lub kalectwem itp. Prawda jest taka, że...

...że - jeśli tylko ich wiek na to wskazuje - jeździli najprawdopodobniej autami bez jakichkolwiek systemów i żyją, a teraz sraczka na dźwięk słowa "bezpieczeństwo" i woda z mózgu :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.