Skocz do zawartości

Gorąc wielki...


elciapek

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze a ja myslalem dotychczas ze to predkosc zabija a nie brak ochraniaczy na lokciach.

To ja zatem pojezdze 30-40kmh w japonkach z przyjemnoscia i  baczac na innych uwaznie.

Oczywiscie nie uniknie sie np pijanego na czolowke idioty .

Dlaczego szlifierzy jezdza duuuuzo ponad norme w miescie?

Na oko tak ok stowki, mniej sie nie da czy o co chodzi?

 

nie... to nie predkosc zabija, to gwaltowne jej wytracenie robi krzywde.

 

Kazdy element ubioru ktory pozwoli wytracic predkosc mniej gwaltownie zwieksza twoje szanse na przetrwanie... kazda warstwa ktora oddziela cie od asfaltu przy szlifie ogranicza 'zdrapke' i tak dalej... ale widze ze ty jestes wlasnie jednym z tych niesmiertelnych o ogromnej wierze we wlasne umiejetnosci itp i po prostu nie dopuszczasz do glowy mysli ze jakis slepy dziadek ci moze zajechac droge i zaliczysz przewrotke... oby tylko wtedy nie bylo placzu ze zdarles sobie lokiec do kosci albo pokiereszowales nogi. Ja jezdze w texach, ale w pracy mam kolege ktory pojechal po bulki (naprawde :) ) i wygrzmocil sie na piaseczku 100metrow od domu przy predkosci (jak twiedzi) max 30km/h ... ponad tydzien L4 a potem wyglad jego ramienia przez kolejne pare tygodni skutecznie nas wszystkich wyleczyl z jezdzenia w t-shircie

 

 

 

PS. żartobliwie - w moim texie 'klimatyzacja' dziala od 60km/h ... pewnie majac kombinezon 'klimatyzacja' zaczyna dzialac od wiekszej predkosci i to jest powod dla ktorego tak szybko jezdza po miescie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jeżdżeniem bez odpowiedniego stroju jest jak z naszym słynnym paprykarzem, co to nie ubezpieczył upraw i jak matka natura poszalała, to zadawał kretyńskie pytanie- Jak żyć...

 

Pewnie wcześniej śmiał się z frajerów co płacą kasę na ubezpieczenie, ale jak przyszło co do czego, to miał pretensje do wszystkich wkoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z innego forum miał wczoraj stłuczkę z babą. On stał na czerwonym baba skręcała lewoskrętem w jego strone, ścięła zakręt i przejechała go całym bokiem. Ręką urwał lusterko, nogą przeszlifował cały jej bok.Był ubrany, moto utrzymał, boli go ręka. 

Jak by to wyglądało gdyby nie był ubrany ? Nie wiadomo.

 

Przypomniałem sobie przypadek mojego sąsiada który kilkukrotnie wywalał się na asfalcie na swoim XTeku. Raz po takim szlifie przy niewielkiej prędkości miał miesiąc L4 z powodu obcierek a blizny ma do dziś. Z resztą później stracił dobrą prace i zmieniło się jego życie po wypadku w którym zmieliło mu wszystkie kości od kostki do kolana. Zawsze jeździł "swobodnie" tylko w rękawicach i kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byles w motorismo? moze cos Ci chlopaki sciagna

Byłem dzisiaj i wyjechałem z tym

http://www.spidi.com/eu/eu_en/textile-motorcycle-jackets/airtech-armor.html

Czy to cokolwiek pomoże w razie gleby?

Sprawa mocno dyskusyjna, ale człowiek ze sklepu bardziej doradzał takie rozwiązanie niż żółw + ochraniacze na łokcie

Jedno można powiedziec: jest bardzo przewiewnie i o to w zasadzie chodziło.

Wysłane z HTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj i wyjechałem z tym

http://www.spidi.com/eu/eu_en/textile-motorcycle-jackets/airtech-armor.html

Czy to cokolwiek pomoże w razie gleby?

Sprawa mocno dyskusyjna, ale człowiek ze sklepu bardziej doradzał takie rozwiązanie niż żółw + ochraniacze na łokcie

Jedno można powiedziec: jest bardzo przewiewnie i o to w zasadzie chodziło.

Wysłane z HTC

 

jesli nie mialo wlozonych protektorow do ktorych jest przystosowane to rownie dobrze mogles jechac w bluzie dresowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;l

 

W planach mam jeszcze HELD Tropic II, nad którą się wczoraj poważnie zastanawiałem żeby wziąć zamiast tej SPIDI.

Kurtałka naprawdę spoko :ok: , rozmiar dla mnie produkują a i safety chyba wypada lepiej niż tej SPIDI  :hehe: ale to myśle na przyszły rok dopiero, bo tu zaraz i tak pogoda się zacznie psuć.

 

W tej SPIDI coś czuje to się najeżdzę w tym roku jeszcze, że hoho  :hehe:  ;l

Już leży w szafie i pewnie wyciągnę ją w dopiero w czerwcu. W porę kupiłem  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kupujesz jedną pomimo tego, że drugą ci się podoba a i tak chcesz kupić tą drugą ;)

 

SPIDI to sama siatka + protektory w sam raz na pogodę jaką mieliśmy 2-3 dni temu, czyli upały, gdzie człowiek się poci już w samy t-shircie.

Tropic myslę, że by się nadawała na aktualną aurę - tak do +15C. Poniżej mogło by być już zimno, choć może zimno by już było przy wyższych temperaturach, ale tego nie wiem, meshowej kurtały jeszcze nie miałem.

W All in One raczej nie wierzę, więc niestety trzeba inwestować w ciuchy na różne warunki.

Do tego warto by mieć kombi skórzane na bardziej dynamiczne wypady.

Już o kaskach, rękawicach i butach nie wspomnę.

 

Powyżej to raczej budżetowe rozwiązania, a gdzie kombii z poduszkami wybuchającymi w trakcie upadku? Tutaj dopiero robi się droga zabawa  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W All in One raczej nie wierzę, więc niestety trzeba inwestować w ciuchy na różne warunki..

Już o kaskach, rękawicach i butach nie wspomnę.

 

A co zrobić, gdy ruszasz rano, jest 18*C, a w trakcie jazdy temperatura otoczenia rośnie do +30*C? Ja wówczas zdejmuję kolejne warstwy...  ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić, gdy ruszasz rano, jest 18*C, a w trakcie jazdy temperatura otoczenia rośnie do +30*C? Ja wówczas zdejmuję kolejne warstwy...  ;] 

 

ja po prostu jade szybciej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 25 -140 to jest temperatura w stopniach Fahrenheita, czy prędkość, bo nie nadążam... :bzik::phi:

 

tlumaczac - przy 23-25stC i sloncu jest OK, a powyzej 140km/h juz nie jest fajnie w takiej kurce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 140km/h to już jest na "nielegalu" - jak Wam nie wstyd, braci autokącikowa? ;]:phi:

 

na jakim nielegalu? przeciez tyle jest spokojnie dozwolone i to rzut beretem od wroclawia... wyjezdzasz z wroclawia na A4, rozgrzewasz spokojnie silnik i opony i niemal zaraz za taka duza tablica z napisem bundesrepublik mozesz odkrecic do oporu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

W planach mam jeszcze HELD Tropic II, nad którą się wczoraj poważnie zastanawiałem żeby wziąć zamiast tej SPIDI.

Kurtałka naprawdę spoko :ok: , rozmiar dla mnie produkują a i safety chyba wypada lepiej niż tej SPIDI  :hehe: ale to myśle na przyszły rok dopiero, bo tu zaraz i tak pogoda się zacznie psuć.

 

W tej SPIDI coś czuje to się najeżdzę w tym roku jeszcze, że hoho  :hehe:  ;l

Już leży w szafie i pewnie wyciągnę ją w dopiero w czerwcu. W porę kupiłem  :lol:

 

Odgrzeje watek, bo i) ciepła pogoda wrocila ii) dzisiaj kupilem HELD Tropic II :phi:

Wrazenie ogolnie bardzo przyjemne, wentylacja naprawde wyśmienita, jakość wykonania również ok, natomiast mam dwa zastrzeżenia:

1) nie daja w serii podpinki przeciwdeszczowej, tylko kaza osobno dokupić (swoja droga podpinka niby nie jest jeszcze dostepna w sprzedaży)

2) przy predkosci ok. 100km/h ze material na odcinku pomiędzy protektorem ramion a kołnierzem ma skolnnosc do lopotania. Kurtka w zadnym wypadku nie jest za duza, wiec albo to splot specyficznych okoliczności typu aerodynamika / pozycja na motocyklu / dopasowanie do kurtki albo TTTM. Mam również zalozony dedykowany protektor pleców SAS-TEC w miejsce seryjnej gabki ale nie sadze by to akurat miało mieć na to wpływ. Jesli sa tu również inni użytkownicy tej kurtki, dajcie znac jak to u was wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje watek, bo i) ciepła pogoda wrocila ii) dzisiaj kupilem HELD Tropic II :phi:

Wrazenie ogolnie bardzo przyjemne, wentylacja naprawde wyśmienita, jakość wykonania również ok, natomiast mam dwa zastrzeżenia:

1) nie daja w serii podpinki przeciwdeszczowej, tylko kaza osobno dokupić (swoja droga podpinka niby nie jest jeszcze dostepna w sprzedaży)

2) przy predkosci ok. 100km/h ze material na odcinku pomiędzy protektorem ramion a kołnierzem ma skolnnosc do lopotania. Kurtka w zadnym wypadku nie jest za duza, wiec albo to splot specyficznych okoliczności typu aerodynamika / pozycja na motocyklu / dopasowanie do kurtki albo TTTM. Mam również zalozony dedykowany protektor pleców SAS-TEC w miejsce seryjnej gabki ale nie sadze by to akurat miało mieć na to wpływ. Jesli sa tu również inni użytkownicy tej kurtki, dajcie znac jak to u was wygląda.

Tez mam zamiar sie w nia zaopatrzyć, tylko nie wiem jeszcze kiedy dokladnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam zamiar sie w nia zaopatrzyć, tylko nie wiem jeszcze kiedy dokładnie

 

Ogolnie jest mega roznica vs zwykla budzetowa kurtka wielosezonowa - zarówno podczas jazdy jak i po zejściu z motocykla jest przyjemnie i przewiewnie - nie ma się wrazenia ze jest się uwiezionym w plastykowym worku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje watek, bo i) ciepła pogoda wrocila ii) dzisiaj kupilem HELD Tropic II :phi:

Wrazenie ogolnie bardzo przyjemne, wentylacja naprawde wyśmienita, jakość wykonania również ok, natomiast mam dwa zastrzeżenia:

1) nie daja w serii podpinki przeciwdeszczowej, tylko kaza osobno dokupić (swoja droga podpinka niby nie jest jeszcze dostepna w sprzedaży)

2) przy predkosci ok. 100km/h ze material na odcinku pomiędzy protektorem ramion a kołnierzem ma skolnnosc do lopotania. Kurtka w zadnym wypadku nie jest za duza, wiec albo to splot specyficznych okoliczności typu aerodynamika / pozycja na motocyklu / dopasowanie do kurtki albo TTTM. Mam również zalozony dedykowany protektor pleców SAS-TEC w miejsce seryjnej gabki ale nie sadze by to akurat miało mieć na to wpływ. Jesli sa tu również inni użytkownicy tej kurtki, dajcie znac jak to u was wygląda.

Mam tez tropica.

Podpinki nie mam i tez nie widzesensu. Buzzera na deszcz dostosowywac.

I tak... Lopocze:)

Wyslane z internetów

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez tropica.

Podpinki nie mam i tez nie widzesensu. Buzzera na deszcz dostosowywac.

I tak... Lopocze:)

Wyslane z internetów

 

Dzięki za info, poczułem się lepiej :hehe:  :phi:

Natomiast z zakupu i tak jestem mega zadowolony, w polaczeniu z jeansami FreeStar jest fajny i wygodny zestaw na ciepla pogode, w dodatku po zejściu z motocykla człowiek wygląda jak obywatel i podatnik a nie kosmita :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało mnie interesuje w czym kto jeździ, bo to nie ja będę w razie czego zdrapką, ale przyjemność z wiatru tulącego nasze ciało łatwo może przerodzić się w niezłe cierpienie.

 

I tu sie mozna zdziwić.

Prosty przykład.

Wsiada sobie koles na skuter ubrany w bermudy, klapki i koszulke ..no i obowiazkowo kask.

ty jedziesz autem ... przez nieuwage ...uderzasz go ..

Mieliscie mala predkosc .. powiedzmy ...20-30km/h.

 

Koles trafia do szpitala na dluzszy czas .. szlif po asfalcie, skrecona kostka.

Ty masz prokuratora .. wyrok w zawiasach .. problemy z kredytami, pozyczkami ..itp .... tylko dlatego ..ze koles nie pomysla o wlasnym bezpieczeństwie.

Gdyby byl ubrany ... zaplacilbys tylko mandat + poszloby troche kasy z Twojego OC.

 

Tak wiec ubierajac sie ... dbamy nie tylko o siebie, ale o czyjas przyszlosc.

Czasami warto pomyslec o innych.

Co z tego ze to Twoja wina ... takich ktorzy mieli pierwszenstwo ...jest masa w pierwszych rzedach na cmentarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.