Skocz do zawartości

Dylemat wyboru kamerki


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Chciałbym do samochodu zakupić jakąś dobrą kamerkę samochodową aby nagrywał przód i tył ewentualnie 360 C , musi mieć tryb parkingowy

Co polecacie aby wszystko miało ręce i nogi :)

 

Druga opcja zastanawiam sie nad zakupem dwóch osobnych kamerek tylko nie wiem która opcja ma większy sens ,

 

Pytam Was ponieważ są to nie małe pieniądze i nie chciałbym wtopić

 

Co polecacie jakie kamerki itp na co zwrócić uwagę przed zakupem ( mus czyli tryb parkingowy )

 

pozdrawiam i dzieki za pomoc

 

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci na tył ? Do zastosowan typu wyjasnienia stłuczki czy udawdaniania niebieskim że jednak mandat sie nie należy wystarczy ta z przodu. Jakość pozwalająca odczytać tablice rej., nic wiecej nie potrzeba. Nie bedziesz tego puszczał wieczorami na kinie domowym. Poprawna kamerkę da sie kupić poniżej 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ mamy kraj jaki mamy i jak ktoś zarysuje mi zderzak to na 99.9 % odjedzie , jak bedzie kamerka to niech jedzie , a ja zadzwonie tylko po niebieskich :) po to mi kamerka że polak nie umie sie przyznać do błędu tylko ucieka z miejsca i ma to w du....   tak naród :( , ostatnio miałem taką sytuację ale miałem szczęscie iż stałem tam gdzie dobry sąsiad ma kamere , zgłosiłem sie do niego i wiedziałem kto mi pięknie zarysował samochód , wyobraz sobie że nie zostawił kartki z nr tel itp , miał to w du.... pojechał , zdziwił się po dwóch dniach :) , jeszcze ściemniał i kombinował co on miał biedny zrobic :( masakryczni sa ludzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale naprawa tej rysy (skoro musisz) bedzie tansza niż ta kamerka :) Szkody parkingowe nie idą w tysiace złotych. I jeszcze warunek ze zrobi to twoj sąsiad ktorego znasz bo jak obce auto to bujaj sie po policjach żeby ci dane goscia sprawdzili. Nie bedzie to proste przy rysce.

Drugi warunek to że kamerka w ogole nagra zdarzenie i nagra tablice bo z tego co wyczytac mozna na forach to w wiekszosci wypadkow nie zadzialalo tak jak mialo zadziałać ale fakt ze ludzie zwykle maja oba obiektywy na przedniej szybie i ta skierowana w tyl g... widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być podwójna kamera z prawdziwego zdarzenia, be rzeźby w gównie, to BlackVue DR650GW HD (nie 750), od 330 euro komplet.

Nie będę się rozpisywał o jej cechach, poszukaj i poczytaj, opisy i testy (przynajmniej te niemieckie) odpowiadają rzeczywistości.

Dwie niezależne kamery nie są wygodnym rozwiązaniem. Kupa straconego czasu przy synchronizacji.

Do trybu parkingowego, jeśli Ci na nim wybitnie zależy i ma funkcjonować tip-top, powinna mieć podprowadzone osobne zasilanie.

 

Alternatywna do tego jest nawigacja-kombajn, Garmin nüviCam LMT-D z  dokupioną drugą kamerą (od 320 euro za nawi + 99 za drugą kamerę).

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale naprawa tej rysy (skoro musisz) bedzie tansza niż ta kamerka :) Szkody parkingowe nie idą w tysiace złotych. I jeszcze warunek ze zrobi to twoj sąsiad ktorego znasz bo jak obce auto to bujaj sie po policjach żeby ci dane goscia sprawdzili. Nie bedzie to proste przy rysce.

Drugi warunek to że kamerka w ogole nagra zdarzenie i nagra tablice bo z tego co wyczytac mozna na forach to w wiekszosci wypadkow nie zadzialalo tak jak mialo zadziałać ale fakt ze ludzie zwykle maja oba obiektywy na przedniej szybie i ta skierowana w tyl g... widzi

Tak jedna rysa bedzie tańsza ale uwierz mi że to nie bedzie jedna rysa jak zanm swoje szczęście , uwierz mi iz bede szukał kogoś nawet przez policje jak mi ryske zrobi na zderzaku i pojedzie .

Ja wiem że to jest tylko samochód ale jest to moja własność i sobie nie życze aby jeden z drugim nieudacznikiem zarysował mi samochód :( , jak by ludzie byli w porządku to by kamerek inni nie montowali :(

Ja już miałem zdarzenie dość konkretne widziałem jak gościu patrzy w moją stronę i nie miałem na to potwierdzenia , gościu zeznał że zemdlał i myślał że go kara minie , ale całe szczęście sąd poszedł za mną bo jak by nie sąd to bym miał wielkie G ... także kamery na 100 % bede tylko zastanawiam sie jakie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale naprawa tej rysy (skoro musisz) bedzie tansza niż ta kamerka :) Szkody parkingowe nie idą w tysiace złotych.

 

Moge Ci udowodnić, sze zwykła szkoda parkingowa, może na starym Fiacie skończyć się szkodą całkowitą.

 

Przerabiałem kilka razy.

 

Lewy bok miałem malowany/cieniowany już trzy razy. Lewe drzwi wymieniane dwa razy, teraz jest szpahla. Lewe nadkole to samo.

 

Na pięć szkód, tylko dwa razy ktoś zostawił "kartkę", ale auto stało wtedy pod "kamerą" firmową. Więc i tak bym wiedział.

 

Pierwsza naprawa, zderzak, lampa, błotnik + cieniowanie wyszła w ASO Fiata ponad 5kzł w dwunastoletnim wtedy Punciaku.

 

Druga szkoda, już poza ASO, u "Pana Wieśka", ale takieko polecanego, malowanie i wyciąganie dwoch elementów + cieniowanie + polerka => 1200zł.

 

Teraz ponownie ktoś mi przywalił w lewe drzwi, rysując błotnik. Nic nie zostawił po sobie, poza wgniecionymi drzwiami i rysami przez blotnik i drzwi.  Ponownie trzeba było by wyłożyć z 1000zł, ale jakoś w aucie wartym 5kzł mam to gdzieś jak wygląda. Ma być sprawne mechanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jakiego wy macie pecha. My parkujemy w centrum duzego miasta od 20tu lat i przez ten czas we wszystkich samochodach w rodzinie pamietam moze 3 obtarcia a jest tych samochodow od groma wliczajac całą rodzinę. Najwieksza szkoda to tylny narożnik w audi bo musialem lampe kupić ale i tak sie zamknąłem w 200zl. Oczywiscie jest to wkurzające jak ktoś ci niszczy twoją zabawkę ale nie inwestowałbym kilku tysiecy zl w mega kamerki ktore i tak w polowie przypadkow są zawodne a  w trybie parkingowym to juz w ogóle trzeba mieć farta żeby sie nagrało to co chcemy. 

Kamerke mam ale do stłuczek w czasie jazdy i na naciągaczy policmajstrów bo juz raz chcieli mi wmówić coś czego nie było.

 

Ostatnio staje sie modny monitoring przydomowy. Może warto pogadać ze wspolnotą czy by tego nie zainstalowac i mieć pogląd na cała okolice przed domem. TO zabezpiecza nie tylko przed tego typu szkodami ale tez przed zlodziejami i innym elementem. Kosztuje to marne grosze jak sie rozbije na X lokatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwaoczka pech? Jak ma się dużo samochodów to o szkody wcale nie jest trudno. U nas w firmie praktycznie nie ma miesiąca, by jakieś auto nie zostało obtarte na parkingu. Wszędzie mamy kamerki gdzieś od żabojadów przywiezione i pięknie widać tablice. Jak chcecie to mogę się dowiedzieć co to za model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zkody parkingowe nie idą w tysiace złotych

Wymiana wgniecionego błotnika i lekkie zarysowanie krawędzi drzwi w ASO 2,2kpln we Fiacie 500! Dodam, że goowniana ozdobna listewka zderzaka kosztuje w F500 ponad 450pln czyli tyle co przyzwoita kamerka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Chciałbym do samochodu zakupić jakąś dobrą kamerkę samochodową aby nagrywał przód i tył ewentualnie 360 C , musi mieć tryb parkingowy

Co polecacie aby wszystko miało ręce i nogi :)

 

Druga opcja zastanawiam sie nad zakupem dwóch osobnych kamerek tylko nie wiem która opcja ma większy sens ,

 

Pytam Was ponieważ są to nie małe pieniądze i nie chciałbym wtopić

 

Co polecacie jakie kamerki itp na co zwrócić uwagę przed zakupem ( mus czyli tryb parkingowy )

 

pozdrawiam i dzieki za pomoc

 

Fatal

Pogadaj z nimi może Ci odsprzedadzą :

265836-Jesli-pogoda-sie-utrzyma-samochod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z nimi może Ci odsprzedadzą :

265836-Jesli-pogoda-sie-utrzyma-samochod

Ale jesteś śmieszny ile ty masz lat człowieku , może przenieś się do przedszkola :( co masz problem że inni chcą chronić swoją własność na którą cieszko zarobili , może to ty jesteś jeden z tych co przywali w inny samochód i jedzie dale ma to jednym słowem w du......  sory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dobrze doradzić. Też pytałem i jedyna konkretna odpowiedź jaka padła to kamerka w cenie 2000 zł. Budżet mój 500 zł naciągnąłem do 900 i kupiłem mio mivue 658 z kartą 32gb w zestawie. Jestem zadowolony i mogę polecić. Tylko nie wifi bo nie ma wejść na kabel i tylko jeden slot na kartę pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie boisz się, że ktoś się tym zestawem kamerek 'zaopiekuje' jak zostawisz widoczne w aucie? Kamera + szyba też wyjdzie ponad 1000zł...

 

​Przód zawsze można zdjąć, a tył mocowany na stałe przeważnie jest na tyle mały, że ciężki do zauważenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli ma to być podwójna kamera z prawdziwego zdarzenia, be rzeźby w gównie, to BlackVue DR650GW HD (nie 750), od 330 euro komplet.

 

 

Dokładnie. Albo BlackVue, albo Vicovation Marcus 5.

 

Jest jeszcze BlackSys z kilkoma modelami, ale miałem do czynienia tylko z CF-100 i tu wadą jest dziwny kształt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.