Skocz do zawartości

LPG a zużycie oleju?


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

tak przeglądam sieć i szukam odpowiedzi na powyższe pytanie. Czy instalacja LPG wpływa na zwiększenie zużycie oleju? Nie mam porównania zbytnio, Tico które miałem jako pierwszy własny samochód po wymianie pierścieni tłokowych brało oleju 10W-40 ok 1l/15kkm na lpg. P2 którym teraz jeżdżę zużywa ok 1l/10kkm oleju 5W-40 również na lpg. Oba auta od chwili kupna posiadały zainstalowane lpg. Przykładowo jak kupowałem P2, to poprzedni właściciel mi powiedział że od montażu lpg trzeba coś tam oleju dolać. Wcześniej na PB nic nie dolewał pomiędzy wymianami. Jest kilka teorii na ten temat, ale w rzeczywistości różnie z  tym bywa. A jak jest u Was? Jakie macie spostrzeżenia? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powszechne przekonanie. Wynika ono z tego, że benzyna zawsze dostaje się do oleju i wydaje się, że go mniej ubywa. Ale potem jest zdziwienie po dłuższej trasie, ile to auto wzięło oleju na autostradzie - a to nie olej wzięło, tylko wreszcie dogrzany silnik na dłuższym dystansie odparował benzynę z oleju.

Przy LPG nie ma tego problemu i wydaje się niektórym, że auto z LPG zużywa więcej oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak to jest tylko teoria, a jak wiadomo z praktyką nie zawsze idzie w parze:) czytałem też opinie ludzi którzy czy to na lpg czy na PB nie widzą różnicy w zużyciu oleju.

 

Jak jeżdżą dłuższe trasy, to nic dziwnego.

Jak mają zamontowany gaz, a jeżdżą dłużej na benzynie, żeby mieć podstawy do takiej opinii, to jest to dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

tak przeglądam sieć i szukam odpowiedzi na powyższe pytanie. Czy instalacja LPG wpływa na zwiększenie zużycie oleju? Nie mam porównania zbytnio, Tico które miałem jako pierwszy własny samochód po wymianie pierścieni tłokowych brało oleju 10W-40 ok 1l/15kkm na lpg. P2 którym teraz jeżdżę zużywa ok 1l/10kkm oleju 5W-40 również na lpg. Oba auta od chwili kupna posiadały zainstalowane lpg. Przykładowo jak kupowałem P2, to poprzedni właściciel mi powiedział że od montażu lpg trzeba coś tam oleju dolać. Wcześniej na PB nic nie dolewał pomiędzy wymianami. Jest kilka teorii na ten temat, ale w rzeczywistości różnie z  tym bywa. A jak jest u Was? Jakie macie spostrzeżenia? pozdrawiam

Punto 2 1,2 8v od nowości do 235kkm w domu, olej 10W40 Lotos od nowości do końca, zużycie około 1,3l na 20kkm - od wymiany do wymiany.

Punto 2 1,2 16v olej 10W40 Lotos, zużycie około 1,5l na 20kkm - od wymiany do wymiany.u mnie 65-125kkm

Panda 1,1 8v, olej 10W40 Lotos, zużycie około 1,3l na 20kkm - od wymiany do wymiany.U mnie przy przebiegu 78-182kkm

Stilo 1,6 16v, olej 10W40 Elf, zużycie około 1,8l na 20kkm  - od wymiany do wymiany. U mnie przy przebiegu 108-184kkm

Megane 2 2.0 16v manual , olej 5W40 Elf zużycie około 1l na 20kkm  - od wymiany do wymiany, u mnie od przebiegu 72kkm, obecnie 95kkm

Megane 2 2.0 16v automat, olej 5W40 Elfzużycie w trakcie pomiaru, dopiero 5,5kkm zrobiłem, na bagnecie nie ma ruchu zmiany poziomu, u mnie od przebiegu 134kkm, obecnie 141kkm

Sorento 1 2,4 16v manual, olej 10W40 Elf - zużycie w trakcie pomiaru u mnie od przebiegu 220kkm, obecnie 221kkm

Wszystkie powyższe pędzone LPG, użytkowane 35% miasto - 65% trasa.

Pozdrawiam :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super dzięki za info, ale pytam czy zużycie macie takie same zarówno na LPG jak i na PB. Bedę musiał z ciekawości zrobić z 1kkm na samym PB ;)

 

Tak mały przebieg o niczym nie będzie świadczył. Zrobisz tak akurat w trasie głównie na autostradach w lecie - nie będzie różnicy. Zrobisz tak jeżdżąc w zimie krótkie, miejskie odcinki - okaże się, że oleju nawet przybyło (nawet, jak zlejesz na początku i na końcu testu i zmierzysz dokładnie ilość).

 

Musisz co najmniej rok pojeździć i przynajmniej jedną pełną zmianę oleju (zlać i zmierzyć ilość,bo na bagnecie to pierwszy i ostatni centymetr między min i max może oznaczać po 100ml, a ten środkowy, przy optimum z 0,5l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.