Skocz do zawartości

Civic VIIIgen. stuki w tylnym zawieszeniu


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

Auto z szalonym przebiegiem 48kkm, dzisiaj coś zaczęło mocno stukać z tyłu po prawej - na mój gust amorek, albo jego górne mocowanie...

 

Znana sprawa? ;]

 

Chyba tak, tylko przebieg coś duży jak na ten problem - mi niedługo po pojawieniu się tych odgłosów amortyzatory się wylały po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, tylko przebieg coś duży jak na ten problem - mi niedługo po pojawieniu się tych odgłosów amortyzatory się wylały po prostu.

 

 

Wyjąłem amorek, pooglądałem - wygląda w porządku suchutki, normalnie odbija, ale zaniepokoiło mnie mocowanie górne - guma jest w kształcie gwiazdki i 3 ramiona tej gwiazdki są pozaginane - chyba to jest problemem. Wymienię  i zobaczę, czy pomogło :)

Serwis za wymianę amora tylnego chce 150zł - jak sie ma kanał to do tego nie trzeba nawet koła ściągać, wykręca się jedną śrubkę na dole i jedną od wewnątrz - czas operacyjny 10 min... ;)

 

464981c7d95681ac510abe0c77c132e2_1056x52
 
nr 6 - nr części 52725-SMG-E01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednie amory to w VIIIgen jest sprawa tak znana, że hej. O stukach  tyłu mniej się pisze.

Japońskie się nie psują, jeśli stuka to pewnie tak ma być bo tak wymyślił to konstruktor z Japonii... :) Mnie stuka z przodu stabilizator, muszę w końcu gumy wymienić :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się ten grill nawet podoba, choć jeśli porównać go z tym, który masz u siebie, to jednak ten drugi robi robotę ;)

 

Fajnie wyglądał ten cały przezroczysty - w poliftowym z konieczności dodali te otwory przypominające wąsik alfonsa, bo przez jeden z nich dostaje się powietrze do chłodnicy oleju automatycznej skrzyni biegów, w przedliftowym była skrzynia i-shift i takie otwory były niepotrzebne. W sumie mogli zostawić jak było i tylko do wersji z automatem montować grill taki jak ten akcesoryjny, ale ktoś pokombinował i wyszło jak wyszło.  

 

Grill akcesoryjny był dość często sprzedawany do aut poliftowych, z tego co słyszałem w ASO to po liftingu zainteresowanie wyraźnie wzrosło.  ;] Sam też swego czasu taki kupiłem: 

 

29f86f0dc1463ad0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej miales dac znac jak ją nedziesz sprzedawal!

 

Na początku lipca miałem ją oddać do odświeżenia zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia, ale okazało się, że od rdzy rozleciało się miejsce podparcia podnośnika za przednim lewym kołem i najpierw trzeba pospawać podłogę.  :facepalm:

 

W tej sytuacji sprzedałem złoma tak jak stał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku lipca miałem ją oddać do odświeżenia zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia, ale okazało się, że od rdzy rozleciało się miejsce podparcia podnośnika za przednim lewym kołem i najpierw trzeba pospawać podłogę. :facepalm:

W tej sytuacji sprzedałem złoma tak jak stał.

Ja pierdziu... wystawiam mojego! ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu... wystawiam mojego! ;]

 

Sam się zdziwiłem jak próbowałem podnieść samochód żabą, a tu chrup i ta niby wzmocniona blacha złożyła się i odpadła.  :bzik:  :bzik:  :bzik: Pozostałe trzy były w lepszym stanie. 

 

Na razie mam nauczkę, żeby od Hondy w przyszłości trzymać się z daleka  :furious:, 5 lat i 49 kkm wystarczy na całe życie  ;l  - a co gorsza nie wiem za bardzo, co podobnego rozmiarowo kupić zamiast. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zdziwiłem jak próbowałem podnieść samochód żabą, a tu chrup i ta niby wzmocniona blacha złożyła się i odpadła.  :bzik:  :bzik:  :bzik: Pozostałe trzy były w lepszym stanie. 

 

Na razie mam nauczkę, żeby od Hondy w przyszłości trzymać się z daleka  :furious:, 5 lat i 49 kkm wystarczy na całe życie  ;l  - a co gorsza nie wiem za bardzo, co podobnego rozmiarowo kupić zamiast. 

 

Trafiles egzemplarz, w ktorym skumulowaly sie wszystkie znane usterki i troche takich, ktore trafily sie tylko Tobie ;) ztcp problemy byly juz na etapie zakupu bo miala byc inna navi ;) i potem nie bylo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zdziwiłem jak próbowałem podnieść samochód żabą, a tu chrup i ta niby wzmocniona blacha złożyła się i odpadła.  :bzik:  :bzik:  :bzik: Pozostałe trzy były w lepszym stanie. 

 

Na razie mam nauczkę, żeby od Hondy w przyszłości trzymać się z daleka  :furious:, 5 lat i 49 kkm wystarczy na całe życie  ;l  - a co gorsza nie wiem za bardzo, co podobnego rozmiarowo kupić zamiast. 

 

moim zdaniem wśród kompaktów nie ma auta nad golfa 7  :ok:

 

no chyba że lubisz japan style, to brałbym aurisa hybryde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wśród kompaktów nie ma auta nad golfa 7  :ok:

 

no chyba że lubisz japan style, to brałbym aurisa hybryde.

 

Nissan Pulsar wpadł mi w oko :hmm:  ale w sumie jakoś tak nie jestem do końca przekonany czy to rozsądny wybór. Na razie testuję innego Nissana ;] , mam czas do wiosny, więc może w tym czasie zniechęcę się do marki na tyle, żeby się rozmyślić, albo utwierdzę w przekonaniu, że to dobry wybór. 

 

Z Golfem i VW ogólnie jest taki problem, że najbliższy rozsądny jakościowo serwis mam w Świdnicy - w Lubinie co prawda też mam, ale tego akurat ASO wrogowi bym nie polecił.  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiles egzemplarz, w ktorym skumulowaly sie wszystkie znane usterki i troche takich, ktore trafily sie tylko Tobie ;) ztcp problemy byly juz na etapie zakupu bo miala byc inna navi ;) i potem nie bylo lepiej

 

Do tego wszystkiego salon i ASO Hondy zakończyły u mnie działalność w zeszłym roku w październiku. Nie po drodze mi z tą marką chyba.,  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan Pulsar wpadł mi w oko :hmm:  ale w sumie jakoś tak nie jestem do końca przekonany czy to rozsądny wybór. Na razie testuję innego Nissana ;] , mam czas do wiosny, więc może w tym czasie zniechęcę się do marki na tyle, żeby się rozmyślić, albo utwierdzę w przekonaniu, że to dobry wybór. 

 

Z Golfem i VW ogólnie jest taki problem, że najbliższy rozsądny jakościowo serwis mam w Świdnicy - w Lubinie co prawda też mam, ale tego akurat ASO wrogowi bym nie polecił.  :hehe:

 

IMHO juz lepiej poczekac na nowe Megane niz brac Pulsara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonczyles ich naprawami gwarancyjnymi ;)

 

Tak źle chyba nie było  ;]  - większośc rzeczy jednak nie była objęta gwarancją.  :hehe:

 

Coś im ogólnie siadła sprzedaż, klientów było mało - najpierw zamknęli całość pod pozorem remontu, a potem już nie otwarli. W tej chwili jest tam Volvo, na Google Street View jest jeszcze zdjęcie sprzed zmiany: https://www.google.pl/maps/@51.3813594,16.195393,3a,75y,86.42h,85.65t/data=!3m6!1e1!3m4!1sJO7IaX-uOhyy0dejzqRlOQ!2e0!7i13312!8i6656

 

Pozostałe samochody wyprzedali w swoim komisie - sąsiedni salon (Citroen i Suzuki) ma tych samych właścicieli i tam w komisie stały te auta, niektóre nawet nie zarejestrowane jeszcze.  

 

W sumie dziwnie to jakoś wszystko wyglądało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO juz lepiej poczekac na nowe Megane niz brac Pulsara.

 

W moim przypadku nie bardzo :no: - na miejscu serwis Renault jest beznadziejny, a do innego najbliższego mam 90 kilometrów, co jest dosyć niewygodne w praktyce. 

 

W sierpniu kupiłem innego Nissana, w sumie trochę przypadkowo, bo przy dość specyficznych wymaganiach wybór aut które je spełniały był dość ograniczony - na razie jeszcze nie zdążyłem się do marki zniechęcić, zobaczymy jak będzie to dalej wyglądać.  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.