Skocz do zawartości

Jaka kosa spalinowa/pilarka łańcuchowa


roman78

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zakupić owe przedmioty do przywrócenia działki do stanu użyteczności.

Działka w sumie 42 ary ale do skoszenia jakieś 20-25 arów reszta leśna.Na pierwszy raz to raczej koszenie tarczą,później planuję regularnie kosić.Do wydania kosa+pilarka około 1600 zł.Piła będzie potrzebna do wycięcia paru drzew  owocowych z których i tak nie ma żadnej korzyści no i po załatwieniu papierów dwóch dębów.

Jeśli chodzi o kosę skłaniam się ku: Stiga SB 420D 1,7 KM 805 zł a piła Stiga SP 375Q 729 zł.

Używa ktoś Stigi? Lub ewentualnie co innego w łącznej cenie polecicie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzety sa calkiem ok sam tym handluje/serwisuje ale co do pily to polecam alpine z "juli" bo to to samo a kosztuje polowe ceny, no i dobrze zastanow sie nad tym szybkim naciaganiem lancucha ogolnie nie polecam tego rozwiazania bo ciezko jest dobrze naciagnac no i potrafi sie rozwalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzety sa calkiem ok sam tym handluje/serwisuje ale co do pily to polecam alpine z "juli" bo to to samo a kosztuje polowe ceny, no i dobrze zastanow sie nad tym szybkim naciaganiem lancucha ogolnie nie polecam tego rozwiazania bo ciezko jest dobrze naciagnac no i potrafi sie rozwalic

Nie ma juli u mnie niestety...A ewentualnie coś z castoramy ?Bo przyznam ,że dopiero zgłębiam temat. Może jakiś Partner,NAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam NACa kosę od ok 8 lat, ogarniałem znacznie większa działkę, potem drugą .. bez problemu, najpierw tarczką chwasty /krzaki, potem żyłką trawę i całą resztę. Nigdy nie było z nią problemu.

NACa też kupiłem pilę łańcuchową, bo akurat była najmocniejsza. Pomogła przy wycinaniu kilkunastu drzewek i drzew, rozebrałem nią stary, drewniany dom i mnóstwo rzeczy zrobiłem przy budowie nowego. Działa bez problem, ostatnio tylko łańcuch naostrzyłem. Byłem pewien, że zajeżdzę ją przy rozbiórce, ale mam do dziś :)

Wszystko to kupiłem za znacznie mniejszy budżet niż podajesz.

 

Ze Stigi to tylko kosiarkę elektryczną mam :), choć dla taty zepsuła się taka po 4 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję zakupić owe przedmioty do przywrócenia działki do stanu użyteczności.

Działka w sumie 42 ary ale do skoszenia jakieś 20-25 arów reszta leśna.Na pierwszy raz to raczej koszenie tarczą,później planuję regularnie kosić.Do wydania kosa+pilarka około 1600 zł.Piła będzie potrzebna do wycięcia paru drzew  owocowych z których i tak nie ma żadnej korzyści no i po załatwieniu papierów dwóch dębów.

Jeśli chodzi o kosę skłaniam się ku: Stiga SB 420D 1,7 KM 805 zł a piła Stiga SP 375Q 729 zł.

Używa ktoś Stigi? Lub ewentualnie co innego w łącznej cenie polecicie

od jakichś 7-8 lat używam kosy spalinowej agroma BC-52P

http://www.agroma.pl/products/product/id/50

 

napieram nią dwie działki, jedna około 15, druga 17 arów. Na tej drugiej lecę tylko tarczą i na pełnej kicie bo trzeba drzewka samosiejki wykarczować czy inne badziewie, na mniejszej działce głowicą z żyłką 2,4 mm na około 1/3 gazu. W pierwszym przypadku pali jak smok, w drugim całkiem oszczędnie.

Dla porównania  sąsiad używa stihla z silniczkiem chyba 26 ccm. Taką samą powierzchnię koszę o połowę szybciej. Tzn. sąsiad wychodzi kosić, to i ja idę - sobota rano :hehe:

ja dolatuję tak do 2/3 i idę na kawkę. Wypijam kawę, wypalam ze 3 fajki, wracam, odpalam polskiego chińczyka i finiszujemy razem - on kosi nieprzerwanie...

 

polecam sztukę, nie do zmordowania. Tylko fabryczny głowica jest badziewna - nie wysuwa żyłki, warto od razu wymienić na taką z mosiężnymi przelotkami - koszt jakieś 50-60 PLN i można atakowac. Kosa kosztowała niecałe 600 pln odrobiła się już kilka razy.

Z czystym sumieniem mogę polecić.

Aha

-statnio wymieniałem zbiornik paliwa bo tata zgubił osłonę zbiornika / podstawę zbiornika.

 

koszta na allegro: podstawa zbiornika + zbiornik z korkami + filtr + wężyki - 21 pln :hehe: aha, przesyłka 16 :hehe::oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.