Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jak wiadomo przepisy odnośnie rejestracji replik i kitcarów zmieniły się, i jest problem, dlatego odpuściłem sobie Seveny, Cobry itp...
Postanowiłem zbudować kolejne lekkie autko tylnonapędowe do poganiania w CA Cup :) Tym razem padło na e30 :)



Silnik, napęd:
Is na strokerze, dbilasie, wałkach świątka, customowy układy wydechowy, to tak w skrócie, shortshifter, zemieniony dyfer i skrzynia :)
 
Zawieszenie/ układ kierowniczy:
Zawias przód e36, po małej modyfikacji, na gwincie.
Zawias tył standardowo compact e36, z przerobioną belką
Przekładnię kierowniczą założyłem od e36, wywaliłem wspomaganie - daje to nawet radę, ale rozważam inne rozwiązanie.

Nadwozie:
Wydmuszka, klatka, laminaty M3, kubełki, szelki, flokdeska

Układ hamulcowy:
Przód bermbo, tył seria compact, po małych modyfikacjach.

Na początek potrzebny jest dawca :)
Fotki auta "przed" - taki mi się ogryzek trafił :)

69b8fd2a0de6b28cmed.jpg
4cf8bb2f824cec7fmed.jpg

 

Zmieniłem chłodnice na wydajniejszą, od nowszego modelu z klimą :)

76b6c55e442f722fmed.jpg

Laminaty zajechały :)

2b7c3bf307fddfebmed.jpg

Wstępnie przymierzyłem błotniki :)

54c36c585350e7c5med.jpg

Mordka odchudzona i wstępnie spasowana, szukam kierunkowskazów na ibeju do m3 e30... może znajdę  :)

30b2aa831cb9891cmed.jpg

Wstępna przymiarka kubełków, i przeróbka mocowań :)

e7553b60f57d2f22med.jpg

Rozważałem różne zaciski Brembo, i od Porsche, Mercedesa, Peugeota, Alfy...

32298b4274ee86e9med.jpg

Finalnie postawiłem jednak na Brembo od E38, żeby ulepa zbytnio nie robić :)

f2695d0136d08618med.jpg

Do jazdy na mokro takie felgi trafiłem, oczywiście gdy je kupiłem tak nie wyglądały :)

04e89499aa8850f0med.jpg

Felgi do slicków właśnie skończyłem :)

9e5c2da737e4fc52med.jpg

Czas zabrać się za zawias:

f8b3c4d600e22b12med.jpg

Belka gotowa do przeróbki:

9cda592f44701b63med.jpg

 

Zawias przód wstępnie ogarnięty :)

3e2934913d663461med.jpg

Teraz muszę dobrać tarcze,  dorobić adaptery pod brembo i przewody w oplocie :)

0a1f833f3b8f9565med.jpg

 

Zawias tył po malowaniu proszkowym.
Musze wpakować tylko szpilki, tarcze nacinane i nawiercane już jadą, jeszcze tylko przewody w oplocie. :)

5bd3385a9894129bmed.jpg

Zaciski tył już zmontowane. Seria Compact e36, klocki Ferodo zakładam i nawiercane, nacinane tarcze Rotingera na tył

c2a2262c99a42c4cmed.jpg


Belka tył już po przeróbkach i malowaniu proszkowym :)

f003f06d2a205b05med.jpg


...i małe pytanie do znawców. Stabilizatory HR jak w czerwonej, czy może e36 22 mm na przód i tył od zetki 18 mm podejdzie pod compacta P&P?

 

 

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest typowo do sportu to nie za bardzo rozumiem zakładanie bodikitu od m3. Niepotrzebne koszty, lepiej było by zainwestować w jakieś graty do silnika.

No chyba że wygląd ma też jakieś znaczenie to spoko.

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra przewalczyłem temat zacisków :)

15d6f904ef1246a6med.jpg
Zaciski DB W220
d62b7ff98d463bf8med.jpg
fa7e313d3ddfe9f2med.jpg

Pod seryjną piastę e36 BREMBO e38 i Alfa nie podejdzie, bez przeróbki piasty albo mocowań zacisku.
Popularne BREMBO DB W220 czy W211 na upartego podejdzie, ale przy tarczy 325 lub większej, wiec 15'' na auto nie założę.
Finalnie zakładam zaciski od PORSCHE, tarcza 300 mm + felga 15'' :D :D :D

Gięte wahacze gotowe :) Jak by ktoś potrzebował to mam na zbyciu zwykłe pod 36, malowane proszkowo jak na zdjęciu + nowe sworznie (po kosztach oddam)

2a6e516732ed92abmed.jpg

 

 

PS. Jaki gwint z tych allegrowych polecicie? :) KW zawias odpada ze względu na cenę. Ale staby KW chyba założę.

Pzdr,
AW


cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra przewalczyłem temat zacisków :)

15d6f904ef1246a6med.jpg

Zaciski DB W220

d62b7ff98d463bf8med.jpg

fa7e313d3ddfe9f2med.jpg

Pod seryjną piastę e36 BREMBO e38 i Alfa nie podejdzie, bez przeróbki piasty albo mocowań zacisku.

Popularne BREMBO DB W220 czy W211 na upartego podejdzie, ale przy tarczy 325 lub większej, wiec 15'' na auto nie założę.

Finalnie zakładam zaciski od PORSCHE, tarcza 300 mm + felga 15'' :D :D :D

Gięte wahacze gotowe :) Jak by ktoś potrzebował to mam na zbyciu zwykłe pod 36, malowane proszkowo jak na zdjęciu + nowe sworznie (po kosztach oddam)

2a6e516732ed92abmed.jpg

 

 

PS. Jaki gwint z tych allegrowych polecicie? :) KW zawias odpada ze względu na cenę. Ale staby KW chyba założę.

Pzdr,

AW

cdn...

 

 

czegoś nie do końca rozumiem ...

 

 

mocno grube projekty a coś odpuszczasz ze względu na cenę ? czy na stosunek cena / jakość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo chcę założyć KW, ale komplet KW + Stabilizatory KW kosztuje 16.000 zł, a musze zglebić auto na dniach na docelowych kołach, bo blacharz bedzie składał mi całe body na M3 i laminaty w jedną całość.  A, że mam cały zawias i piasty od e36 (a sprzężyny seria - nie podejdą), musze szybko kupić jakiś tani zawias gwintowany, żeby auto na kołach postawić (z tych tanich jednak wolę coś lepszego, żeby to sprzedać bez problemu, jak już założe KW). Jesli mam teraz wydać 16.000 zł na zawias i patrzeć na auto wiszące na podnośniku do wiosny, to wolę kupić tani allegrowy zawias, dokonczyc budę, klatkę i motor, i toczyć się autem w kolo domu :) a KW założe później, tymbardziej, że jednocześnie szykuję dla siebie 2 inne autka torowe :)

Chociaż w sumie jak przysponsorujesz mi zawias KW, moge nakleić reklamę Twojego Moto-Plexa na swoje auto :)

 

 

Pzdr,

AW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo chcę założyć KW, ale komplet KW + Stabilizatory KW kosztuje 16.000 zł, a musze zglebić auto na dniach na docelowych kołach, bo blacharz bedzie składał mi całe body na M3 i laminaty w jedną całość.  A, że mam cały zawias i piasty od e36 (a sprzężyny seria - nie podejdą), musze szybko kupić jakiś tani zawias gwintowany, żeby auto na kołach postawić (z tych tanich jednak wolę coś lepszego, żeby to sprzedać bez problemu, jak już założe KW). Jesli mam teraz wydać 16.000 zł na zawias i patrzeć na auto wiszące na podnośniku do wiosny, to wolę kupić tani allegrowy zawias, dokonczyc budę, klatkę i motor, i toczyć się autem w kolo domu :) a KW założe później, tymbardziej, że jednocześnie szykuję dla siebie 2 inne autka torowe :)

Chociaż w sumie jak przysponsorujesz mi zawias KW, moge nakleić reklamę Twojego Moto-Plexa na swoje auto :)

 

 

Pzdr,

AW

 

 

obawiam się że budżet na sponsoring jest o jedno zero mniejszy u mnie w firmie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra przewalczyłem wstępnie temat układu hamulcowego, z e30 jest dużo prościej ale uparłem się na 5x120 i piasty od e36.

Porsche Cayenne + 350 mm w 200 KM aucie to przesada :D
6811ce280fb985b1med.jpg

Porsche 911/ 964/ 944S2 + piasta e36 - rzeźba z adapterem i raczej 17''
f39ff62ea6bdf8bcmed.jpg

Brembo DB  + piasta e36, siada, nawet bez adaptera, kombinowałem z tarczami to 16'' w ostateczności można wcisnąć.
c68f8109e087a0dbmed.jpg

Brembo e38 + piasta e36, bez rzeźby nie da rady.
6fedac65b79a5f46med.jpg

Porsche Daje rade :)
96dba171d04a35f2med.jpg

przy tarczy 312 mm siada w 16'' i mam 1 cm luzu. Jutro testuje jeszcze patent z tarczą 308mm moze 15 podejdzie. Do e30 siada to z tarczą 300mm :) i wchodzi 15 ''
dbd06022052d6154med.jpg

Pzdr,
AW


cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.