Skocz do zawartości

Ooo, już listopad. Spam dla tych co jeszcze żyją.


tom111

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zauważyłem, że drogowe światło lewe dziwnie świeci w dół. Prawe wyżej niż mijania, a to lewe pokrywa się praktycznie z mijania lub nawet lekko niżej daje. To norma czy coś nie halo? Żarówki identyczne, zamiana stronami nie daje nic. Źle założyć, w sensie odwrotnie nie da się, zresztą to H1 więc nie ma bata, pasuje tylko w jednej pozycji. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem, że drogowe światło lewe dziwnie świeci w dół. Prawe wyżej niż mijania, a to lewe pokrywa się praktycznie z mijania lub nawet lekko niżej daje. To norma czy coś nie halo? Żarówki identyczne, zamiana stronami nie daje nic. Źle założyć, w sensie odwrotnie nie da się, zresztą to H1 więc nie ma bata, pasuje tylko w jednej pozycji. Jakieś pomysły?

zobacz czy " ząbki" w żarówce zaskoczyły w gnieździe.

Czasem  bolec ( na kołnierzu ) opiera się o klosz  albo gdzieś tam i automatycznie wygina snop światła hehehheheeh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą skrzynkę to już nie, chyba że zaraz śmigniesz do mnie A4 to jeszcze coś zostanie.

Jakby co to mam blisko do sklepu, a tam Lubuskie jest zawsze  :ok:

 

nie zdążę obrócić. na rano do roboty hehehe.

 Śląsk niestety ubogi w Lubuskie.

To juz Podkarpacie  jest lepsze mimo że 2 koniec Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy " ząbki" w żarówce zaskoczyły w gnieździe.

Czasem bolec ( na kołnierzu ) opiera się o klosz albo gdzieś tam i automatycznie wygina snop światła hehehheheeh

To są H1 żarówki, nie pasują inaczej niż przewiduje klosz. Zauważyłem, że gdybym specjalnie chciał założyć źle tą żarówkę, nieco pochylić ją w dół - wtedy świeci wyżej. Ale klosz nie pozwala, wycięcie po obwodzie i dwa wystające "cycki" definiują położenie żarówki, sprężyny dociskaja prawidłowo, żarówka sztywno w gnieździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Śląsk niestety ubogi w Lubuskie.

 

W zeszłym roku byłem w Międzyrzeczu ( Lubuskie ) i znalazłem tylko jeden sklep z Lubuskim. Kupiłem ostatnie 5 butelek. Sprzedawca znalazł je w magazynie, powiedział że tego nikt nie kupuje i nie będzie więcej zamawiał w hurtowni  :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie to ja jeszcze Lubuskiego na półce nie widziałem. :ogien:

Zapytaj w jakimś okolicznym sklepie, może zamówią z hurtowni. Powiedz że weźmiesz 10 skrzynek na dobry początek  :ok:

Pamiętaj tylko żeby to było zwykłe jasne, a nie te smakowe wynalazki dla bab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem, że drogowe światło lewe dziwnie świeci w dół. Prawe wyżej niż mijania, a to lewe pokrywa się praktycznie z mijania lub nawet lekko niżej daje. To norma czy coś nie halo? Żarówki identyczne, zamiana stronami nie daje nic. Źle założyć, w sensie odwrotnie nie da się, zresztą to H1 więc nie ma bata, pasuje tylko w jednej pozycji. Jakieś pomysły?

 

Byś się zdziwił z tymi H1 - mam masę klientów, którzy i je potrafia włożyć źle :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, w prawym wkładam dobrze, a w lewym źle, i to dwie różne żarówki? Coś mam z lampą ale nie chcę nic tam grzebać coby czego nie urwać. Nie używam długich lamp tak często żeby mi to przeszkadzało na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, w prawym wkładam dobrze, a w lewym źle, i to dwie różne żarówki? Coś mam z lampą ale nie chcę nic tam grzebać coby czego nie urwać. Nie używam długich lamp tak często żeby mi to przeszkadzało na tyle.

Miałem podobny problem. U mnie szklana bańka żarówki H1 była trochę za długa i dotykając osłonki (maskownicy żarówki z przodu) niewłaściwie się układała.

Poszukaj krótszej  żarówki lub możesz spróbować delikatnie wygiąć blaszkę żarówki, żeby skorygować ułożenie.

Niestety regulacja działa jednocześnie na mijania i długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. U mnie szklana bańka żarówki H1 była trochę za długa i dotykając osłonki (maskownicy żarówki z przodu) niewłaściwie się układała.

Poszukaj krótszej  żarówki lub możesz spróbować delikatnie wygiąć blaszkę żarówki, żeby skorygować ułożenie.

Niestety regulacja działa jednocześnie na mijania i długie.

W lampach drogowych żarówka H1 wchodzi w klosz i tyle, nie ma żadnej osłonki, nic nie przeszkadza na długości. Pogrzebię kiedy za widności i się pobawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lampach drogowych żarówka H1 wchodzi w klosz i tyle, nie ma żadnej osłonki, nic nie przeszkadza na długości. Pogrzebię kiedy za widności i się pobawię.

A może to była H7 (mijania) :hmm: , może to ona  jest źle włożona i stąd reflektor ustawiony za nisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to była H7 (mijania) :hmm: , może to ona  jest źle włożona i stąd reflektor ustawiony za nisko?

Patrz na to nie wpadłem, ale H7 też miesiąc temu wymieniałem, bo wstawiona była...odwrotnie. Teraz jest 100% dobrze, ale prawa się różni od lewej

 

 bo nie miałem dwóch identycznych. Mam zamiar wymienić wszystkie na jednego producenta i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu to już się nie opłaca zakładać  ;l  ;l  fakt trochę jeszcze ciepło jest   :hmm:   ale czeka mnie kilka wyjazdów do wro w tym miesiącu, nie wiem w jakich godzinach będę śmigał i co mnie się przytrafi ;]  w grudniu do Wisły jadę na kilka dni...więc pogoda może się trafić różna  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to była H7 (mijania) :hmm: , może to ona jest źle włożona i stąd reflektor ustawiony za nisko?

Byłem święcie przekonany że H7 mam zamontowane prawidłowo, żarówka sztywno siedziała w gnieździe, sprężynki zaciśniete itp. Nawet ustawić na przyrządzie bez problemu się dało. Co się okazało: po odwróceniu żarówki mijania drogowe zaczęło świecić tam gdzie powinno. Co mnie jednak do tej chwili nie daje spokoju, to to że żarówkę mijania bez straty dla jej świecenia mógłbym zamontować w dwóch pozycjach. Tu mam prośbę, czy ktoś z Was ma może zdemontowany reflektor i mógłby sprawdzić jak prawidłowo w Cromie powinna być zamontowana żarówka mijania H7? Ma ona taki pionowy główny "cycek" wystający z blaszki montażowej, pytanie czy ma być on skierowany w górę czy w dół? Przeryłem internety, próbowałem sam zdjęcie zrobić telefonem oprawce po wyjęciu zarowki - wszystko na marne, za mało miejsca na złapanie ostrości aby było coś widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.