Skocz do zawartości

Jaki preparat do czyszczenia wtryskiwaczy?


Benjamin

Rekomendowane odpowiedzi

Do usuwania lepkich zanieczyszczeń z gazu używałem środka do czyszczenia gaźników pamiętającego jeszcze czasy PRL. Niestety, był dobry, ale skończył się. Który z dostępnych obecnie środków możecie polecić do czyszczenia zalepionych wtryskiwaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczny i zarazem skuteczny jest biały denaturat.

 

Wielkie dzięki za wskazówkę, wypróbuję ten środek. Denaturat raczej nie działa niszcząco na elementy gumowe, czego nie można powiedzieć o niektórych rozpuszczalnikach. Dlatego używając wczesniej tego specyfiku od gaźników starałem sie uwazac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w dalszym ciągu używaj środków do czyszczenia gaźników. Jest tego spory wybór. Można też nitro ale od tego puchnie guma, więc ostrożnie.

 

Obawiam się, że niektóre środki do gaźników mogą być równie agresywne, stąd pytanie do mających już doświadczenie. Ten specyfik jeszcze PRL-owski, który mi się skończył, był mocny, ale nie niszczył gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możecie powiedzieć jak wygląda takie czyszczenie wtryskiwaczy? Na swoich mam zrobione około 100kkm i może wypadało by je wyczyścić.

 

Można rozłozyc listwę na części i dokładnie wszystko wyczyścić lub zastosować inne metody. Wszystko zależy od producenta wtryskiwaczy, bo nie wszystkie dadzą się bezkarnie rozłozyć i złozyc. Moja listwa to AC01. Ze względu na to, że jest prawie nowa, podejrzewałem zaklejenie, które prawdopodobnie odpowiadało za okresowe wypadanie zapłonów w jednym z cylindrów. Listwę wyczyściłem bez rozkładania. Wyglądało to tak - najpierw odłączyłem listwę od reduktora, odchyliłem w lewo, nalałem do środka denaturatu, jak doradził kolega Sztywny, użyłem ręcznej pompki ciśnieniowej, by wymusić ciśnienie w listwie, przekręciłem listwę do poziomu, a potem otworzyłem na chwilę "ręcznie" pierwszy wtryskiwacz aż ciśnienie spadło do zera. Powtórzyłem to samo kilka razy dla pierwszego i kolejnych wtryskiwaczy. Przy okazji sprawdziłem w ten sposób, czy wtryskiwacze trzymają ciśnienie, gdy zamknięte, i czy są drożne przy otwarciu. Potem zrobiłem to samo stosując płyn do czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych, przy czym pozostawiłem też płyn w listwie na kilkanaście minut. Na koniec całość przepłukałem jeszcze raz denaturatem. Podłączyłem listwę. Po uruchomieniu silnika - kilka sekund nierównej pracy, po czym powrót do normalnego działania na biegu jałowym. Próba drogowa też wypadła dobrze. Żadnego szarpania, wypadania zapłonów itp. Dodam, że czyszczenie rozpocząłem po wcześniejszym nagrzaniu silnika, a zakończyłem sprawdzeniem szczelności instalacji. Zobaczymy, czy to czyszczenie okaże się skuteczne na dłuższą metę. Tak czy inaczej - na razie nie widać, by zaszkodziło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.