Skocz do zawartości

Tarcze hamulcowe - do wymiany?


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o poniższych tarczach hamulcowych?

Co się z nimi stało?

Można tak jeźdić czy lepiej wymienić?  :hmm:

 

Mocno przegrzane? :nie_wiem: W każdym razie wyglądają dość przerażająco ;) Ja bym tak wyglądające tarcze wymienił, ale może nie mam racji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno przegrzane?

 

Nie mam pojęcia. :)

 

Ja bym tak wyglądające tarcze wymienił, ale może nie mam racji...

 

To tak jak ja, ale możliwe że jestem przewrażliwiony na tym punkcie.  :bzik:

Zastanawia mnie czy wina nie leży w źle działającym zacisku. A jeśli dobrze myślę to czy przy kolejnych ostrych hamowaniach tarcza po prostu nie pęknie. :nie_wiem: 

Do tego co na przeglądzie, czy diagnosta podbije - a w razie kontroli czy policjant nie zatrzyma dowodu...

Ciekawi mnie oponia kogoś kto ma więcej doświadczenia. ;] ;] ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie oponia kogoś kto ma więcej doświadczenia. ;] ;] ;] 

 

Jedna tak wygląda, czy np. na jednej osi wyglądają podobnie?

 

Jeżeli jedna - może być zablokowany zacisk, ale musiałby być zablokowany dość długo i nie ma opcji, żeby tego nie było czuć (dosłownie...) po dłuższej jeździe. Jeżeli np. para - to auto dostało w kość (jakieś mocne upalanie na torze?) i tarcze się poddały.

 

Tak popękana tarcza na pewno może się rozlecieć - wygląda na to, że baaaardzo mocno dostała w 4 litery i dość gwałtownie została schłodzona. Jeżeli nie bije przy hamowaniu, to w sumie jakiś ewenement, chociaż może te spękania spowodowały rozładowanie naprężeń i tarcza się nie skrzywiła.

 

Jak pisał Kolega wyżej - diagnosta nie powinien takiego auta wypuścić ze ścieżki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wygląda jak popękane "szkliwo" z klocków, a nie tarcza. Podobne coś powstaje w różnych miejscach na tarczy, ale jeszcze tak równo rozłożonego nie widziałem. Można spróbować to usunąć. Jeśli się da, to w przypadku nominalnej grubości tarcza jeszcze pojeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wygląda jak popękane "szkliwo" z klocków, a nie tarcza. Podobne coś powstaje w różnych miejscach na tarczy, ale jeszcze tak równo rozłożonego nie widziałem. Można spróbować to usunąć. Jeśli się da, to w przypadku nominalnej grubości tarcza jeszcze pojeździ.

 

Moim zdaniem również winne są klocki i wymieniłbym tarcze+klocki w komplecie. Ciekawy jaki producent tarcz a jaki klocków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wygląda jak popękane "szkliwo" z klocków, a nie tarcza. Podobne coś powstaje w różnych miejscach na tarczy, ale jeszcze tak równo rozłożonego nie widziałem. Można spróbować to usunąć. Jeśli się da, to w przypadku nominalnej grubości tarcza jeszcze pojeździ.

 

To wygląda na popękaną tarczę hamulcową. :ok:

Wygląda to jak poniżej, ale jeszcze nie tak mocno...  :bzik:

 

Sp%C4%99kanie-siatkowe-tarczy.jpg

zdjęcie zapożyczone z internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacze były zamontowane w ciągniku siodłowym. :ooniee: 

Oczywiście odmówiłem wyjazdu z powodu złego stanu technicznego i od razu podziękowałem za współpracę. :papa: 

W razie całkowitego pęknięcia można narobić niezłego bałaganu, niestety trafi się taki który będzie jeździł dopóki się nie rozsypią. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacze były zamontowane w ciągniku siodłowym.  :ooniee:

Oczywiście odmówiłem wyjazdu z powodu złego stanu technicznego i od razu podziękowałem za współpracę. :papa:

 

 

ZTCW to ciągniki siodłowe (te zwykłe, polne też :phi: ) standardowo nie miewają alufelg. Jak Ty zauważyłeś te tarcze przed wyjazdem? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCW to ciągniki siodłowe (te zwykłe, polne też :phi: ) standardowo nie miewają alufelg. Jak Ty zauważyłeś te tarcze przed wyjazdem? :hmm:

 

renault-premium-410-dxi-glob-blokada-mos

 

W kołach są na tyle duże otwory, że spokojnie można zobaczyć. :ok: 

Usterek było więcej, na tarczach się to nie kończło. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.