Skocz do zawartości

Digital Prawo Jazdy - wybrac iPhone czy karta w portfelu? + i -


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec minelo nastpne 5 lat ... List mi przyszedl wczoraj, ze znow DL waznosci sie konczy...

 

Normalnie wyglada to tak - ide do Motor Registry (stanowego departamantu transportu) - jednego z wielu zazwycaj w jakims shopping centre, podchodze do okienka, daje stare, z tylu pojawia sie test na oczy - czytam[...]

 

rta-blacktown_0861.jpg

 

Potem siadam na slynnym krzeselku  - nowe zdjecie, [...]

 

rta-blacktown_1011.jpg

 

[...] drukuje sie nowa karta i za 10 min $150 pozniej mamy 5 lat spokoju ... Calosc od przyjscia do wyjscia zajmuje ok 15-20min [...]

 

2744f5d61bbef19e9bed838c27742ba1b98952a4

 

Ale ... XXI wiec teraz Big Brother patrzy czycha ... :panic: :panic: :panic: :panic: :panic:

 

A wiec jest opcja iPhone - znaczy digital :hmm:

 

A wiec ide na test potem app sie laduje nowe DL - tez za $150 pokoj na 5 lat, karty fizucznie nie ma :hmm: ergo zaoszczedzam 10 min czasu - czyli zamiast 15 min na wydanie prawa jazdy robie to w 5 min  ;] 

 

nsw-photo-id-650x378.jpg

 

Zalety widze takie, ze nie musze zadnych kart nosic w portfelu , app zastepuje wszystkie stanowe id, a wiec odpada mi jeszcze jedna karta ... ergo dwie karty mniej - lzej ;]

 

Arnold-Paintball-Licence-500px-300x194.p

 

 

Wady, wiekszych nie widze, i tak telefon sie wszedzie nosi dzis ... :hmm:  moze oprpcz jednej, gdzie bateria padnie a np id gdziesz potrzebne, ale ile takich sytuacji jest :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: ?? -Praktycznie zero ...

 

Wiec jak, majac wybor karta czy iPhone? :nie_wiem: :nie_wiem: :nie_wiem: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak bateria padnie?  :hmm:   Jestes w glebokim problemie  ;l

 

wlasnie nie moge przewidziec takiej sytuacji... :hmm:

 

Powiedzmy, ze padnie - z stanowymi :czujnik: nie ma problemu - ANPR w kazdym aucie sa ...  :hmm: 

 

20110226_rose_bay_police_anpr_002.jpg

 

c79f376515511628fc1b27ede1098ce2.jpg

 

W banku, z trzy lata juz nie bylem :hmm: , nawet jesli to mi i tak DL nie potrzeba :hmm:

 

Za stary do klubow jestem ;]  .... jak kupuje moje wino/piwo tez za stary jestem zeby ktos o id sie pytal :(  ...

 

Wiec gdzie? :nie_wiem: :nie_wiem: :nie_wiem: ?

 

Nie widze takiej sytuacji ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria to pryszcz. Jak z chonorowaniem czegis takiego za granica?

Krawiec

 

W USA nie ma problemu, tez ida digital - nie wszystkie rowno ale ida. W EU nie wiem, ale tam jestem bardzo zadko. Japan, Singapore - tez nie ma problemu ida ta sama droga :hmm: [...] Reszta i tak masz passport.. ale dzieki :oki:  - musze popatrzyc jak wypozyczalnie na to patrza :hmm:  .... wiec pare telefonow w Pon :hmm:

 

mobileDL_pilot+image_front.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak zgubisz telefon ???

Do odzyskania na nowym urządzeniu czy od nowa procedura ?

 

to idziesz do Apple Store, znow ladujesz app i logujesz i masz znow swoje PJ ;]  Ergo tego sie nie da zgubic ... :hmm:

 

rego_app.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@OZI - wszystko w postaci "digital" to zło :no:

Tylko realna karta :ok:

 

@@Jay

 tylko widzisz obawiam sie ze teraz jest to opcja, a za pare lat nie bedzie wyboru.

 

Ditto bylo u mnie z rejestracja na auta. Od 1971 roku mielismy naklejki, znaczy wiedziales czy ubezpieczenie zaplacone, rego zaplocone etc :ok:

 

1291312_10151433625977185_748893248_n.jp

 

Co roku musiales sie tradycyjnie meczyc zeby oderwac ... :hehe:

 

wet%20newspaper%20remove%20registration%

 

A potem stan po stanie naklejki wycofane .... :(

 

Rego-Sticker-Retirement.jpg

 

System wielkiego brata sie tak rozrosl, ze jesli jedziesz bez zaplaconego ubezpiecznie, to nawet 5 km nie przejedzisz jak cie zlapia ....  Pozegnasz $3,000 na dzien dobry.

 

Teraz dostajesz SMS i email jak ci rejestracja sie konczy, miesiac przed, dwa tygodnie przed, 3 dni przed, i dzien przed ... :chipsy:

 

Wiec teoretycznie jest postep... tylko ze jak np email nie sprawdzisz bo lowisz ryby ;]  to maz przesr.... :facepalm:

 

I wlasnie obawiam, sie ze z DL bedzie identycznie, czyli teraz opcja a potem tam 2020 bedzie tylko ... jedna opcja :phi: , jakbym bym stanem to tak kasujesz ta sama $$$ za wydanie DL a koszt dostarczenie praktycznie $0  - digital swiat, ze ci sie na smartphonie wyswietli  :chipsy: - fabyka $$$ doslownie.... 

 

Wiec IMVHO dlatego rozwazam czy nie lepiej sie przerzucic wczesniej :hmm:  - nie ze nie widze tego wad ...  widze duzo ... :hmm:  ale nie moge zadnej znalesc w codziennym zyciu :hmm:  [...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że nie zapomnisz PINu czy loginu ;]

 

tez nie - musialbys palec stracic :hehe:;]

 

Touch id dziala ...

 

 

ios7-iphone-touchid-hero-100055380-galle

 

Przypomina mi to np jak bylo z ATM - dawniej potrzebowales nosi karte, wkladales karte - wpisywales PIN, $$$ sie wysywala ...

 

A dzis, tak kart nie nosisz do ATM, przychodzisz przeciez, przeciagasz telefon albo wpisujesz code $$$ sie sypie :hmm:

 

commbank-cardless.jpg

 

cardless-cash-201406-cmp_social.jpg

 

Ergo niedlugo portfel stanie sie przezytkiem ;]  - moze czas ozbyc sie wiecej rzeczy z portfela :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO kompletnie beznadziejny pomysł, żeby  mój dokument był tylko czymś wyświetlonym na ekranie telefonu...

 

 

BTW jesteście idealnie wychowanym konsumpcyjnie społeczeństwem ;] nawet już nie piszesz na ekranie telefonu, tylko od razu na iphone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie - musialbys palec stracic :hehe:;]

 

Touch id dziala ...

 

 

Przypomina mi to np jak bylo z ATM - dawniej potrzebowales nosi karte, wkladales karte - wpisywales PIN, $$$ sie wysywala ...

 

A dzis, tak kart nie nosisz do ATM, przychodzisz przeciez, przeciagasz telefon albo wpisujesz code $$$ sie sypie :hmm:

 

 

Ergo niedlugo portfel stanie sie przezytkiem ;]  - moze czas ozbyc sie wiecej rzeczy z portfela :hmm:

 

A jak ktoś nie nosi przy sobie telefonu i nie zamierza? I co - już nie działają Twoje rozwiązania...

Tzn mam na myśli smartfona... bo jakiś tam "biznesowy" telefon to można nosic, typu nokia 106 która kupiłem tydzień temu ;] ale niekoniecznie smartfon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO kompletnie beznadziejny pomysł, żeby  mój dokument był tylko czymś wyświetlonym na ekranie telefonu...

 

 

 

Wiesz, czy mi sie podoba, czy nie - to chyba nazywaja "postep" ;]  - sam popatrz, szukam i szukam, i nie widze jak takiej sytuacji gdzie ci to nie zadziala :hmm:  - dlatego prubuje zrobic zeby inni z przykladmi wylecieli ...

 

Z reszta dawniej nie musiales tez PJ nosic, to co za roznica czy sie na "ekranie telefonu" ;)  wyswietla czy nie :hmm: ?

 

 

BTW jesteście idealnie wychowanym konsumpcyjnie społeczeństwem ;] nawet już nie piszesz na ekranie telefonu, tylko od razu na iphone ;)

 

 

:oki:  - :hehe:  - lenistwo, marketing, i rzeczywisctosc - palce by mnie bolaly, jakbym za kazdym razem pisal o "

"na ekranie telefonu" :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, czy mi sie podoba, czy nie - to chyba nazywaja "postep" ;]  - sam popatrz, szukam i szukam, i nie widze jak takiej sytuacji gdzie ci to nie zadziala :hmm:  - dlatego prubuje zrobic zeby inni z przykladmi wylecieli ...

 

uważam, że kompletnie bez sensu, bo jest XXI wiek, więc wystarczy jeden dokument potwierdzający twoją tożsamość, posiadane prawo jazdy, ubezpieczenie zdrowotne i inne rzeczy. Po co mi osobne prawo jazdy, tym bardziej takie "wirtualne" - chcecie iśc w nowoczesność, zlikwidujcie odrębny dokument, zwany "prawem jazdy" i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś nie nosi przy sobie telefonu i nie zamierza? I co - już nie działają Twoje rozwiązania...

Tzn mam na myśli smartfona... bo jakiś tam "biznesowy" telefon to można nosic, typu nokia 106 która kupiłem tydzień temu ;] ale niekoniecznie smartfon...

 

Tak jak mowie, podejrzewam, ze z czasem nie bedziesz mial wyboru :hmm:  - ot telefon, elektorniczny portfel, id wszystko inne w jednym .... ale zakladajac ze np chodzi tylko o PJ w tym przypadku to - jak mowie :czujnik: i tak twoje PJ nie potrzebne, morda, i wzystko inne wyskakuje mu w terminalu  :hmm: 

 

Ergo serce mi mowi, wziasc jeszcze karte - przynajmniej wide jak sie moja geba starzeje  :facepalm:  - mam juz cala kolekcje - najpierw co 3 lata, potem co 5 lat ... ale rozum mowi, ze w zasadzie nie potrzebne ... chce zobaczyc jak to inni widza :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowie, podejrzewam, ze z czasem nie bedziesz mial wyboru :hmm:  - ot telefon, elektorniczny portfel, id wszystko inne w jednym .... ale zakladajac ze np chodzi tylko o PJ w tym przypadku to - jak mowie :czujnik: i tak twoje PJ nie potrzebne, morda, i wzystko inne wyskakuje mu w terminalu  :hmm:

 

Ergo serce mi mowi, wziasc jeszcze karte - przynajmniej wide jak sie moja geba starzeje  :facepalm:  - mam juz cala kolekcje - najpierw co 3 lata, potem co 5 lat ... ale rozum mowi, ze w zasadzie nie potrzebne ... chce zobaczyc jak to inni widza :hmm:

 

Jeśli nie trzeba nosic przy sobie dokumentu - super.

Ale jeśli do czegokolwiek byłoby niezbędne noszenie telefonu - to jestem przeciwnikiem tego. Jak można kogos zmuszać by nosil przy sobie telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że kompletnie bez sensu, bo jest XXI wiek, więc wystarczy jeden dokument potwierdzający twoją tożsamość, posiadane prawo jazdy, ubezpieczenie zdrowotne i inne rzeczy. Po co mi osobne prawo jazdy, tym bardziej takie "wirtualne" - chcecie iśc w nowoczesność, zlikwidujcie odrębny dokument, zwany "prawem jazdy" i już :)

 

To przeciez jest tylko jedno id :hmm:  - DL ... innych id nie ma ;] - reszta juz dawno jest digital ....

 

Czyli teraz tak, DL/PJ maszdalej w portfelu ...

 

Ubezpiecznie zdrowotne = Medicare - musisz znac swoj numer, albo ... jest app na Medicare i wszystko zwiazane z rzadem federalnym "na ekranie telefonu" ;)

 

karta siedzi gdzies w domu, nawet nie wiem gdzie ...

 

medicare.jpg

 

Kart do ATM juz nie mam, znow app na telefon, ....

 

Pozostaje mi do noszenia Amex i MC +  karta do Costco (sklepu) ;] i Gun Licence ...

 

Ergo mam 5 kart w portfelu, za gotowke juz lata nic nie kupuje - nawet codzienna gazeta $1 idzie na Amex ... :hmm:  teraz pozbylbym sie 2 kart... zostalby Amex, MC, i Costco :hmm:

 

ale to tez IMVHO kwestia czasu z Apple Pay i GooglePay .... :hmm:

 

Dlatego prubuje znalesc jakis blad , ze mi potrzebne ... :hmm:  ale coraz bardziej wychodzi ze nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie trzeba nosic przy sobie dokumentu - super.

Ale jeśli do czegokolwiek byłoby niezbędne noszenie telefonu - to jestem przeciwnikiem tego. Jak można kogos zmuszać by nosil przy sobie telefon?

 

Dlatego jestem ciekaw jak to rozwiaza. Pelny system bedzie dzialal od FY2017/2018. Ja jestem swinka :swinka: wraz z innyi 100,000 czy 200,000 - znaczy beta tester ;] - ale mam wybor.

 

Z drugiej strony np dzis w wielu krajach musisz nosci jakies id/pj etc... wiec z czasem moga cie zmusic zebyc telefon nosil :hmm:

 

Wiesz to IMVHO bedzie jak ze wszystkim - np dawniej tylko wybrani :milicja: :milicja: nosili kamery na mundurach, a dzis to powszechne ... ergo nie widze moziwosci tego zachamowania - postepu czy moze zmiany - wielki brat patrzy... Orwell bylby z siebie dumny ...

 

Body_Worn_Video.jpg

 

1442480426219.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ze mi potrzebne ...   ale coraz bardziej wychodzi ze nie ...

 

W dzikich krajach Ci będzie potrzebne.

W PL z prawem jazdy na ekranie telefonu rozbawiłbyś policjantów tak, że jeszcze za 5 lat by o Tobie opowiadali.

"A wiesz, jakie jaja my mieliśmy ?

Zatrzymujemy gościa, widać jakiś obcy, normalny biały, ale po polsku trochę dziwnie gada, no ale nic, normalnie do niego - prawo jazdy, dowód rejestracyjny proszę, a on ajfona wyciąga i mi jakieś zdjęcia chce pokazywać. No to ja do niego głośniej, wolniej i wyraźniej - prawo jazdy poproszę, nie telefon. A on, że ma w telefonie .... Tośmy go na komisariat wzięli, niech go przesłuchają...."

Inna sprawa, że w EU byś z tym auta nie wypożyczył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z drugiej strony np dzis w wielu krajach musisz nosci jakies id/pj etc... wiec z czasem moga cie zmusic zebyc telefon nosil :hmm:

 

 

 

No ja wlasnie to mam na myśli. Ze jeśli mają mnie zmuszać do noszenia czegoś to niech będzie to dokument - nie mam nic przeciwko jeśli trzeba nosic. Jeśli nie trzeba to super. Ale absolutnie nie powinni nikogo zmuszać do noszenia telefonu i to konkretnego rodzaju (smartfona). Na takie "nakazy" mam alergie, nie znoszę śledzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie to mam na myśli. Ze jeśli mają mnie zmuszać do noszenia czegoś to niech będzie to dokument - nie mam nic przeciwko jeśli trzeba nosic. Jeśli nie trzeba to super. Ale absolutnie nie powinni nikogo zmuszać do noszenia telefonu i to konkretnego rodzaju (smartfona). Na takie "nakazy" mam alergie, nie znoszę śledzenia...

Spoko, jeszcze kilka lat i nie będzie dylematu, będą ludziom wszczepiali chipy identyfikacyjne ;]

Póki tylko identyfikacyjne, da się przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jeszcze kilka lat i nie będzie dylematu, będą ludziom wszczepiali chipy identyfikacyjne ;]

Póki tylko identyfikacyjne, da się przeżyć.

 

Nie dam sobie nic wszczepić. Ogolnie sorki za offtopic, ale bulwersują mnie takie tematy... Nikt nie będzie mnie śledził, tak samo jak do dziś nikt nie wie ile zarabiam i ilę wydaję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec minelo nastpne 5 lat ... List mi przyszedl wczoraj, ze znow DL waznosci sie konczy...

 

Normalnie wyglada to tak - ide do Motor Registry (stanowego departamantu transportu) - jednego z wielu zazwycaj w jakims shopping centre, podchodze do okienka, daje stare, z tylu pojawia sie test na oczy - czytam[...]

 

rta-blacktown_0861.jpg

 

Potem siadam na slynnym krzeselku  - nowe zdjecie, [...]

 

rta-blacktown_1011.jpg

 

[...] drukuje sie nowa karta i za 10 min $150 pozniej mamy 5 lat spokoju ... Calosc od przyjscia do wyjscia zajmuje ok 15-20min [...]

 

2744f5d61bbef19e9bed838c27742ba1b98952a4

 

Ale ... XXI wiec teraz Big Brother patrzy czycha ... :panic: :panic: :panic: :panic: :panic:

 

A wiec jest opcja iPhone - znaczy digital :hmm:

 

A wiec ide na test potem app sie laduje nowe DL - tez za $150 pokoj na 5 lat, karty fizucznie nie ma :hmm: ergo zaoszczedzam 10 min czasu - czyli zamiast 15 min na wydanie prawa jazdy robie to w 5 min  ;] 

 

nsw-photo-id-650x378.jpg

 

Zalety widze takie, ze nie musze zadnych kart nosic w portfelu , app zastepuje wszystkie stanowe id, a wiec odpada mi jeszcze jedna karta ... ergo dwie karty mniej - lzej ;]

 

Arnold-Paintball-Licence-500px-300x194.p

 

 

Wady, wiekszych nie widze, i tak telefon sie wszedzie nosi dzis ... :hmm:  moze oprpcz jednej, gdzie bateria padnie a np id gdziesz potrzebne, ale ile takich sytuacji jest :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: ?? -Praktycznie zero ...

 

Wiec jak, majac wybor karta czy iPhone? :nie_wiem: :nie_wiem: :nie_wiem:

 

Jak Ci ajfon do wody wpadnie to będziesz miał problem. IMO idealnym rozwiązaniem byłoby zdublowanie dokumentów. Na co dzień do jazdy wokół komina lub na wycieczkę do sklepu starczy ajfon, bo w razie problemów dom blisko więc można sie ratować. Ale np. w długą podróż na drugi koniec świata bym ajfonowi tak nie ufał.

 

No i spiskowa teoria: jak dojdzie u Ciebie do władzy taki PiSs jak u nas to będa Cię mogli "wymazać" jednym kliknięciem. A biorąc pod uwagę że centrum zarządzania tymi elektronicznymi dokumentami będzie zarządzał kompletny idiota z nadania partyjnego lub ładniutki studencik podobajacy się podstarzałym gejom to co jakiś czas będą znikały przypadkowe dokumenty. Lub wszystkie hurtem.

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jeszcze kilka lat i nie będzie dylematu, będą ludziom wszczepiali chipy identyfikacyjne ;]

Póki tylko identyfikacyjne, da się przeżyć.

 

A nie taniej wyjdzie tatuaż z numerem na przedramieniu?

:cfaniak:  :cfaniak:  :cfaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jestem ciekaw jak to rozwiaza. Pelny system bedzie dzialal od FY2017/2018. Ja jestem swinka :swinka: wraz z innyi 100,000 czy 200,000 - znaczy beta tester ;] - ale mam wybor.

Z drugiej strony np dzis w wielu krajach musisz nosci jakies id/pj etc... wiec z czasem moga cie zmusic zebyc telefon nosil :hmm:

Wiesz to IMVHO bedzie jak ze wszystkim - np dawniej tylko wybrani :milicja: :milicja: nosili kamery na mundurach, a dzis to powszechne ... ergo nie widze moziwosci tego zachamowania - postepu czy moze zmiany - wielki brat patrzy... Orwell bylby z siebie dumny ...

Body_Worn_Video.jpg

1442480426219.jpg

A przy tym australijskim postepie mniejszych kamer nie wymysluli? Przeciez to jakby mial chomąto na szyi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W dzikich krajach Ci będzie potrzebne.

 

Jest to punkt za :hmm:

 


Tośmy go na komisariat wzięli, niech go przesłuchają...."

 

To mi sie podoba, rozbawilo mnie to :oki:;] .


Inna sprawa, że w EU byś z tym auta nie wypożyczył.

 

Z tym nie do konca, jeszcze nigdy Hertz mnie w EU nie poprosil o PJ - (UK, D, A) Amex prawie zawsze wystarcza raz mnie w UK o President's Circle poprosili jak wybieralem upgrade a nigdy o PJ. Oto sie raczej nie martiwe :hmm:

 

f60c24bf1f8eb0b829fa9ea2f0cce4d5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na takie "nakazy" mam alergie, nie znoszę śledzenia...

 

Nie sadze, zeby ci ktos (narazie) kazal nosic. Jak bedzie za 10-15 lat to nie wiem ;]  - ale jak mowie, z doswaidczenia z rejestracja u mnie - nigdy nie musialem nic nosic, naklepjak wystarczala - do brak naklejki - wszystko digital - nie zdziwi mnie jesli najpierw bedzie wygoda - a potem bedzie nakaz ;] jak bedzie chip na czole opcja to pewnie wtedy kaza ci nosic ;]

 

Ergo, ni zdziwi mnie jak tak sie z czasem stanie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu te kamery takie wielkie ?

GoPro byłoby ze 3x mniejsze, nie wspominając o kamerach z telefonów.

 

Dobre pytanie :hmm:  - zaciekawilo mnie to dlaczego nie..AFAIK bo GoPro z Motorola nie dasz rady wepchnac w system :hmm:, bo GoPro nie ma Mil Spec i nie da rady nagrywac non stop 12h i pewnie dlatego ze jak kupujesz jak np u mnie w stanie 20,000 Tasers ... to dostajesz nastepne 20,000 kamer w cenie mowiac szczerz dumpingowej zeby konkurencje wykosic  ;] 

 

police-pose-tasers.jpg

 

 

 

police-camera-ad11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


IMO idealnym rozwiązaniem byłoby zdublowanie dokumentów.

 

Problem w tym, ze sie nie da :hmm: - dlaczego nie wiem, narazie mam jeszcze 3 tygodnie, wiec jak bede mial 5 min to sobie z nimi przez telefon pogadam.

 

Co ciekawe jestem targetem swinki morskiej, bo system ma byc dla wszystkim od 2017 i to konca.

 

AFAIK jestem targetem bo duzo podrozuje, ergo lotniska, wypozyczalnie etc. .... :hmm:  Ale jak mowiem, mam wybor :phi:

 

Jak tak dalej pojdzie to :czujnik: niedlugo beda musieli przyczepke wozic  :hehe: bo juz sie cala ta elektornika ledwo miesci  ;] teraz pewnie dojdzie iPhone scanner  :hehe:. Z ciekawosci popatrzylem ile u mnie w stanie kosztuje wyposazenie, i teraz jest to $52,000 + cena auta zeby auto wyjechalo na droge jako interceptor ....  x flota :czujnik: u mnie w stanie, ktora teraz ma ponad 3,000 aut i mamy 52kx 3k + $50k za auto =  $30mil na auta co 3 lata - bo tyle max uzywaja .... lub max 100-120k km ...

 

c79f376515511628fc1b27ede1098ce2.jpg

 

r1355156_19009539.jpg

 

4903174-3x2-940x627.jpg

 

Nic dziwnego, ze US idzie na Explorer do codziennej sluzby ... nie tylko d...y butt-dance.gif ludziom tyja, ale auta tez ;]

 

9366319937_1fdc0499e1.jpg

 

U mnie masz tez coraz wiecej Ford Territory

 

16729965901_cdfb7824dd_b.jpg

 

Problem taki, ze tym sie za bardzo nie da luda scigac ;]

 

078203-dianella-crash.jpg

 

075141-dianella-crash.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.