Skocz do zawartości

Napięcie ładowania


Ksenomorf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jakie jest poprawne napięcie ładowania w Astrze H ? Gdy włączę Test mode pokazuje mi 13,8 V , w książce do AH pisze iż alternator jest OK jeśli napięcie jest 13V - 14,5V ale w książce do AG podają 14V-15,5V. Bardzo mnie to interesuję gdyż kilka dni temu miałem naprawiany rozrusznik i był odłączany aku. Po naprawie wszystko było OK ale po dwóch dniach zaświeciła mi się kontrolka "autko z kluczykiem" . Podłączyłem kompa i pokazało mi się kilka błędów związanych z niskim napięciem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie jest poprawne napięcie ładowania w Astrze H ? Gdy włączę Test mode pokazuje mi 13,8 V , w książce do AH pisze iż alternator jest OK jeśli napięcie jest 13V - 14,5V ale w książce do AG podają 14V-15,5V. Bardzo mnie to interesuję gdyż kilka dni temu miałem naprawiany rozrusznik i był odłączany aku. Po naprawie wszystko było OK ale po dwóch dniach zaświeciła mi się kontrolka "autko z kluczykiem" . Podłączyłem kompa i pokazało mi się kilka błędów związanych z niskim napięciem .

Teoretycznie wszystko jest ok. Ale, te 13,8V to masz przy włączonych odbiornikach (światła, dmuchawa), czy bez? Bo u mnie tyle to pokazuje w lato z klimą, Ze światłami i dmuchawą nie spada poniżej 14V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu trasy ok.500 km. i wyłączeniu świateł , nawiewu i radia miałem w test mode 14,0V.

U mnie po wyłączeniu wszystkiego pokazuje 14.4-14.5V. Tak jak dzisiaj, z odbiornikami: światła, dmuchawa( w trybie auto chodziła cały czas na 3-4 biegu - duży mróz) i radio było 14.3V.

Wg mnie 13.8V jak pisałeś, to trochę mało. Tym bardziej, jak pokazały się błędy związane z niskim napięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zafirze i astrze mam takie same 1.9 diesle i w obydwóch napięcia jak wyżej pisałem.

Nie wiemy jaka jest granica błędu tego wskaźnika. Jeżeli są problemy z ładowaniem czy niedoładowaniem.

Najlepiej wziąć jeszcze miernik w rękę i zmierzyć na klemach i ewentualnie na wyjściu z alternatora.

 

U mnie po pełnym doładowaniu akumulatora i wyczyszczeniu klem oraz gniazd akumulatora jest 14.0-14,2 na kompie.

Również zdecydowanie lepiej dopala zimny rano....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w zafirze i astrze mam takie same 1.9 diesle i w obydwóch napięcia jak wyżej pisałem.

Po dłuższym czasie eksploatacji dodam, że kiedy akumulator jest już wyeksploatowany i słaby to właśnie on pije więcej prądu i stąd te 13.8V IMHO.

Przy krótkich dystansach jakie ja pokonuję i przy takich temperaturach które aktualnie panują na zewnątrz muszę go przez weekend prostownikiem doładować.

Kiedy to zrobię, napięcie na kompie pokazuje 14.3-14.4V.

 

Resumując w jednym zdaniu.

Wydajność akumulatora jest już za słaba a prąd który jest potrzebny na rozruch wyciąga z niego prawie wszystko.

 

Czas na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie jak Ty ale po naładowaniu aku ma 14,1V. Moje auto od nowości na problemy z ładowaniem. Obecnie na czwarty akumulator , który ma ok. roku i wymieniony alternator też jakiś rok temu. Wcześniej miałem AG z tym samym silnikiem i przez 2,5 nigdy nie musiałem ładować akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje, że ten test mode źle pokazuje 

tez mam tam napisane 13,8V

jak sprawdzałem bezpośrednio na zaciskach aku. to było 14,7V czyli różnica jak dla aku ogromna. Oczywiście wszystkie pomiary przy pracującym silniku.

 

test mode, oszukuje

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.