Skocz do zawartości

Alufelgi "made in china"?


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przerabiał ktoś temat? Jak jest z trwałością takich felg? W tej samej cenie mogę mieć komplet nowych takich felg produkcji Freeman lub używki standardowych producentów alufelg [borbet, ATT i itp]? Kombinowac czy szukać używek w dobrym stanie? pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt często zrobione z Plastelinium. Dobrym testem jest wrzucenie każdej felgi z kompletu na wagę i na wyważarkę.

Ja widziałem takie, które na pusto wymagały koło 100g odważników dla uzyskania ideału.

Zdecydowanie wolałbym używki w miarę markowe. Dobre zdanie mam o naszych ATT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przerabiał ktoś temat? Jak jest z trwałością takich felg? W tej samej cenie mogę mieć komplet nowych takich felg produkcji Freeman lub używki standardowych producentów alufelg [borbet, ATT i itp]? Kombinowac czy szukać używek w dobrym stanie? pozdrawiam ;)

 

w vc miałem chińczyki 16 na 205/55, jeździłem na nich przez rok, 3 razy były prostowane, porażka. Potem miałem oryg opla 18, i było idealnie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt często zrobione z Plastelinium. Dobrym testem jest wrzucenie każdej felgi z kompletu na wagę i na wyważarkę.

Ja widziałem takie, które na pusto wymagały koło 100g odważników dla uzyskania ideału.

Zdecydowanie wolałbym używki w miarę markowe. Dobre zdanie mam o naszych ATT.

 

dobrym testem jest informacja od użytkownika....

felgi Chiniole 14 cali jezdzone juz 8 rok, kilka lat ja pozniej ojciec...

nigdy nie wymagały wywazania itd. nigdy tez nie oszczedzane...

 

ot felgi jak felgi, jezdza i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko dowodzi, że z Chinolami to jest po prostu loteria. Ilu użyszkodników, tyle opinii.

Nie loteria, bo na przykład "turbinki" do SLR-a czy inne montowane w fabrykach Opla, VW itp. samochodów też są "made in China". Tam są dwie najnowocześniejsze i największe fabryki felg i z nich wychodzi większość tego co widzimy w sklepach i na samochodach. Dla równowagi dodam, że obecnie jeżdżę na felgach Dezent "made in Germany" i są to najgorsze felgi jakie miałem w życiu na posiadanych samochodach  :facepalm: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak loteria, bo Chińczycy do perfekcji opanowali podrabianie samych siebie. Przy zamówieniu przez net, trzeba dobrze sprawdzać co i u kogo się zamawia, by dostać oryginał, a nie podróbkę podróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak loteria, bo Chińczycy do perfekcji opanowali podrabianie samych siebie. Przy zamówieniu przez net, trzeba dobrze sprawdzać co i u kogo się zamawia, by dostać oryginał, a nie podróbkę podróbki.

 

Mogę tylko potwierdzić. Mój brat kupił kilka lat temu felgi 18" do swojego e46 i były po prostu niezniszczalme-przetrwały nienaruszone udeżenie w krawężnik, po którym musiał wymienić wahacz. Postanowił więc kupić jeszcze jeden komplet do zimówek i okazały się zrobione z plasteliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o felgach 15" Kojarzy ktoś te felgi z zdjęcia poniżej? Bo sprzedający nie ma pojęcia kto jest producentem tych felg, bo auto takie sprowadził z DE.

 

cf2fbc742eeabd04med.jpg

OT: Kupujesz stary, używany samochód i pytasz sprzedającego kto jest producentem felg?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak loteria, bo Chińczycy do perfekcji opanowali podrabianie samych siebie. Przy zamówieniu przez net, trzeba dobrze sprawdzać co i u kogo się zamawia, by dostać oryginał, a nie podróbkę podróbki.

 

ja również potwierdzam. Jeździłem na niemarkowych felgach i po sezonie wymagały regeneracji, natomiast znajomy też posiada podróbki i po tym samym czasie wyglądały całkiem dobrze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przerabiał ktoś temat? Jak jest z trwałością takich felg? W tej samej cenie mogę mieć komplet nowych takich felg produkcji Freeman lub używki standardowych producentów alufelg [borbet, ATT i itp]? Kombinowac czy szukać używek w dobrym stanie? pozdrawiam ;)

Mam chinole,  dokladnie taki wzór http://allegro.pl/1063-nowe-felgi-16-5x112-audi-a3-s3-a4-s4-a6-a8-q5-i5605500529.html

Felgi proste , zero problemu z wyważeniem. Miałem problemy z biciem kół i okazało sie że chinole są lepsi w felgach niż Pirelli w oponach :facepalm: Felga prosta a opona krzywa.

 

Co do trwałości to mam je dopiero niecały rok więc sie nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Brat jeżdzi na felgach Dezent. Już od dobrych kilku lat. Jeździ dość sporo. Ostatnio nawet zmieniał i tez kupił Dezent http://alufelgi.sklep-outlet.pl/outlet-dezent-td-6-00-x-15-et-38-4x100-b32b91bbaec5f382f9ee5b9e37227d1d.html. Nie wiem, jakiej one są produkcji - chyba niemieckiej. Cenowo wypadają dość korzystnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o felgach 15" Kojarzy ktoś te felgi z zdjęcia poniżej? Bo sprzedający nie ma pojęcia kto jest producentem tych felg, bo auto takie sprowadził z DE.

 

cf2fbc742eeabd04med.jpg

 

Ten wzór felg występował jako standard w rozmiarze 17' w Grande Punto Sport...

 

Ale swego czasu widziałem je u siebie w DK właśnie jako 15' w zwykłym GP, i się okazało, że występowały jako felgi akcesoryjne u Fiata. Nawet wtedy widziałem je w jakimś katalogu. Niestety, obecnie nie mogę ich namierzyć ani w Lineaccessori, a nie w ePER...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.