Skocz do zawartości

Przerobienie układu wydechowego


Mobil1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w swoim Saabie planuje przerobić układ wydechowy na taki w stylu aero.

Przeróbka ma być czysto estetyczna. Zależy mi na zachowaniu właściwości dźwiękowych oraz żeby estetycznie wyglądał. Nie widać, ale wydech w moim wypadku jest tylko z jednej strony. W wersji aero mniej więcej za środkowym rozchodzi się na dwa osobne. 

Uprzedzając pytania. Wydech od wersji aero kosztuje od 1200-1500 zł.

 

67bad3c6c112797fmed.jpg
 
4964f02e8d9d6ef9med.jpg

 

Czy możecie polecić jakiś sklep gdzie mógłbym się zaopatrzyć w niezbędne materiały? Jak podejść do tematu końcowych tłumików? Można gdzieś nabyć uniwersalne i ewentualnie dospawać pasujące mi końcówki? Układ ma zostać wykonany ze zwykłej stali, poza końcówkami.

 

W temacie układów wydechowych jestem zielony, więc za wszelkie sugestie będę serdecznie wdzięczny ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w swoim Saabie planuje przerobić układ wydechowy na taki w stylu aero.

Przeróbka ma być czysto estetyczna. Zależy mi na zachowaniu właściwości dźwiękowych oraz żeby estetycznie wyglądał. Nie widać, ale wydech w moim wypadku jest tylko z jednej strony. W wersji aero mniej więcej za środkowym rozchodzi się na dwa osobne. 

Uprzedzając pytania. Wydech od wersji aero kosztuje od 1200-1500 zł.

 

IMHO albo kupno od Aero albo zrobienie od zera z kwasowki.

Ty chcesz zrobic jakas rzezbe, ktora raczej nie da zamierzonego efektu...

Chyba, ze sa jakies zamienniki do Aero, ktore pasuje plug&play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak różni się tylko dokładną, która można samemu kupić. Co do wydechu to wydawanie kasy na wydech z kwasu, który ma tylko wyglądać jest pomyłka. Aktualny wydech nie jest wart zawrotnych sum, więc po pierwsze długo bujalbym się że sprzedażą, a wydał kupę kasy na wydech, który też jest ze zwykłej stali, a kosztuje jak zrobienie budzetowo wydechu od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wydech z Aero, tylko od wersji 2.8 V6 lub Turbo-X - tylko te wersje miały dwustronny wydech. Wydech z Aero jest co prawda na większej średnicy ale kończy się tylko na jednej stronie.

Najłatwiej będzie Ci znaleźć wydech z V6'ki i połączyć go z tym co masz plus do tego dokładka na dwie końcówki. Będziesz wtedy miał porządny wydech. Możesz też robić w całości z kwasówki ale zwykłą stal odpuść ;)

 

U mnie tak wygląda po przeróbce z tym, że w przedlifcie (Aero z przerobionym wydechem na dwie strony z V6).

 

post-134557-0-64093900-1451768530_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.