Skocz do zawartości

Megane I ph2 1.6 16V Przyszły mrozy i problem z odpalaniem.


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie miałem z tym autem problemów z odpaleniem. Od przedwczoraj cuda się dzieją bo odpala gorzej niż nie jeden diesel. Dzisiaj minus 8 odpalila za 7mym razem. Wcześniej nigdy nie było z tym problemów odpalala od strzała. Wczoraj przejechałem z 8km przed postojem na pB ale odpala tak samo. Jak raz zapali potem cały dzień można ją odpalac i nie ma problemu zawsze od strzała. Ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa i świece wymieniane 12tyś km temu. Cewki były sprawdzane i ok. Akumulator jakby był zgon to by 7 razy nie zakręcił rozrusznikiem. Dzisiaj zatankowalem jeszcze vervy pół zbiornika zobaczymy jutro rano bo już jest minus 11 kable rozruchowe ewentualnie leżą w bagażniku. Brave dzisiaj przepalilem po tygodniowym postoju i odpalila bez zajakniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio właśnie. W Pandzie czy Bravie rozrusznik szybciej kręci tutaj wydaje jakieś dziwne dźwięki ale u rodziców w scenicu i mojej poprzedniej megane też wydawał takie dziwne dźwięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może być rozrusznik do regeneracji.

w SCII dCi miałem podobne objawy do Twoich, z tym że u mnie po prostu w zimne dni ze 4 - 5 sekund kręcił zanim odpalił. a zawsze palił od strzała. po regeneracji wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia tylko że kręcił bardzo średnio. Ten chce rozrusznik rozerwać

 

Być może było po prostu słabe połączenie na klemach (nie puszczało dużego amperażu - grzały się klemy) i niepotrzebnie wymieniałeś aku.

Bo skoro po 7x kręcił, to pojemność trzymał.

 

Ale koniec końców najważniejsze, ze działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mierzył go takim specjalnym przyrządem i pod obciążeniem spadał na czerwone pole. Dzisiaj też od strzała odpalila a było minus 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WaWeR znajomy handluje akumulatorami i odchodzi stanowczo od Centry - gwarancja to wielka ogromna lipa, masa reklamacji z czego 99% nie uwzględnionych więc po co jest ona? 

Obecnie kupiłem jakiegoś Ukraińskiego zobaczymy co to jest :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w razie co to jakiej firmy akumulatory sie obecnie poleca? Czy cokolwiek z dluga choc czesto niepotrzebna gwarancja?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

mogę polecić to co mam- w clio "motrio" brand Renault- jakiś ukraiński 6 rok trzyma, dobry był też ZAP- 6 lat wytrzymał w lanku ale jak padł to z dnia na dzień bez ostrzeżenia i nie zimą tylko kwiecień/maj. Nie wiem co tam w megance siedzi i ile czasu ma więc nie polecę :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


WaWeR znajomy handluje akumulatorami i odchodzi stanowczo od Centry - gwarancja to wielka ogromna lipa, masa reklamacji z czego 99% nie uwzględnionych więc po co jest ona?

 

Może po to żeby z niej skorzystać w uszasadnionych przypadkach?

A skoro 99% nie jest uwzględnianych, to moze są to całkiem przyzwoite akumulatory?

Ja tam sporo aut miałem, w większosci siedziała Centra (w obecnych 2 również) i nigdy nie miałem z akkumulatorami problkemu (z nie-Centrami również nie miałem)

 

I jeszcze jedno - niezależnie od dziedziny - niekoniecznie ufałbym tak w 100% temu ci mówią sprzedawcy.

Ostatnio podczas kupowania akumulatora przyszedłem po konkretny model i chcę płacić, a sprzedawca się pyta do jakiego auta - myślę sobie - skoro taki ciekawy to odpowiem - a on mi wyjeżdża z tekstem "tabela mówi, że 45Ah a pan bierze 55? to za duży, będzie ciągle niedoładowywany"

Ot i znawca. Dziękuję za takie rady. "Specjalista" ze sklepu z akumulatorami wprowadzający w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WaWeR znajomy handluje akumulatorami i odchodzi stanowczo od Centry - gwarancja to wielka ogromna lipa, masa reklamacji z czego 99% nie uwzględnionych więc po co jest ona?

dlatego jak kupować, to coś najtańszego, bo na gwarancję akumulatora nie ma co liczyć :oki:

wyżej podałem link do stronki z testami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że słyszałem te słowa nie tylko od niego. Wtedy kiedy akurat padł mi aku, znajomy miał remanent. Znalazłem fajny sklepik u siebie w okolicy polecony przez mojego mechanika. Facet jak zobaczył mnie z centra to się zasmial że kolejna z kolejnych. Porozmawialismy chwilę i potwierdził słowa mojego znajomego że centry nie chce bo mase trafialo na gwarancję i co raz mniej sklepów ją chce a akurat jest dystrybutorem akumulatorów po okolicach a jednocześnie prowadzi sklepik. Ja poprosiłem najtańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.