Skocz do zawartości

Styczeń 2016 - czyli zrobiło się mroźno


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie do słoneczka -12 C na zewnątrz i +12 C w garażu ;)... 

 

W moim garażu zrobiło się -6 , a Cromka odpaliła prawie jak w lato , choć nie jeździła od czwartku .

 

Za to Stilona już musiałem troche dłużej pokręcić , bo stał też od czwartku , tyle że na mrozie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim garażu zrobiło się -6 , a Cromka odpaliła prawie jak w lato , choć nie jeździła od czwartku .

 

Za to Stilona już musiałem troche dłużej pokręcić , bo stał też od czwartku , tyle że na mrozie .

Okna na zime pozamykaj:)

W moim garazu w zimie +6 a cromalina odpala jak zwykle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęscie że Croma ma niezły rozstaw osi i ESP , Stilo MW choć też z ESP jednak na śliskim jest bardziej skłonne do zarzucania tyłem  :skromny: 

 

U mnie jeszcze ze śniegiem tragedii nie ma , oby na tym sie skonczyło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@tom111 fajne piaskarki macie we Wrocławiu. ;l ;l ;l

Dobrze sobie chłopaki radzą, widać że nie boją się ciężkiej roboty. :ok: 

Inni by stali na poboczu i biadolili że się maszyna popsuła i nic się nie da zrobić....

Brawo! Ciekawe ile kilometrów ten maratończyk musiał truchtać  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sobie chłopaki radzą, widać że nie boją się ciężkiej roboty. :ok:

Inni by stali na poboczu i biadolili że się maszyna popsuła i nic się nie da zrobić....

Brawo! Ciekawe ile kilometrów ten maratończyk musiał truchtać  :hmm:

 

Patrząc na technikę to ma chyba kilka kilometrów doświadczenia. :hehe: :hehe: :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może byśmy trochę pospamowali bo połowa miesiąca i 7 postów. :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Zima, Croma stoi w garażu bo strach wyjechać aby się nie rozpadła :hehe: poza tym coś się zepsuła po wymianie opon na zimowe więc czekam na wiosnę  :jem: aby zmienić opony na letnie  :hehe:... Aby całkiem nie zaniemogła to ładuje jej akumulator co 3 tygodnie  i przepycham o pół metra do przodu lub do tyłu ;]    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima, Croma stoi w garażu bo strach wyjechać aby się nie rozpadła :hehe: poza tym coś się zepsuła po wymianie opon na zimowe więc czekam na wiosnę  :jem: aby zmienić opony na letnie  :hehe:...

 

Ale wymiana opon nie zawsze załatwia sprawę ;] , u mnie pomimo założenia zimówek buczenie się utrzymywało więc doszedłem do wniosku , że to jednak nie wyząbkowane letnie .

 

Skończyło się na wymianie piasty , choć podczas odsłuchu od spodu bardziej obstawiałem łożysko na prawej półosi , a nawet dyfer :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja croma w grudniu to chyba raz z garażu wyjechała a w styczniu z 4 razy . W przyszłym roku zastanowię się czy w ogóle zimówki zakładać  :hmm:. Jako że śniegu w Katowicach nie widać może jutro wyjedzie na przejażdżkę  :hehe: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wymiana opon nie zawsze załatwia sprawę ;] , u mnie pomimo założenia zimówek buczenie się utrzymywało więc doszedłem do wniosku , że to jednak nie wyząbkowane letnie .

 

Skończyło się na wymianie piasty , choć podczas odsłuchu od spodu bardziej obstawiałem łożysko na prawej półosi , a nawet dyfer :bzik:

W mojej Cromie po wymianie opon auto na 1, 2, 3 biegu nie chce jechać. To znaczy wciskam gaz a ona mi zaczyna mrugać kontrolkami i zamiast przyspieszać zwalnia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kupiłem w lutym 2011,i żałuje że sprzedałem, teraz by miala 9 lat. Ale byłem z niej bardziej zadowolny niż z Insigni.

to sie ze mną zamień i nie jęcz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Cromie po wymianie opon auto na 1, 2, 3 biegu nie chce jechać. To znaczy wciskam gaz a ona mi zaczyna mrugać kontrolkami i zamiast przyspieszać zwalnia ;]

 

No tak  :hehe:

 

Ja mam taki sam efekt góra na 2 biegu , Conti zimówki  jednak dojśc dobrze trzymają nawet na mokrym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jesteś niezadowolony z Insigni? Źle się jeździ, psuje się, za mała?

Po ponad roku od wymiany na gw rolki napinającej pasek wielorowkowy znowu zaczęła szurać.

Identycznie jak tutaj.

 

Już kupiłem nową, i  po weekendzie wymiana, razem z rozrządem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak  :hehe:

 

Ja mam taki sam efekt góra na 2 biegu , Conti zimówki  jednak dojśc dobrze trzymają nawet na mokrym .

Ja mam 4-ro letnie Nokiany ale od samego początku byłem z nich niezadowolony... niby mają 6,5 mm protektora ale są do :chory: z tyłu mam Hankooki i to starsze a i tak sa dużo lepsze... Miałem je wszystkie wymienić w tym roku na Hankooki ale postanowiłem że jeszcze przetrwam.. więc jak pada śnieg to Cromą nie jeżdżę :oslabiony:. Na mokrym masakra.... może na zimę trochę Niutonków zdejmę :hehe:

 

Wczoraj z braku zajęcia postanowiłem wymienić tarcze hamulcowe z przodu - Moje ukochane "Mikody"  nacinane i nawiercane ;] ..  Przy okazji przesmarowałem na nowo przegub prawy bo już taki czarny zylc w środku osłony był...   Udało mi się prawą wymienić a dzisiaj muszę lewą.

Tarcze poprzednie wytrzymały 70 tyś km ale poza tym, że skończyły się w niej nacięcia ;]  to jeszcze miały 0,8 mm zapasu.

Niestety tarcze 285 mm w Cromie to porażka :facepalm:  wszystkie moje auta hamowały dużo lepiej niż Croma a największy szok przeżywam jak wsiadam do i30... ten to staje w miejscu przy lekkim dmuchnięciu w pedał hamulca :hehe:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niestety tarcze 285 mm w Cromie to porażka   wszystkie moje auta hamowały dużo lepiej niż Croma

 

No niestety hamulce w cromie  :chory: są delikatnie mówiąc słabe. Jeżeli ma się jeszcze zawirusowane auto, to należy przewidywać i mocno uważać aby wyhamować i nie zaparkować komuś w czterech literach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad roku od wymiany na gw rolki napinającej pasek wielorowkowy znowu zaczęła szurać.

Identycznie jak tutaj.

 

Już kupiłem nową, i  po weekendzie wymiana, razem z rozrządem.

Tylko z powodu tej rolki jesteś niezadowolony z  Insigni? Croma też ma różne upierdliwe wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety hamulce w cromie  :chory: są delikatnie mówiąc słabe. Jeżeli ma się jeszcze zawirusowane auto, to należy przewidywać i mocno uważać aby wyhamować i nie zaparkować komuś w czterech literach.

Zamiana na hamulce z 2,4 rozwiązuje ten problem bardzo skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana na hamulce z 2,4 rozwiązuje ten problem bardzo skutecznie.

Jeśli bym zmieniał to zrobił bym przeszczep z alfy 159 ... co cztery tłoczki to nie dwa :jem:. Ale zostanę przy tych drewnianych :chory:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.