Skocz do zawartości

Zakup Cruze


gala

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Rozważam zakup używanego Cruze. Budżet w okolicach 35 kPLN.

Na co zwrócić uwagę oglądając ten model, ku jakim silnikom się skłaniać a które omijać?

Przebieg roczny planowany na ok. 8-10 kkm.

 

Inne pytanie: skoro chevy wycofuje się ze sprzedaży nowych aut to czy jest sens pchać się w auto, które z 3 lata będzie niesprzedawalne?

 

Poradźcie coś sensownego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się na rynku. Za 35 kzł trafisz dobrze wyposażony egz. tuż po gwarancji z pełną historią. Takie auto najwięcej już straciło na wartości.

Czemu miałby nie być sprzedawalne?

Części są, silniki benzynowe praktycznie takie same jak w Oplu: 1,4 turbo i 1,6 oraz 1,8 wolnossące.

Diesel 2.0 inny, ale niezawodny. Bywały też z dieslem 1,7 jak w Oplu.

1,8 w Cruze najczęściej z opcją umożliwiającą instalację LPG.

Dobrze wyposazony, 4 letni Cruze benzyna powinien kosztować w okolicy 30 kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czy jest sens pchać się w auto, które z 3 lata będzie niesprzedawalne?

 

Będzie sprzedawalne, ale w kategorii "egzotyka" - czyli będzie odpowiednio tańsze od bliźniaczej astry.

Pytanie ile teraz taniej go kupisz od bliźniaczej astry - jeśli % różnicy będzie taki sam teraz jak i za 3 lata to ma sens, bo w liczbach bezwzględnych zyskasz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Chevrolet straci % więcej, ale kwotowo mniej.

Z tym, że kupując używany, sporą stratę wziął na siebie poprzedni właściciel.

Ja swojego kupiłem na wyprzedaży rocznika 2012 na początku 2013 r. za 52 tys. zł. Obecnie do ubezpieczenia jest wart około 30 tys. zł. Aby sprzedać, trzeba by pewnie jeszcze coś opuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obserwuję zaprzyjaźniony komis i tam jak pojawia się Cruze to w kilka dni idzie. Astry stoją po kilka miesięcy ;]

 

astry są takie... no... 

inaczej, dla mnie chevy to taki ładny Opel i jeszcze tańszy niż sam opel, więc dlaczego by nie wziąć chevy?

 

sam na święta się pokusiłem i kupiłem Aveo T255  ;]  corsy droższe i takie bezpłciowe, więc przestałem je oglądać.... a tego to tak przypadkiem trafiłem  ;l  w zasadzie  :zona:  wykukała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w firmie 3 Cruzy których leasing kończy się za miesiąc, czyli 3-letnie. Mój ma blisko 120k km silnik 1.4T, drugi 1.4T ma ok. 50k km, a trzeci jest 1.8 i przejechane ok. 80k km. Tylko w tym 1.8 kolega kilka dni temu kolega jeszcze na gwarancji robił coś w zawieszeniu. Poza tym bezproblemowo się sprawują. Fajne autka, aż żal będzie się przesiadać ;) A częsci to sporo w nich siedzi z Astry/Insigni.

Mój 1.4T przy 140KM ma średnie spalanie na poziomie 7,1 litra/100km :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jak pogrzebac po forach to mimo wszystko lepiej isc w 1,4t. W 1,8 sypa sie kola zmiennych faz rozrzadu i chlodniczka oleju czego naprawy sa dosc kosztpwne i problematyczne. 1,4t to jeden z najnardziej udanych oplowskich silnikow. Niestety moj jest duzo bardziej paliwozerny. Z ostatnich 9kkm mam = 9l\100km, ale z 70% to Warszawa i raczej mam ciezka noge, ale coi ciekawe nie zmienia sie bardzo spalanie wzgledem stylu jazdy. Spalanie z dystrybutora, bo komp zaniza tak nawet do litra na setke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć,

 

Rozważam zakup używanego Cruze. Budżet w okolicach 35 kPLN.

Na co zwrócić uwagę oglądając ten model, ku jakim silnikom się skłaniać a które omijać?

Przebieg roczny planowany na ok. 8-10 kkm.

 

Inne pytanie: skoro chevy wycofuje się ze sprzedaży nowych aut to czy jest sens pchać się w auto, które z 3 lata będzie niesprzedawalne?

 

Poradźcie coś sensownego...

to ja się podłączę .... jak takie cuś się sprawuje? 

 

http://www.mmcars.pl/chevrolet-cruze  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się podłączę .... jak takie cuś się sprawuje? 

 

http://www.mmcars.pl/chevrolet-cruze  

Powinno być OK.

Diesel mało oszczędny, ale raczej bez wad.

To ma klimę automat?

Jaka to dokładnie wersja?

bezwypadkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być OK.

Diesel mało oszczędny, ale raczej bez wad.

To ma klimę automat?

Jaka to dokładnie wersja?

bezwypadkowy?

małżonka kategorycznie stwierdziła "nie"  :facepalm: "nie i koniec"  :facepalm:  :facepalm:   :hehe:  także po temacie w kwestii cruze'a .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.