Skocz do zawartości

Obciążenie w bloku z wielkie płyty


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam innym problem

 

Mianowicie chcę w sypialni duże akwarium , obliczyłem że wszytko będzie ważyć ponad tonę :( i się przeraziłem że wpadne do sąsiada , jak uważacie czy w bloku na czwartym piętrze , płyty żelbetonowe o grubości 20 cm wytrzymają tak ciężar , z jednej strony byłaby ściana nośna budynku gorzej z drugiej ponieważ u sąsiada jak i u mnie jest ściana z bloczków około 10 cm , jest to ściana narożnikowa , jak myślicie ile to wytrzyma abym nie wpadł do sąsiada ?

 

pozdrawiam i dzięki za pomoc

 

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Ty chcesz tam wlać, żeby miało tonę? Rtęć?

 

no może mieć, akwarium będzie miał około 650 litrów czyli przyjmując, że jeden l wody waży 1 kg wtedy już mamy 650kg. Do tego dolicz sobie ciężar szkła użytego do budowy akwarium, kamienie i inne ozdoby, pewnie jakieś pompki i inne duperele. Do tego dojdzie jakaś porządna szafka która utrzyma ten ciężar, a i zapewne jakaś osłona na to przyjdzie od góry z jakimś oświetleniem. Jak to wszystko zsumujesz to może wyjść tona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może mieć, akwarium będzie miał około 650 litrów czyli przyjmując, że jeden l wody waży 1 kg wtedy już mamy 650kg. Do tego dolicz sobie ciężar szkła użytego do budowy akwarium, kamienie i inne ozdoby, pewnie jakieś pompki i inne duperele. Do tego dojdzie jakaś porządna szafka która utrzyma ten ciężar, a i zapewne jakaś osłona na to przyjdzie od góry z jakimś oświetleniem. Jak to wszystko zsumujesz to może wyjść tona

To, co wrzucisz, szkło zmniejszy ioość wody. Więc będzie niewiele więcej ważyło. A wody nie nalejesz pi korek, czyli będzie zgóra 600 kg. "Troszeczkę" brakuje do tony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domku mam strop pomiędzy piętrami gęstożebrowy. Jak dobrze pamiętam to dopuszczalne obciążenie na metr kwadratowy to koło 400 kg. Żelbet "na oko" powinien mieć mocniejszy. Co do akwarium to poczytaj własną polisę ubezpieczeniową czy masz ochronę przed takim "małym bałtykiem" w domu jak pęknie akwarium. Czasami ubezpieczyciel potrafi ograniczyć zapisami wielkość akwarium za które odpowiada.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co wrzucisz, szkło zmniejszy ioość wody. Więc będzie niewiele więcej ważyło. A wody nie nalejesz pi korek, czyli będzie zgóra 600 kg. "Troszeczkę" brakuje do tony.

 

Kolego 600 kg to będzie ważyć sama woda w tym akwarium i na dodatek nie będzie zalane to pod korek. Przy tych wymiarach ten akwarium ma 650l przy szybie o grubości 9mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co wrzucisz, szkło zmniejszy ioość wody. Więc będzie niewiele więcej ważyło. A wody nie nalejesz pi korek, czyli będzie zgóra 600 kg. "Troszeczkę" brakuje do tony.

 

 

masz pojemność akwa , szkło jest poza nim i waży sporo , żwir czy kamienie też są dużo cięższe od wody i w sumie wyjdzie tyle kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz pojemność akwa , szkło jest poza nim i waży sporo , żwir czy kamienie też są dużo cięższe od wody i w sumie wyjdzie tyle kg 

 

Myślałem, że te wymiary to zewnętrzne. Żeby wyszła tona, to całe akwarium musiałoby być żwirem wypełnione (1,7t/m3). No dobra, po zalaniu wodą z 2/3 musiałoby być żwirem zasypane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prz szybie 10mm waga szkła to 188 kg a przy 12mm 225,6 kg. Ciekawe jak logistycznie ogarniesz to z transportem i z wniesieniem na 4 piętro

Windą po przekątnej jest szansa, że wejdzie 220cm szkło, w zależności od windy. Ja kilka lat temu wnosiłem sam na ósme piętro 5 drzwi do szafy przesuwnej, 3cm x 70cm x 250cm, w tym jedne z lustrem - masakra ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prz szybie 10mm waga szkła to 188 kg a przy 12mm 225,6 kg. Ciekawe jak logistycznie ogarniesz to z transportem i z wniesieniem na 4 piętro

NO włąśnie jeszcze dochodzą kilogramy akwa :( , o wniesienie to sie nie martwie , jest winda , a reszte 3 max 4 osoby to ogarną :) także spoko , tylko bedę musiał zrobić wymiar na wysokość windy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawialbym i sie nie zastanawial.

Wujaszek trzymal w wielkiej plycie kilka szt, najwieksze mialo 600L, dwa kolejne po 400L, do tego pare mniejszych.

Nic sie nie zarwalo/zawalilo, ale podloge wymienial i sasiadom szkody naprawial jak z tego najwiekszego woda poszla na mieszkanie.

 

Kiedys zastanawialem sie nad wielka plyta, a bylo to w momencie jak na balkonie kladlem gres (poza gresem poszlo mase kleju).

W chacie tez kazdy kladzie co chce, a jak sie zsumuje przykladowo 11 pieter to wychodzi, ze dolozono niezly ciezar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO włąśnie jeszcze dochodzą kilogramy akwa :( , o wniesienie to sie nie martwie , jest winda , a reszte 3 max 4 osoby to ogarną :) także spoko , tylko bedę musiał zrobić wymiar na wysokość windy :)

 

To sprawdz ta winde, bo sie okaze zaraza, ze maks 200cm w nia wejdzie.

Lodowki ponad 200cm w stary typ windy za chiny nie moglem wsadzic, a nowe sa jakies takie na oko mniejsze od starych jeszcze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zona mi nie dala spokoju , rozmawialismy do drugiej w nocy , uzgodniliśmy ostatecznie iz zmniejszymy rozmiary akwa a tym samym bedzie mniejszy ciężar . Mianowicie będzie akwa długość 200 lub 180 cm na 40 na 55 cm będzie miało cos okolo 500 litrów i samo w sobie będzie mniej ważyć , do windy wchodzi dokladnie 208 cm takze spoko , teraz jak tak liczę to wszystko będzie ważyć max 800 kg , czyli teraz juz powinno wytrzymać

Pozdrawiam

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zona mi nie dala spokoju , rozmawialismy do drugiej w nocy , uzgodniliśmy ostatecznie iz zmniejszymy rozmiary akwa a tym samym bedzie mniejszy ciężar . Mianowicie będzie akwa długość 200 lub 180 cm na 40 na 55 cm będzie miało cos okolo 500 litrów i samo w sobie będzie mniej ważyć , do windy wchodzi dokladnie 208 cm takze spoko , teraz jak tak liczę to wszystko będzie ważyć max 800 kg , czyli teraz juz powinno wytrzymać

Pozdrawiam

Fatal

 

Jakie są orientacyjne koszty takiego stawu domowego wraz z zabudową?Wygląda to pięknie. Tylko obawiam się, że żona stanie kantem, bo w ubiegłym roku wywaliłem staw bez jej wiedzy za kilkanaście tysi-trochę się wściekła na mnie  ;]  Ale już jej przeszło, pewnie do wiosny jak zacznę go zarybiać  :]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam innym problem

 

Mianowicie chcę w sypialni duże akwarium , obliczyłem że wszytko będzie ważyć ponad tonę :( i się przeraziłem że wpadne do sąsiada , jak uważacie czy w bloku na czwartym piętrze , płyty żelbetonowe o grubości 20 cm wytrzymają tak ciężar , z jednej strony byłaby ściana nośna budynku gorzej z drugiej ponieważ u sąsiada jak i u mnie jest ściana z bloczków około 10 cm , jest to ściana narożnikowa , jak myślicie ile to wytrzyma abym nie wpadł do sąsiada ?

 

pozdrawiam i dzięki za pomoc

 

Fatal

 

http://aquadesign.pl/index.php/akwarium-a-strop-zelbetowy-analiza-mes/

 

Wytrzyma, ale licz się z tym, że sufit i ew. tynk u sąsiada popęka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszta jeszcze nie wiem ale licze około 7 do 10 tys , całośc razem z zabudową , planuje akwa malawi :) bo z żoną nam się bardzo podobają :) , jak na tą chwilę w sypialni poszła elektryka cała , a teraz tynkuje wszystko :) , prace idą do przodu powolutku :)

 

pozdrawiam , acha ostateczny wymiar akwa to 200 cm na 40 na 55 cm , podobają nam się niższe akwaria także doszliśmy z żoną do porozumienia :) to mi się podoba :)

 

Fatal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.