Skocz do zawartości

Poliuretany do zawieszenia


barkor

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wsadzić żołte poliuretany w tylne wahacze i zastanawiam się co kupić, ponieważ są dosyć spore rozbieżności cenowe. Deuter z Olkusza oferuje zestaw za 200zl a strongflex (bodajże jest tu na forum przedstawiciel tej firmy Olo_) sporo więcej bo 258,40zł (może jeszcze jakaś firma to produkuje o której nie wiem?). Nie wiem jak z jakością wykonania, także chciałbym się poradzić osób, które mają u siebie zamontowane. Z marszu brałbym tańsze, ale taka rozbieżność cenowa mnie zastanowiła, wolę się upewnić na forum.

 

Ewentualnie jeśli są jakieś wady zastosowania poliuretanów to też chętnie wysłucham (jedyne o czym wiem to że po jakimś czasie mogą zacząć skrzypieć).

Samochód do sportu i do jazdy na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam stronglfex czerwone poli ....od roku nic nie skrzypi...wrażenia z jazdy mega poprawa...bardziej odczuwalna niż rozporki ..... żółte poli ponoć do aut wzmocnionych...kupowałem fakt za pośrednictwem Olo_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stabie pod skrzynią i na wahaczach tył mam czerwone strongflex-wykonanie bdb, usztynienie bdb, lekka wibracja była tylko budy, ale od montarzu wkładki nie obrywam poduszki skrzyni, co było zabawą zawsze co 3-4 miesiące, nie skrzypią, nie piszczą,żółte na co dzień i do sportu bez przygotowania odradzam-bynajmniej te zawieszeniowe-sc ma za słabą kostrukcję kasty :no:  czerwone ok, są sporo twardsze od gumowych :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tylnej belce czerwone od 5-6 lat ok 80 tysiecy. Jest nieco sztywniej, ale mega na plus.

Używam SC cywilinie.

Niestety nie założyłem kalamitek do smarowania i po 4 latach w lato zaczynają piszczeć, a nawaliłem smaru na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za odpowiedzi. Myślałem, że czerwone poli będą twardości jak seryjne i nie będzie efektu na plus po ich zamontowaniu, ale skoro na żółtych jest zbyt sztywno to jednak wezmę czerwone.

Mam już wszystkie poduszki silnika w czerwonym poliuretanie, ale w sumie nie jestem zadowolony bo drgania są takie, że nic nie widzę w lusterku wstecznym bo całe drga :)

A jeśli zaczynają piszczeć dopiero po 4 latach i kilkudziesięciu tysiącach to luzik, takiego przebiegu to ja sejem nawet nie zrobię a jak trzeba będzie to się zdemontuje i nasmaruje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepne się do tematu.

 

Planuje wymiane tuleji wahaczy tylnych na czerwony poliuretan, czy ktoś może mi wyjaśnić jaki smar jest potrzebny żeby nie zaczęło od razu skrzypieć, i na czym w tym przypadku polegają kalamitki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalny smar każdy producent tulei dodaje do zakupu. A z tymi kalamitkami to też nie za bardzo rozumiem. Tzn wiem co to jest kalamitka, wiem, że robi się otwór w wahaczu tam gdzie wchodzi tuleja i wkręca w otwór kalamitkę, ale jakim cudem można dzięki temu nasmarować tuleję to nie mam pojęcia. Przecież tuleja siedzi sztywno w wahaczu, nie ma w niej żadnych rowków którymi smar mógłby być rozprowadzony po całej tulei. Ktoś może wyjaśnić czy to faktycznie się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowki masz w samym poliuretanie. Ja jak zakladalem u siebie to metalowa tulejke na srodku o jakies 0,5/1 mm w ksztalt klepsydry i dzialalo idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalny smar każdy producent tulei dodaje do zakupu. A z tymi kalamitkami to też nie za bardzo rozumiem. Tzn wiem co to jest kalamitka, wiem, że robi się otwór w wahaczu tam gdzie wchodzi tuleja i wkręca w otwór kalamitkę, ale jakim cudem można dzięki temu nasmarować tuleję to nie mam pojęcia. Przecież tuleja siedzi sztywno w wahaczu, nie ma w niej żadnych rowków którymi smar mógłby być rozprowadzony po całej tulei. Ktoś może wyjaśnić czy to faktycznie się sprawdza?

 

ale poliuretan tez rozwiercasz az do tulejki metalowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowki masz w samym poliuretanie. Ja jak zakladalem u siebie to metalowa tulejke na srodku o jakies 0,5/1 mm w ksztalt klepsydry i dzialalo idealnie

 

A no to jeśli są tam jakieś rowki już zrobione no to co innego, na dniach przyjdą mi tuleje to obadam jak to wygląda :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.