Skocz do zawartości

Auto dla PH, 50 tys do wydania


AkuQ

Rekomendowane odpowiedzi

Z jakiego powodu? częśtości tankowania?

 

Tak, do tego dochodza jeszcze problemy z parkowaniem w garazach podziemnych.

W moim przypadku nie moglbym parkowac zarowno w domu jak i pod biurem...

Poza tym, to jest kolejna niefabryczna czesc dolozona do auta, a ja jestem zwolennikiem fabrycznych rozwiazan :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do tego dochodza jeszcze problemy z parkowaniem w garazach podziemnych.

 

Poza tym, to jest kolejna niefabryczna czesc dolozona do auta, a ja jestem zwolennikiem fabrycznych rozwiazan :ok:

Tak parkowanie może być problemen ale nie musi....

 

A co do niefabrycznej części? zrobiłem na "gazie" z 500 kkm i raz miałem problem z winy instalacji - padł wtryskiwacz - a na gazie zawsze taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak parkowanie może być problemen ale nie musi....

 

A co do niefabrycznej części? zrobiłem na "gazie" z 500 kkm i raz miałem problem z winy instalacji - padł wtryskiwacz - a na gazie zawsze taniej...

 

Tak, ale w moim przypadku koszty paliwa nie sa na tyle istotne zeby kombinowac z LPG w chwili obecnej...

Co innego jak czlowiek byl studentem i liczyl kazdy grosz ;]

Kazdy musi sobie sam przekalkulowac co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak, ale w moim przypadku koszty paliwa nie sa na tyle istotne zeby kombinowac z LPG w chwili obecnej

Aż spojrzałem  czy to Ty zakładałes ten wątek...

Faktycznie każdy sam kalkuluje głownie pod kątem przebiegu jak sądzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto jezdze 1.2TSI to to 1.4 musi byc perpetum z tym spalaniem.

 

Napisz po prostu konkretnie co i jak, a nie bijesz pianę.

 

 

Nie ma sensu pisać o jeździe 100% autostradą ze 100% maksymalną prędkością, bo w praktyce jest to mało możliwe i odrzucane jako skrajne w statystyce.

 

Tak jak wyżej napisano zrobić w 1.4 TSI 140 KM z całego baku w trasie spalanie powyżej 10 litrów, to już trzeba się postarać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz po prostu konkretnie co i jak, a nie bijesz pianę.

 

 

Nie ma sensu pisać o jeździe 100% autostradą ze 100% maksymalną prędkością, bo w praktyce jest to mało możliwe i odrzucane jako skrajne w statystyce.

 

Tak jak wyżej napisano zrobić w 1.4 TSI 140 KM z całego baku w trasie spalanie powyżej 10 litrów, to już trzeba się postarać.

 

Moja octa III z 1.4 TSI ma średnie spalanie 7,4l z 5000km, gdzie raz na dystansie 300km spalanie 8,2 bo katowałem, a kolejne 300km to 5,8l bo jechałem spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz po prostu konkretnie co i jak, a nie bijesz pianę.

 

 

Nie ma sensu pisać o jeździe 100% autostradą ze 100% maksymalną prędkością, bo w praktyce jest to mało możliwe i odrzucane jako skrajne w statystyce.

 

Tak jak wyżej napisano zrobić w 1.4 TSI 140 KM z całego baku w trasie spalanie powyżej 10 litrów, to już trzeba się postarać.

 

Z ostatniego miesiaca. Rapid 1.2 vs Suzuki 1.2 vs kila 1.6D. Warszawa jazda zwykla. Raz but w podloge raz korek, raz jazda obwodnica. 9 / 6 / 7,5. Jak nie paluje tylko jade oszczednie to spalanie w tsi spada drastycznie do okolicy 6-7 litrow. W trasie bez problemu da sie robic wyniki diesela <5l jest mozliwe ale podzas jazdy emeryckiej. Teraz ciekawe porownanie autostrady. Przy szybkiej jezdzie - Suzuki sie konczy przy 160 ale spalanie wtedy 9-10l w sumie mozna pominac ten wpis bo taka jazda to meczarnia wiec lece sobie 110 zazwyczaj. Kila 8-9l Skoda >10 w sumie sky is the limit.

 

Podsumowujac. Jezdzac spokojnie bardzo spokojnie spalanie na poziomie diesela. Predkosci autostradowe wolalbym cos mocniejszego >120 zdycha a pali jak wsciekle mam odczucia podobne do silnika 1.6 NA 135KM. Z tym, ze w Skodzie nie trzeba redukowac.

 

Zeby podsumowac jak ktos nie umie, nie chce mu sie, nei stac go na automat 1.2 TSI wygrywa nawet w miescie. Jak samochod tylko do miasta i ma sie mniej kasy i nie boi krecic biere Suzuki bo fajniej sie nim jezdzi i silnik bardziej mi odpowiada. Zloty srodek? Nie ma. Spalanie nalezy rozpatrywac roznie ale wypisywanie glupot ze przy sredniej 120 to tsi pali 6 jest smieszne bo wystarczy jeden dwa tiry i trzeba leciec 180 zeby miec srednia 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


palanie nalezy rozpatrywac roznie ale wypisywanie glupot ze przy sredniej 120 to tsi pali 6 jest smieszne bo wystarczy jeden dwa tiry i trzeba leciec 180 zeby miec srednia 120.

 

A gdzie i kto w tym wątku takie rzeczy pisał?

 

 

Jak będzie pusta autostrada to przy średniej 120 km/h w 1.4 TSI 140 KM powinno wyjść ok. 6-7 litrów właśnie, zależnie od wiatru.

Zrobię test jak będzie możliwość. Dam znać. Może niedługo nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie i kto w tym wątku takie rzeczy pisał?

 

 

Jak będzie pusta autostrada to przy średniej 120 km/h w 1.4 TSI 140 KM powinno wyjść ok. 6-7 litrów właśnie, zależnie od wiatru.

Zrobię test jak będzie możliwość. Dam znać. Może niedługo nawet.

 

Średnia średniej nierówna. Na pustej autostradzie polecisz 130km/h i zrobisz średnią 120km/h. Innym razem każdy TIR będzie cię mocno blokował w wykręcić wyniku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś dużo Ci pali ta kila. Zależy też od trasy - ile przyspieszen, różnicy poziomu, wiatru, itd. Trzeba być tez porównać szerokość opon i cx samochodu. Mnie na trasie śląsk kraków przez A4 golf regularnie pali między 7.2, a 8.

But w podlodze . Wysoka srednia 140km/h wiec bylo i 190 i 90 jak tiry byly a to diesel. W podobnych warunkach 1.2 TSI tez w DE pali grubo powyzej 10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

But w podlodze . Wysoka srednia 140km/h wiec bylo i 190 i 90 jak tiry byly a to diesel. W podobnych warunkach 1.2 TSI tez w DE pali grubo powyzej 10l.

Mnie przy średniej autostradowej 167 km/h spalanie w 1.4 tsi wyszło równe 10l/100 km na dystansie ponad 200 km. Nowe tsi pala mniej niż mój. Najniższe spalanie jak osiągnąłem to 3.9 na dystansie ok 50 km. Raz 3.6 między bielskim , a tychami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przy średniej autostradowej 167 km/h spalanie w 1.4 tsi wyszło równe 10l/100 km na dystansie ponad 200 km. Nowe tsi pala mniej niż mój. Najniższe spalanie jak osiągnąłem to 3.9 na dystansie ok 50 km. Raz 3.6 między bielskim , a tychami;)

Dopytam. Miales srednia predkosc 167km z odcinka 200km? Czy srednio sobie 167 leciales? :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja octa III z 1.4 TSI ma średnie spalanie 7,4l z 5000km, gdzie raz na dystansie 300km spalanie 8,2 bo katowałem, a kolejne 300km to 5,8l bo jechałem spokojnie. 

Nie wiem jak wy jezdzicie tymi TSI. Jak mialem 1.8TSI to mi palilo na autostradach 10, po miescie tez pilo 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytam. Miales srednia predkosc 167km z odcinka 200km? Czy srednio sobie 167 leciales? :phi:

 

6stka w okolicach 190 km/h pali poniżej 10 litrów . Kwestia czy 8,5 czy 9,9 jest raczej nie warta dyskusji. Dzisiaj każde nowe auto jest w stanie spalić 5 litrów przy ekonomicznej jeździe.  Zresztą koszt paliwa przy całkowitym użytkowaniu auta jest raczej skromny, zakładając roczny przebieg +/-20 tys km.

 

Auto dla PH do 50 tys, to raczej auto które nie musi być reprezentacyjne tylko przewozić sprzedawcę od do dlatego brałbym coś w typie nowej  Skody Fabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia średniej nierówna. Na pustej autostradzie polecisz 130km/h i zrobisz średnią 120km/h. Innym razem każdy TIR będzie cię mocno blokował w wykręcić wyniku...

Dlatego napisałem wyraźnie, że na pustej.

Poza tym można też jechać na 3 biegu na odcince i też wyjdzie sporo.

Zrobiłem test krótki na A4 Opole-Gliwice. Średnia 121 km/h, spalanie średnie 6,1. Komp przekłamije o jakieś 0.1-0,2 max.

Przed Górą św. Anny było 5,8.

Ogólnie 125 km/h na tempomacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś dużo Ci pali ta kila. Zależy też od trasy - ile przyspieszen, różnicy poziomu, wiatru, itd. Trzeba być tez porównać szerokość opon i cx samochodu. Mnie na trasie śląsk kraków przez A4 golf regularnie pali między 7.2, a 8.

 

Opony dużo piją. Niestety.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

But w podlodze . Wysoka srednia 140km/h wiec bylo i 190 i 90 jak tiry byly a to diesel. W podobnych warunkach 1.2 TSI tez w DE pali grubo powyzej 10l.

 

Raz wykręciłem średnie 149km/h w GP wg komputera. Ten sam pokazał średnie spalanie 12.4l/100km. W 1.4 95KM... ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.