Skocz do zawartości

Dziwna żarówka Ford S-Max


ArekMiz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie na ogólnym, bo może ktoś pomoże.

Dobrałem się dzisiaj (rozbierając pół wnętrza z tyłu samochodu) do żarówek kierunkowskazów w tylnych lampach S-Maxa. Oczom mym ukazało się pomarańczowe dziwactwo o mocy 16W. Bańka siedzi na stałe, nie jest wyjmowana, stanowi całość razem z gniazdem plastikowym. Co to jest za żarówka, jaki typ i gdzie to można kupić?

post-129672-0-86980800-1454190584_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na ogólnym, bo może ktoś pomoże.

Dobrałem się dzisiaj (rozbierając pół wnętrza z tyłu samochodu) do żarówek kierunkowskazów w tylnych lampach S-Maxa. Oczom mym ukazało się pomarańczowe dziwactwo o mocy 16W. Bańka siedzi na stałe, nie jest wyjmowana, stanowi całość razem z gniazdem plastikowym. Co to jest za żarówka, jaki typ i gdzie to można kupić?

 

wszystko masz w instrukcji, a kupisz na penwo na allegro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać Ford co i raz daje upust swoim fantazjom wymyslajac kolejne utrudnienia. Zarowka podobna jest do PH16WY ale ma jakby inne gniazdo elektryczne.

Jak poszukac w Google to taki wynalazek jest dostępny np. na e-bay za skromne 22,99 USD, a na jakims forum Skody piszą ze żarówki te stosuje też Mercedes.

Jak bym tę oprawkę  przerobił na W16W

A w ogóle jak może być w PL dopuszczony do sprzedaży samochód, do którego nie można dokupić żarówek? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Jak poszukac w Google to taki wynalazek jest dostępny np. na e-bay za skromne 22,99 USD, a na jakims forum Skody piszą ze żarówki te stosuje też Mercedes.

Jak bym tę oprawkę  przerobił na W16W

A w ogóle jak może być w PL dopuszczony do sprzedaży samochód, do którego nie można dokupić żarówek? :hmm:

Ale jak nie mozna? Pewnie w ASO sa za 200 PLN

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest to bzdura. W instrukcji są sprzeczne informacje. O tylnej lampie piszą: "pojedź do ASO" ale w tabelce z opisem żarówek jest tylny kierunek PY21W.  :facepalm: Z innymi światłami również bzdury: W instrukcji napisali, że do tylnego p.mg, i cofania są białe P21W. Tymczasem w realu p.mg. to H21W a cofania to W16W.  :facepalm: Co ciekawe z przodu wszystko się zgadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego zwykłego Focusa MK2 za tylną czerwoną żarówkę dwuwłóknową pozycja-stop ASO woła 60 zł po rabacie  :ogien:

Na allegro poniżej 20 zł. Nie ma szans na zakup takiej żarówki na stacji czy w zwykłym sklepie moto.

Ja mam w lampie 3 stop żarówkę W16W. tez do kupienia tylko w necie albo wyspecjalizowanych sklepach-hurtowniach. Więc mam chyba 2 na zapas. Ale raz jechałem w korku za takim samochodem jak mój i 3 światło stop świeciło słabiutko - pewnie ktoś wsadził żarówkę 5W - jakiś słuzbista mógłby dać za to mandat

A w ogóle to powinny być dopuszczone oficjalnie LEDowe zamienniki zwykłych żarówek. przynajmniej jeśli chodzi o oświetlenie sygnalizacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.