Skocz do zawartości

Wybór miejskiego do 10k


bengamin

Rekomendowane odpowiedzi

Podeślijcie mi jakąś listę typów co by się kwalifikowało do poniższych kryteriów

 

-Samochód mały do miasta ale nie wielkości koszyka sklepowego

-Środki jakie jestem w stanie przeznaczyć to 10k (jeżeli trafi się wyjątkowa sztuka to kilka groszy dołożę)

-Benzyna - diesel nie ma znaczenia, oby było z tym tylko jak najmniej problemów.

-Warunek bezwzględny - klimatyzacja.

-Miło by było jakby to miało podgrzewane siedzenia, ale myślę że będzie z tym problem

 

Co do osiągów to Leon 2004 z silnikiem 1,4 już był i całkiem sprawnie to jeździło, przy nim Freelander 1,8 to ospała krowa paląca dwukrotnie więcej.

Po głowie chodzą mi głównie Corsy, Fiesty, Ibizy bo po sprzedaży Freelandera potrzebuje żeby troche kasy zostało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grande punto

 

Taka ogólna uwaga.

W autach z tego przedziału cenowego nie bardzo opłaca się brać segment B - chyba, że taka jest preferencja użytkowa.

Segment B w tych pieniądzach, zwłaszcza z klimą, to dosyć poszukiwany towar z małą podażą i nie jest tańszy od kompaktów, a nierzadko droższy.

 

Z doświadczenia, absolutnie nie nastawiać się na konkretną markę.

Jak kupowaliśmy takiego używańca dla żony (nawet w nieco mniejszych pieniądzach niż 10.000), to zrobiłem sobie na stałe filtry w olx, gratka czy otomoto zaznaczając takie rzeczy jak pojemność, ilodrzwiowość, rodzaj paliwa, miejsce sprzedaży, wyposażenie, cena oczywiście też.

Nie zaznaczałem marki.

I odpalałem te filtry codziennie, jak coś ciekawego (teoretycznie) się pojawiło - jechałem oglądać.

Oglądałem różne marki, ostatecznie kupiłem model, jaki byłby teoretycznie na końcu stawki, ale po prostu był to dobrze utrzymany egzemplarz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślijcie mi jakąś listę typów co by się kwalifikowało do poniższych kryteriów

 

-Samochód mały do miasta ale nie wielkości koszyka sklepowego

-Środki jakie jestem w stanie przeznaczyć to 10k (jeżeli trafi się wyjątkowa sztuka to kilka groszy dołożę)

-Benzyna - diesel nie ma znaczenia, oby było z tym tylko jak najmniej problemów.

-Warunek bezwzględny - klimatyzacja.

-Miło by było jakby to miało podgrzewane siedzenia, ale myślę że będzie z tym problem

 

Pod uwagę brałem też:

Citroen C2 ale mało tego na rynku,

Hyundai Getz 1,3 i takiego kupiłem 3d choć miało być 5d

Ford Fiesta 1,3 i prawie bym takiego kupił bo fajny był stan

Opel Corsa 1,2 dość drogo ale poważnie się zastanawiałem

VW Polo 1,4 tu dopiero kosmos cenowy i mało z klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daihatsu cuore ostatniej generacji. podwozie yarisa. autko wrecz genialne do miasta :-) mam takowe od roku i 22kkm i nie znalazlem minusów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsa C 1.2 16V 75KM

mam i bardzo polecam, zajebisty samochodzik na miasto i okolice.

Mój ma 5 drzwi, co jest niebagatelną zaletą.

Do tego klima i elektryczne szyby przód i jest świetnie.

A najlepsze jest to, że na 100km na klimie wystarcza mu 8 litrów gazu

OC na rok to raptem 250zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

347 cm - nie wiem, co autor miał na myśli pisząc o wózku sklepowym. :phi:

wiesz...cm to nie wszystko. krotka maska i pudełkowata budowa daje naprawde sporo przestrzeni. mając 190 cm wzrostu siadam wygodnie za kierownica a za soba moge usiąść i założyc noge na noge. w wielu wiekszych samochodach tego nie zrobisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

347 cm - nie wiem, co autor miał na myśli pisząc o wózku sklepowym. :phi:

 

Generalnie: Panda, srajczento czy coś wielkości P107 odpadają. Gazu raczej zakładać nie będę, kwota ubezpieczenia nieistotna.

 

EDIT:

Pokazałem jej to daihatsu cuore   i od razu odpadło z powodów wizualnych. Jej wybór choć taki http://pictures.topspeed.com/IMG/crop/200711/daihatsu-cuore-by-ei_1280x0w.jpg wcale nie jest zły.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsa C 1.2 16V 75KM

mam i bardzo polecam, zajebisty samochodzik na miasto i okolice.

Mój ma 5 drzwi, co jest niebagatelną zaletą.

Do tego klima i elektryczne szyby przód i jest świetnie.

A najlepsze jest to, że na 100km na klimie wystarcza mu 8 litrów gazu

OC na rok to raptem 250zl

 

No kupiłem teściowej 3 letni egzemplarz i to było jakieś 4 lat temu. Silnik 1,4 w automacie.  Autko bardzo sprawnie się odpychało , mało paliło, było zaskakująco duże w środku. W chwili obecnej właśnie to jest jako numer jeden. Jedyny minus to u niej nie było klimy i jak wszyscy pojechaliśmy do Toskani to się umęczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pokazałem jej to daihatsu cuore   i od razu odpadło z powodów wizualnych.

 

Daruj sobie wszelkie wynalazki. Wiem, że jest tu megaaktywny fan marki, ale jego auta stanowią 95% populacji tych aut w PL.

Cokolwiek się zepsuje (fan zaraz napisze, że Daihatsu nie sprzedaje części zamiennych i nie ma serwisów, bo nigdy nic w żadnym się nie zepsuło), mechanik będzie marudził i nie będzie się za to chciał brać, bo takie auto widzi pierwszy (i ostatni) raz w życiu.

Jeśli użytkownikiem ma być kobieta, niech zakreśli krąg "ładne" (bo to u kobiet kryterium o wadze 70-99%), a następnie wybierz z tego auto popularne w popularnej wersji silnikowej. Tak, żeby każdą usterkę był w stanie usunąć ślepy mechanik po pijaku, a części były dostępne w najbliższym punkcie handlowym (nawet jak to jest sklep "Alkohole 24h").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie wszelkie wynalazki. Wiem, że jest tu megaaktywny fan marki, ale jego auta stanowią 95% populacji tych aut w PL.

Cokolwiek się zepsuje (fan zaraz napisze, że Daihatsu nie sprzedaje części zamiennych i nie ma serwisów, bo nigdy nic w żadnym się nie zepsuło), mechanik będzie marudził i nie będzie się za to chciał brać, bo takie auto widzi pierwszy (i ostatni) raz w życiu.

Jeśli użytkownikiem ma być kobieta, niech zakreśli krąg "ładne" (bo to u kobiet kryterium o wadze 70-99%), a następnie wybierz z tego auto popularne w popularnej wersji silnikowej. Tak, żeby każdą usterkę był w stanie usunąć ślepy mechanik po pijaku, a części były dostępne w najbliższym punkcie handlowym (nawet jak to jest sklep "Alkohole 24h").

daruj sobie... ale jako mechanik odpowiem... a co takiego w tym daihatsu jest nietypowego... płyta toyoty yaris, części dostępne od ręki (i pisze to z doświadczenia)... nieraz do bardziej europejskich marek jest wiekszy problem z czesciami

ps. kobietom bardzo podobują sie nissany micra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz mi załatwić z 3-4 szt astry 3 1.4-1.6 benz przebieg do 200 tys bezwypadkowych po 10 tys? :hmm:

Gdzie napisałem, że po 10 tys? Za 13-14 tys zł jest sporo takich aut.

http://otomoto.pl/oferta/opel-astra-salonowa-ksiazki-serwis-ID6yhrCR.html

Jeżeli stan techniczny jest faktycznie ok, to jest to także dobra oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisałem, że po 10 tys? Za 13-14 tys zł jest sporo takich aut.

http://otomoto.pl/oferta/opel-astra-salonowa-ksiazki-serwis-ID6yhrCR.html

Jeżeli stan techniczny jest faktycznie ok, to jest to także dobra oferta.

 

Acha, to teraz robisz angielskie wyjście i pokazujesz,  że:

-masz w nosie co napisał założyciel i udzielasz rad z czapy

- nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Pomijam fakt, że już napisałeś że GP i astry są po tyle ewentualnie z 2 tys dopłaty, teraz już się robi 13-14 tys.

Po co takie brednie wypisywać?To jest MK a nie HP gdzie można sobie pleść w taki sposób.

Jak nie masz zielonego pojęcia o cenach, to może lepiej siedzieć cicho niż robić z siebie...z resztą z siebie jak z siebie, ktoś kto się również nie zna może pomyśleć że to prawda.

Edit:

Chyba jednak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, bo nawet to co wkleiłeś jest uszkodzone o czym pisze autor w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, to teraz robisz angielskie wyjście i pokazujesz, że:

-masz w nosie co napisał założyciel i udzielasz rad z czapy

- nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Pomijam fakt, że już napisałeś że GP i astry są po tyle ewentualnie z 2 tys dopłaty, teraz już się robi 13-14 tys.

Po co takie brednie wypisywać?To jest MK a nie HP gdzie można sobie pleść w taki sposób.

Jak nie masz zielonego pojęcia o cenach, to może lepiej siedzieć cicho niż robić z siebie...z resztą z siebie jak z siebie, ktoś kto się również nie zna może pomyśleć że to prawda.

Edit:

Chyba jednak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, bo nawet to co wkleiłeś jest uszkodzone o czym pisze autor w temacie.

Na wstępie: "acha" pisze się tak: aha.

Odnosząc się do meritum.

Zanim zarzucisz komuś, że nie potrafi czytać ze zrozumieniem, przeczytaj raz jeszcze pierwszy post autora tematu. Sam napisał, że jak coś to dorzucić kilka groszy.

Mało jest astr za ok 12 tys zł? Przeznaczając tak skromna kwotę trzeba byś świadomym tego, że nie będą to auta idealne. Ceny w ogłoszeniach zawsze podlegają lekkimi zbiciu, więc stąd wskazalem większy zakres cenowy.

Uważam, że ta Astra z linka, o ile wszystkie dane są prawdziwe, może być ciekawa propozycja i to pomimo koniecznej lekkiej naprawy blacharskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na wstępie: "acha" pisze się tak: aha.

 

Być może popełniłem błąd, natomiast panie pouczalski Ty również, bo są dwie formy poprawne w zależności od zastosowania, no ale musiałeś się czegoś czepić w ramach zwrócenia uwagi sobie  :facepalm:

 


Zanim zarzucisz komuś, że nie potrafi czytać ze zrozumieniem, przeczytaj raz jeszcze pierwszy post autora tematu. Sam napisał, że jak coś to dorzucić kilka groszy.

 

Tak, dalej uważam, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, dorzucenie 40% kwoty to nie jest kilka groszy

 

 

Środki jakie jestem w stanie przeznaczyć to 10k (jeżeli trafi się wyjątkowa sztuka to kilka groszy dołożę)

 


Mało jest astr za ok 12 tys zł?

 

A dużo?Szczególnie  z przebiegami poniżej 200 tys...Poza tym podjedź obejrzyj 2-3 szt (niech nawet będzie z podniesionym pułapem do 12 tys) to zobaczysz co to warte, tylko z kimś kto ma odrobinę pojęcia...

 


Uważam, że ta Astra z linka, o ile wszystkie dane są prawdziwe, może być ciekawa propozycja i to pomimo koniecznej lekkiej naprawy blacharskiej.

 

Nom, szczególnie dla kogoś kto ma 10 tyś do wydania... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie: Panda, srajczento czy coś wielkości P107 odpadają. 

 

powiedzmy sobie szczerze, ze w tym budżecie który masz, to właśnie te auta byś znalazł w stanie idealnym, i gotowe do jazdy. wszystko większe, będzie droższe lub w gorszym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale astra 3 za nawet 14 tys bedzie totalnym szrotem i bez sensu jest tutaj wciskać komuś takie coś

Nikt nikomu nic nie wciska, a jedynie była to sugestia. Jeżeli focusa 2 z roczników 2004 można już kupić za jakieś 13 tys zł w całkiem ok stanie, to z astra również nie powinno być problemu. Niemniej na pewno łatwiej kupić w tej cenie auto segmentu a i b. Pug 307 tez jest niezła opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może popełniłem błąd, natomiast panie pouczalski Ty również, bo są dwie formy poprawne w zależności od zastosowania, no ale musiałeś się czegoś czepić w ramach zwrócenia uwagi sobie :facepalm:

Chętnie poznam drugą wersję, która jest powszechnie stosowana :)

Tak, dalej uważam, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, dorzucenie 40% kwoty to nie jest kilka groszy

Zatem polecam abyś raz jeszcze przeczytał to co napisałem. Trudno się nie zgodzić, iż 40 % kwoty bazowej nie jest wartością symboliczną.

A dużo?Szczególnie z przebiegami poniżej 200 tys...Poza tym podjedź obejrzyj 2-3 szt (niech nawet będzie z podniesionym pułapem do 12 tys) to zobaczysz co to warte, tylko z kimś kto ma odrobinę pojęcia...

Trudno oczekiwać, żeby za 12 tys zł szły perełki. Aczkolwiek rok temu znajomy sprzedawał Astre h 1.6 105 cosmo z przebiegiem 70 kkm z 2006 roku za 15 tys zł- bezwypadek, 1 wł, salon pl, serwis aso. Auto poszło drugiego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślijcie mi jakąś listę typów co by się kwalifikowało do poniższych kryteriów

 

-Samochód mały do miasta ale nie wielkości koszyka sklepowego

-Środki jakie jestem w stanie przeznaczyć to 10k (jeżeli trafi się wyjątkowa sztuka to kilka groszy dołożę)

-Benzyna - diesel nie ma znaczenia, oby było z tym tylko jak najmniej problemów.

-Warunek bezwzględny - klimatyzacja.

-Miło by było jakby to miało podgrzewane siedzenia, ale myślę że będzie z tym problem

 

Co do osiągów to Leon 2004 z silnikiem 1,4 już był i całkiem sprawnie to jeździło, przy nim Freelander 1,8 to ospała krowa paląca dwukrotnie więcej.

Po głowie chodzą mi głównie Corsy, Fiesty, Ibizy bo po sprzedaży Freelandera potrzebuje żeby troche kasy zostało. 

 

Współczuję Ci. To najbardziej podła kategoria do poszukiwań. Jest bardzo popularna, więc cokolwiek klasy B z klimą co nie jest przystankiem PKS sprzeda się zanim skończysz czytać ogłoszenie. Do tego są to z reguły drugie auta w rodzinie, więc dość często są mocno zaniedbywane technicznie.

Auta z polskich salonów z tych roczników są w 95% golasami bez klimy i z korbkami (aczkolwiek dość łatwo znaleźć zdrowy egzemplarz).

A auta od mirków do 10 tys? Żeby mu się opłacało targać takie tanie auto - musi je kupić za max 6 tys. Domyślasz się co to oznacza? 

;]

 

Generalnie namów kobitę na używanego kompakta. Jest o wiele łatwiej znaleźć dobry egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeżeli focusa 2 z roczników 2004 można już kupić za jakieś 13 tys zł w całkiem ok stanie, to z astra również nie powinno być problemu.

 

A co to w ogóle za porównania, jeśli focusa można to i z astrą nie powinno być problemu. O czym ty chłopaku tu wypisujesz w tym wątku, bo normalnie bawisz mnie co raz bardziej i toniesz w niewiedzy. To że jakaś marka trzyma cenę a inna nie to chyba nie od dziś wiadomo i to nie jakiś królik z kapelusza?

Stawiasz porównania z czapy, obraziłeś się na początku jak Ci napisałem, żebyś dał spokój jak się nie znasz, teraz poproszę Cię ponownie-daj sobie spokój z takimi tekstami, bo to nie HP.

Jeśli Ty sam kupujesz samochody, tak jak to tu opisałeś, to ja się zupełnie nie dziwię, że w każdym Ci coś stukało, czy było nie tak-to są właśnie efekty, o których napisałem wpierw  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuq, skoro robisz nadal spam, to i na ten spam Ci odpowiem.

Zanim przejdę do meritum, czekam na to "acha" i zarazem podpowiem, iż w ostatniej wiadomości znowu masz błędy ortograficzne ;)

Ad1. Zarzut utraty wartosci: jeżeli szeroko pojeta prasa motoryzacyjna jednak nie kłamie to focus i astra mają podobną utratę wartości. Podobne wskazania daje rynek samochowy. Jeżeli masz inna wiedzę to ją szanuję.

Ad.2 zarzucasz, iż kupuję auta stanowiące tanie propozycje i tu muszę Cię, niestety, wyprowadzić z błędu. Do tej pory kupiłem 2 auta używane. 1 focus miał cenę powyżej średniej, a 2 focus był w cenie bardzo mało atrakcyjnej.

Radzę Ci się dobrze zastanowić, zanim postanowisz komuś "dołożyć", a jeżeli już to postaraj się o jakieś sensowne argumenty, a nie wyjazdy ad personam. :)

Do Autora twmatu:

A Fiat Stilo?

Focus 1/2?

Alfa 147?

Citroen C3?

Megane 2?

Fabia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuq, skoro robisz nadal spam, to i na ten spam Ci odpowiem.

Zanim przejdę do meritum, czekam na to "acha" i zarazem podpowiem, iż w ostatniej wiadomości znowu masz błędy ortograficzne

 

Toż Ci odpowiedziałem na to "acha". Być może zrobiłem błąd ortograficzny, ale nie logiczny tak jak Ty, doradzając komuś coś zupełnie bez sensu. Przyzwyczaiłem się, że jak ktoś nie jest w stanie sensownie odpowiedzieć, to wtedy czepia się ortografii czy interpunkcji-typowe. Spam natomiast sam robisz, bo merytorycznie nie powiedziałeś nic, kolega szuka do 10 tys, Ty w paru wątkach dalej twierdzisz, że rozbita astra za prawie 14 będzie dobrym wyborem  :facepalm:  Jak to nazwać?Nie spamowanie?Zwróciłem Ci na to uwagę to się ciskasz z docinkami i ortografią-po co?Pokory trochę.

 

 

 

Ad1. Zarzut utraty wartosci: jeżeli szeroko pojeta prasa motoryzacyjna jednak nie kłamie to focus i astra mają podobną utratę wartości. Podobne wskazania daje rynek samochowy. Jeżeli masz inna wiedzę to ją szanuję.

 

No właśnie...taka ta Twoja wiedza, z prasy motoryzacyjnej, niestety to widać i to nie jest przytyk personalny, a stwierdzenie faktu. Porównania takie jak użyłeś, że rozmawiamy o oplu, a Ty wyskakujesz z fordem i mówisz, że skoro ford to i opel powinien tak samo  pasuje jak pięść do nosa, choćby z powodu tego, że np w jednym mogą być dobre diesle,a  w drugim benzyny itd...

 

 

 

Ad.2 zarzucasz, iż kupuję auta stanowiące tanie propozycje i tu muszę Cię, niestety, wyprowadzić z błędu. Do tej pory kupiłem 2 auta używane. 1 focus miał cenę powyżej średniej, a 2 focus był w cenie bardzo mało atrakcyjnej.

 

 

Nic Ci nie zarzucam, napisałem to co zaobserwowałem. Tym bardziej dziwne, że sam kupujesz samochody w mocno nieatrakcyjnych cenach a kolegę z forum chcesz wsadzić na ulepa podając ceny nierealne za samochód w całości, po zwróceniu uwagi wybrnąłeś najpierw o dwa tysiące, a potem już do 4, gdzie to 40% wartości. Rozumiem, że Tobie podobałyby się rady jak szukałeś samochodu do 15-17 tys, a podawali by Ci linki po 25 tys?

 

 

 

Radzę Ci się dobrze zastanowić, zanim postanowisz komuś "dołożyć", a jeżeli już to postaraj się o jakieś sensowne argumenty, a nie wyjazdy ad personam.

 

 

Zbyt personalnie to sam do tego podszedłeś i niepotrzebnie się ciskasz, co już Ci napisałem. Tym bardziej nie traktuj zwrócenia uwagi jako próbę dołożenia komuś 8-) Zwróciłem Ci uwagę, bo durnoty wypisywałeś, z resztą nie tylko ja. Z kolegami dalej czekamy na realizację zlecenia na tych kilka astr po 10 tysi  ;)

 

Jeszcze raz Ci napiszę, nie gniewaj się na mnie i nie traktuj tego jako pstryczek, tylko porada-chcesz doradzać-rób to mądrze, ja na MK w wątkach o których nie mam pojęcia nie zabieram głosu, lub dopytuję, bo omnibusem nikt nie jest i zawsze coś można się nauczyć, natomiast odzywam się tam, gdzie coś sam przerobiłem na własnej skórze lub znam dobrze jakiś przypadek etc. Tak jak np Ty podejrzewam mógłbyś być w stanie rzeczowo pomóc przy wyborze focusa-przerobiłeś 2 przypadki, diesla i benzynę, niestety dla Ciebie, że z przygodami, natomiast przyswoiłeś jak sądzę stos wiedzy na temat tych silników próbując rozwiązać problem, w ten sposób posiadłeś wiedzę, która przy kolejnym fordzie pozwoli uniknąć wtopy :ok:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuq, piszesz, czy też zarzucasz, że mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem, także nie obraź się, ale postaraj się przeczytać ze zrozumieniem moje ostatnie wpisy, bo odpowiadasz nie na moje wpisy, a na ich własne rozumowanie. Dopóki ich nie przeczytasz ze zrozumieniem, to szkoda odpisywać, bo nie mam zamiaru kilka razy tłumaczyć tego samego i pytać o to samo. Serio :)

Edit. AkuQ, żeby nie robić większego jyz spamu odp tutaj.

To, że w benzynowym focusie jest glosno to nie tylko wina silnika, a przede wszystkim słabego wygluszenia. Mam tego golfa 6 1.4 tsi i ten samochód jest wyjątkowo cichy jak na segment C, ale to wynika z pożądanego wygluszenia i dopracowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuq, piszesz, czy też zarzucasz, że mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem, także nie obraź się, ale postaraj się przeczytać ze zrozumieniem moje ostatnie wpisy, bo odpowiadasz nie na moje wpisy, a na ich własne rozumowanie. Dopóki ich nie przeczytasz ze zrozumieniem, to szkoda odpisywać, bo nie mam zamiaru kilka razy tłumaczyć tego samego i pytać o to samo. Serio :)

 

8]  :lol:  daj już spokój. weź głęboki oddech i za jakieś 2 dni usiądź znowu do tego wątku, może podejdziesz z troszkę innym spojrzeniem. :ok:  Tymczasem możesz napisać w wątku o swoim fordzie czy udało Ci się rozwiązać problem, bo śledziłem go z zainteresowaniem, bo swego czasu po dieslu chciałem również kupić benzynę. Co prawda przeszło mi po opiniach, że to głośne przy wyższych prędkościach, chyba znowu będzie powrót do jakiegoś klekota u mnie, albo do dużej beny, żeby nie pękały bębenki powyżej 140km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, bo auta ciekawe, taki właśnie Sirion czy YRV (zwłaszcza wersja Turbo), są nawet z napędem 4x4. Tylko problem będzie później z odsprzedażą  :hmm:

 

Ustaw się z Jokim że za 2 lata weźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, bo auta ciekawe, taki właśnie Sirion czy YRV (zwłaszcza wersja Turbo), są nawet z napędem 4x4. Tylko problem będzie później z odsprzedażą :hmm:

Nie ma żadnego problemu. 500zł i z pocałowaniem w rękę zabierają.

Trzeba tylko mieć opłaconą recyklingową.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem z ciekawości na Siriona. za 18k można kupić z 2011 roku, tylko kto to potem odkupi? ;]

Drogo. Za tyle to się 2014 kupuje.

BTW: rozglądałbym się za Materią. Oferuje najwięcej za mniej w sensie stosunku pojemności do wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo nie kupuję bo większość rzeczy jest normalnie dostępna w PL. Eksploatacja to nawet na półce w niektórych, lepszych sklepach za rogiem.

Raz poduszkę silnika dla znajomego z forum Dai bo sam nie umiał i raz filtr oleju ATF i jeden, uniwersalny czujnik Mitsubishi bo wychodził oryginał taniej niż używka z demontażu w PL.

http://amayama.com

Wysyłka z JP drożej ale bez cła.

Wysyłka z ZEA taniej ale czasami dochodzi cło.

Wyjątkowo nieintuicyjny interface dlatego najlepiej mieć konkretny numer części.

Cenowo oryginały z przesyłką to co sprawdzałem z ciekawości wychodzą taniej, dużo taniej niż w ASO. Z tym, że ciężkie lub duże części mogą porazić kosztem przesyłki lotniczej. A chyba tylko taką wysyłają bo to co zamawiałem we czwartek było u mnie na poniedziałek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnikowo to w Sirionie widzę, że siedzi Toyota, a jak w innych np. YRV? To są ich własne jednostki?

 

Części mechaniczne, elementy zawieszenia są dostępne od ręki lub do kupienia w sieci tak? A co z innymi elementami? Np. z takich upierdliwych rzeczy dajmy na to zamki drzwi, sterowniki/mechanizmy otwierania szyb?

 


BTW: rozglądałbym się za Materią. Oferuje najwięcej za mniej w sensie stosunku pojemności do wielkości.

 

Ciekawe auto, już kiedyś pisałem, typowy JDM który lubię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daihatsu dla toyoty jest jak skoda dla vw.

ps. ostatni sirion sprzedawany jest tez pod marką subaru justy (poprzedni juty to suzuki ignis, a wczesniejszy suzuki swift) tak bdw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikomu nic nie wciska, a jedynie była to sugestia. Jeżeli focusa 2 z roczników 2004 można już kupić za jakieś 13 tys zł w całkiem ok stanie, to z astra również nie powinno być problemu. Niemniej na pewno łatwiej kupić w tej cenie auto segmentu a i b. Pug 307 tez jest niezła opcja.

 

Jest kwestia rozmiaru, Astra, Focus czy 307 ledwo mieszczą się w miejsce parkingowe przed pracą.

Coś w stylu Corsa, Fiesta czy 208 daje rade się zmieścić i nawet można wysiąść z samochodu nie uderzając drzwiami w sąsiedni  :ogien:

 

Panda, CC czy 107 niestety odpadają z racji mikro bagażników.

Zapomniałem wspomnieć że warunek niezbędny = 5 drzwi

 

Właśnie tak jak zostało to wcześniej zasugerowane nie chcę się kierować konkretnym modelem, bo po zadaniu kryteriów w wyszukiwarce ciężko jest ustrzelić coś konkretnego w tej cenie. Jak się już pojawi to dlatego pytam za wczasu czy sobie sztuką tyłek zawracać czy szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też szukałem dla nas dwojga auta do 10 kPLN

auto miało być z segmentu C lub jakieś nie za małe B

Priorytetem była KLIMA no i miało być pod LPG. 

 

Przez przypadek kupiliśmy AVEO 1.4 101KM z LPG i na wypasie  :oki:

Fajne autko, aczkolwiek te 3 tysie musiałbyś dołożyć, a nie wiem czy masz taką opcje  ;)

 

Jeszcze oglądaliśmy C3 z 2004 w wersji exlusive 1.6 benzyna - bardzo fajne autko i kosztowało 10 kPLN (stoi chyba nawet jeszcze w tym komisie) - wygodne więc jak dalej pojedziesz tym autem to kręgosłup specjalnie nie ucierpi

 

 

A jeszcze PUG206 - wygodne, nie koroduje. Silnik 1,6 benzyna lub 2.0HDI idealnie nada się do tego auta. do "dychy" to nawet z pakietem się zmieścisz startowym albo kupisz w miarę młody rocznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.