Skocz do zawartości

[KzAK] Bardzo pilne do znawców Volvo


Jay

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro jade obejrzeć to auto dla koleżanki. Niestety nie udało mi się jej namówić na A3 ani BMW 1 , więc takie coś wybraliśmy.

 

Warunki - pakiet r-desing, full opcja i fajne fotele. Na inny C30 byśmy nie spojrzeli bo "zwykłe" są smutne... Auto dla kobiety musi wyglądać i to jest główny warunek.

 

Strach trochę ze diesel. Co to za silnik i czy bardzo zły jest ???

 

Przebieg nas nie interesuje bo wiadomo ze cofnięty, nie wnikamy i nie będziemy sprawdzac, ale ma być bezwypadek i to sprawdzimy dokładnie. Tylko czy nie strach brać tego 1.6 D  ?

 

 

http://otomoto.pl/oferta/volvo-c30-1-6d-120-km-tuning-wersja-rdesign-szwajcar-skora-manual-ID6ygSF7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Jay

Polecilbym diesla 2,0 albo d5 2,4 /bardzo ciezki do znalezienia/

1,6 slaby cos kole 106 KM i paliwożerny :no:

Trochu za drogo :no:

 

Dieslem 2.0 w V50 jezdzilem i był super, a jak z awaryjnością tego 1.6 ?

 

Chyba i tak odpuścimy to auto wlasnie ze względu na ten silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieslem 2.0 w V50 jezdzilem i był super, a jak z awaryjnością tego 1.6 ?

 

Chyba i tak odpuścimy to auto wlasnie ze względu na ten silnik...

Z tego co wiem to chłopaki na VF. raczej go nie polecają :no:

Tak jak pisałem wcześniej jak diesel to 2,0 albo 2,4D5 :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jay , handlujesz autami i nie wiesz,że w Volvo 1.6 to poprostu Peugotowskie HDI, ten silnik chyba znasz.

2,0 D to też hdi PSA deko poprawione przez volvo  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jay , handlujesz autami i nie wiesz,że w Volvo 1.6 to poprostu Peugotowskie HDI, ten silnik chyba znasz.

Gdyby tak było to nie byłoby problemu. Ten silnik w jakimś stopniu został "popeawiony" przez Forda i w fordach się często sypie, a w Francuza nie.

Na plus dynamika, kultura pracy i niesamowicie niskie spalanie. Na minus problemy ze smarowaniem i uszkodzenia panewek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było to nie byłoby problemu. Ten silnik w jakimś stopniu został "popeawiony" przez Forda i w fordach się często sypie, a w Francuza nie.

Na plus dynamika, kultura pracy i niesamowicie niskie spalanie. Na minus problemy ze smarowaniem i uszkodzenia panewek

To jakie to spalanie jak niesamowicie niskie Twoim zdaniem ? :hmm:

Ja mam paru kumpli co mają w volvach te silniki i spalnie  jest porównywalne z 2,0D a moc prawie 30 KM nizsza,nie wspominając dynamice a raczej jej braku !  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie to spalanie jak niesamowicie niskie Twoim zdaniem ? :hmm:

Ja mam paru kumpli co mają w volvach te silniki i spalnie jest porównywalne z 2,0D a moc prawie 30 KM nizsza,nie wspominając dynamice a raczej jej braku ! :skromny:

Średnia z tankowan na dystansie 13 tys km wyszła mi 5.58 l/100 km. Ma co składały się codzienne do pracy po 3 km w każdą stronę przez samo centrum Krakowa, cotygodniowa trasa z krk na Śląsk( spalanie między 4.0, a 4.5). Jazda po Krakowie. Wyjazd na wakacje prawie 2000 km (w jedna stronę 4.9 powrót 5.3).

Focus 2 kombi 2006 rok. Silnik zakończył żywot w wyniku zatarcie panewek przy przebiegu 170 kkm.

Dla porównania focus 2 fl htch 1.6 100 km średnio pali o 2 l więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia z tankowan na dystansie 13 tys km wyszła mi 5.58 l/100 km. Ma co składały się codzienne do pracy po 3 km w każdą stronę przez samo centrum Krakowa, cotygodniowa trasa z krk na Śląsk( spalanie między 4.0, a 4.5). Jazda po Krakowie. Wyjazd na wakacje prawie 2000 km (w jedna stronę 4.9 powrót 5.3).

Focus 2 kombi 2006 rok. Silnik zakończył żywot w wyniku zatarcie panewek przy przebiegu 170 kkm.

Dla porównania focus 2 fl htch 1.6 100 km średnio pali o 2 l więcej.

No to ja na trasie schodziłem poniżej 5 [4,8 ,4,9]w v50 2,0d a po miescie 6 to norma :ok:

Auto nadal w rodzinie i osiągu bardzo porównywalne pod nowym kierowcą :ok:

Aktualny przebieg to ok 230kkm :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.