Skocz do zawartości

LS Electro System - kabelki w listwach przypodłgowych


twinsen

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie ja to kupię? Szukam tego już chyba trzeci rok... Niby produkują, a nigdzie tego nie ma.

W żadnym markecie budowlanym tego nie widziałem nigdy... A jest to rozwiązanie jakiego potrzebuję w domu...

Kiedyś chyba o to pytałem, ale też chyba nikt nie wiedział. Może teraz?

 

http://www.komu.wroclaw.pl/listwa-ls-electro-system.html

 

listwa2.jpg

 

Najchętniej właśnie bym chciał te elementy widoczne na zjęciu - klamry, listwy, dzielniki, gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli te panele z gniazdkami nie są na listwę nakladane, a w nią wcinane, to nie potrzebujesz kompletu z listwami. Bardzo wiele modeli listew z tworzywa ma kanały do prowadzenia w nich przewodów, są także skladane z dwóch części, co ułatwia pózniejsze ukladanie przewodów bez konieczności odkręcania listew od scian. Wtedy szukasz tylko tych "wstawek" z gniazdami w listwy. A do cięcia listew pod takie wstawki jest idealny Multitool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli te panele z gniazdkami nie są na listwę nakladane, a w nią wcinane, to nie potrzebujesz kompletu z listwami. Bardzo wiele modeli listew z tworzywa ma kanały do prowadzenia w nich przewodów, są także skladane z dwóch części, co ułatwia pózniejsze ukladanie przewodów bez konieczności odkręcania listew od scian. Wtedy szukasz tylko tych "wstawek" z gniazdami w listwy. A do cięcia listew pod takie wstawki jest idealny Multitool.

 

Kiedy ten system mi się podoba! W sprzedaży są listwy które mają tył mocowany do ściany na całej długości, oraz maskownicę ozdobną. Często w formie tylko środkowego paska na wcisk. Nie podoba mi się to rozwiązanie. Wolałbym ten system, ale wydaje mi się że ta firma albo już nie istnieje, albo produkt nie sprzedał się tak jak trzeba - wszystkie materiały na ten temat są z lat 2010-2013...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe listwy i można w nich prowadzić kable - nie tylko pod środkową maskownicą, ale i pozostałych 2 kanałach, dolny jest naprawdę obszerny.

Listwy łatwo można ciąć, docinać. Do kompletu narożniki, zakończenia by ładnie wyglądało. 

Do tego gniazda natynkowe i masz komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam i z 10 znalezionych, tylko te firmy oferują coś w tym stylu:

http://www.salag.com/site/listwy/3,Offer/

http://www.arbiton.com/produkty/listwy#!/funkcjonalnosc:mozliwosc-przeprowadzenia-kabli

 

Ten pierwszy nawet mi się podoba, a to LS Electro produkowała właśnie firma Arbiton. Jak widzę, w ofercie już tego nie mają, ale jak to w Polsce - nie warto wspomnieć _gdziekolwiek_ że tego a tego już nie produkujemy, zapraszamy do aktualną ofertę... Czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wymarzony (lub jakiś analogiczny) system z gniazdami dostępny był w sklepach Praktiker kilka lat temu. Ale pamiętam, że ceny były takie, że chyba nikt tego nie kupował... :skromny:

W obu mieszkaniach, które urządzałem położyłem tego typu listwy jak na fotce poniżej, kabli tam wchodzi mnóstwo- w jednym  miejscu mam w takiej listwie 4 koncentryki antenowe, 3 skrętki sieciowe, zasilanie, 3 grube głośnikowe i jeszcze jest luz. A w każdej chwili można tam zajrzeć bez użycia wkrętaka.

 

Arbitron

pol_pl_Listwa-przypodlogowa-LM60-9624_1.

 

Do tego jak się uprzesz wstawiasz jakąś uniwersalną podstawę przypodłogową a w niej da się zamontować prawie dowolne gniazdo:

 

Arbitron (jeszcze do kupienia)

755cbaee747d2bbd5876b3b8f412f892.jpg

 

VOX (dedykowana do listew VOX, ale te ich listwy są raczej słabe)

puszka__12_www.jpg

 

Kontakt Simon

puszka-natynkowa-narozna-2-krotna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gdzie ja to kupię? Szukam tego już chyba trzeci rok... Niby produkują, a nigdzie tego nie ma.

 

Dokładnie takie listwy kupowałem w 2003 roku. Kilka lat później (max. 5) jak chciałem dokupić to już tego w sklepach nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.