Skocz do zawartości

[KzAK]Kombi do 15tys


smithski

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kombi do 15-16 tys. Diesel lub benzyna z mozliwoscia LPG. Chcociaz te 120km zeby mialo.

Moje typy kolejnosc przypadkowa:

Peugeot 307/407 ale raczej HDI

Vw Passat b5 wiadomo ze 1.9 Tdi

Mazda 6 2.0 16v benzyna pod LPG

Renault Laguna 2.0 16v pod LPG

Audi A4 b6 ale to raczej nie ta kasa.

Za czym jestescie?

Wysłane z mojego GT-S6310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kombi do 15-16 tys. Diesel lub benzyna z mozliwoscia LPG. Chcociaz te 120km zeby mialo.

 

ja jestem za 407 hdi , będzie młode i nowoczesne 

 

dorzuciłbym do listy stilo kombi/stilo uproad kombi  1,9jtd  120KM  lub  140KM , za te pieniądze byłby z koncówki ok 2007r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dziękuję za taką nowoczesność, właśnie 2 dni temu jarałem się kumpla 407, dopóki nie usiadłem za kierownicą, co za plastik. I ta ergonomia, a właściwieujej brak ( porównanuje do paska b5, omegi i astry F).

Tak jak Jay pisze, ostatnie samochody skończyły się krótko po roku milenijnym

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dziękuję za taką nowoczesność, właśnie 2 dni temu jarałem się kumpla 407, dopóki nie usiadłem za kierownicą, co za plastik. I ta ergonomia, a właściwieujej brak ( porównanuje do paska b5, omegi i astry F).

Tak jak Jay pisze, ostatnie samochody skończyły się krótko po roku milenijnym

 

Dokładnie, 2001-2004 to najporządniejsze auta. 

 

A4 b6 albo e46

 

Najlepszy wybór  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dziękuję za taką nowoczesność, właśnie 2 dni temu jarałem się kumpla 407, dopóki nie usiadłem za kierownicą, co za plastik. I ta ergonomia, a właściwieujej brak ( porównanuje do paska b5, omegi i astry F).

Tak jak Jay pisze, ostatnie samochody skończyły się krótko po roku milenijnym

Mam podobne wrażenie w 307 jakoś ten kokpit lepiej wygląda

 

 

Najlepszy wybór  :ok:

A jak coś większego to a6c5 i e39 zależy jakiej wielkości ma to być auto..

Większego mi nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dziękuję za taką nowoczesność, właśnie 2 dni temu jarałem się kumpla 407, dopóki nie usiadłem za kierownicą, co za plastik. I ta ergonomia, a właściwieujej brak ( porównanuje do paska b5, omegi i astry F).

Tak jak Jay pisze, ostatnie samochody skończyły się krótko po roku milenijnym

Mówiąc plastik masz na myśli jakość deski czy design? Bo imo jakość jest więcej niż dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cenie 15 tys? to chyba ze złota.

sąsiad ostatnio kupił za 14tys vectre c od 1 wł z gazem 1.8 122KM 2003 rok i smiga az miło

A przepraszam, czy jak ktoś ma 15 koła to na siłę musi to wydać w dniu zakupu? Nie wolno mu kupić do 10 i za resztę doprowadzić do stanu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś tak sprecyzował o co ci chodzi

 

O kupno auta za 3kzł i wrzucenie 12kzł na doprowadzenie do stanu używalności. Ja rozumiem oczywiście - auto marzeń, itp... można to zrobić. W przypadku jakiegoś rodzyna, który będzie autem weekendowym, wybitnym, cieszącym oko, ego, klauzulę sumienia i łechtaczkę posiadacza. A nie w przypadku, gdy się za te pieniądze szuka dupowozu na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kupno auta za 3kzł i wrzucenie 12kzł na doprowadzenie do stanu używalności. Ja rozumiem oczywiście - auto marzeń, itp... można to zrobić. W przypadku jakiegoś rodzyna, który będzie autem weekendowym, wybitnym, cieszącym oko, ego, klauzulę sumienia i łechtaczkę posiadacza. A nie w przypadku, gdy się za te pieniądze szuka dupowozu na co dzień.

matko i córko, Ty tak poważnie, odniosłem się do wątku o omci na hajtparku, to był żart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, czy jak ktoś ma 15 koła to na siłę musi to wydać w dniu zakupu? Nie wolno mu kupić do 10 i za resztę doprowadzić do stanu?

 

wg mnie szkoda czasu a juz na pewno w przypadku omegi, bo ta niestety bedzie rdzewiec na potege, no i juz strasznie zalatuje staroscia. vectra bedzie o niebo lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że masz na myśli Vectrę C, wiesz tak się składa, że mam na codzień porównanie z tym autem z silnikiem 1.8 140PS a więc po lifcie i nie wiemw czym to aauto jest jeszcze od omegi?

A już szczególnie na autostradzie widać różnicę gdzie przy 160 w vectrze jest już głośno a omka tnie cichutko powietrze, na mieście tez gorzej bo VC jest dużo twardsza, zresztą kolega sam stwierdził, że mocno komfortem jazdy odstaje od Omy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kombi do 15-16 tys. Diesel lub benzyna z mozliwoscia LPG. Chcociaz te 120km zeby mialo.

Moje typy kolejnosc przypadkowa:

Peugeot 307/407 ale raczej HDI

Vw Passat b5 wiadomo ze 1.9 Tdi

Mazda 6 2.0 16v benzyna pod LPG

Renault Laguna 2.0 16v pod LPG

Audi A4 b6 ale to raczej nie ta kasa.

Za czym jestescie?

Wysłane z mojego GT-S6310 przy użyciu Tapatalka

 

Trzy miesiące temu stałem przed identycznym dylematem ... 15 tyś ... kombi... najlepiej benzyna z lpg lub ostatecznie diesel

 

Osobiście  brałem pod uwagę :

- Lagunę II (tylko 2.0t) na plus fajnie wyposażone, tanie w zakupie, ładna linia nadwozia silnik 2.0 fajnie się kręci i idealnie współpracuje z gazem n minus : królowa lawet , francuz 

- Citroena C5 po FL na plus  fajnie wyposażone, zawieszenie hydro  :jem: bardzo duże kombi , fajne silniki HDI na minus : francuz 

 

  Ostatecznie jadąc po C5 kupiłem Lybre 2.4 jtd  ;] na plus  Kasy sporo w kieszeni zostało, fajne wyposażenie, fajny sprawdzony silnik, na minus : ciężko znaleźć wariata który to później odkupi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mieście tez gorzej bo VC jest dużo twardsza, zresztą kolega sam stwierdził, że mocno komfortem jazdy odstaje od Omy.

 

jak dla mnie twardsze zawieszenie jest plusem, przynajmniej pewniej się trzyma drogi. Ja powyżej 160 i tak nie jezdzę, więc hałas nie istotny, natomiast ruda jest istotna. walczyłem z nią już w kilku autach, i wiem, ze tej wojny się nie wygra, więc osobiście wybrałbym auto wolne od rdzy i mające opinie nie gnijącego. wybór jest prosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie twardsze zawieszenie jest plusem, przynajmniej pewniej się trzyma drogi. Ja powyżej 160 i tak nie jezdzę, więc hałas nie istotny, natomiast ruda jest istotna. walczyłem z nią już w kilku autach, i wiem, ze tej wojny się nie wygra, więc osobiście wybrałbym auto wolne od rdzy i mające opinie nie gnijącego. wybór jest prosty

Brak rudej jest plusem. Myślę że gdyby Mazda 6 nie gniła to 2.0 16v odniosło by sukces w używkach.

Wysłane z mojego GT-S6310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kombi do 15-16 tys. Diesel lub benzyna z mozliwoscia LPG. Chcociaz te 120km zeby mialo.

Moje typy kolejnosc przypadkowa:

Peugeot 307/407 ale raczej HDI

Vw Passat b5 wiadomo ze 1.9 Tdi

Mazda 6 2.0 16v benzyna pod LPG

Renault Laguna 2.0 16v pod LPG

Audi A4 b6 ale to raczej nie ta kasa.

Za czym jestescie?

Wysłane z mojego GT-S6310 przy użyciu Tapatalka

 

Mazdę z listy wykreśl bo rudej z imprezy nie wygonisz, gnije to ponadnormatywnie, tył, podłoga-szkoda kasy.

Laguna-tania w zakupie, zła nie jest, ale sprzedać ją kiedyś będziesz musiał dać niską cenę. Duża utrata wartości.

Paska da się ładnego kupić, pod warunkiem, że nie jesteś miłośnikiem 140 tys przebiegu w kilkunastoletnim dieslu.

Audi A4 da się kupić w kombii tdi w tej kasie, ostatnio w DE widziałem za niespełna 3 tys eur, biała, miała do poprawy błotnik jeden i drzwi do listwy do poprawy bo przerysowane. była serwisowana i coś ok 240 czy 250 tys miała, generalnie po ogarnięciu jej w tych 16 byś się zamknął.

Peugeot 307/407 tu niestety loteria, będziesz albo mega zadowolony, albo mega sfrustrowany drobnymi naprawami. Nie wiem od czego to zależy.

 

Ja byłbym za passat/audi. Dlaczego?Dlatego, że:

- całkiem wygodne (passat większy, audi lepiej popasowane, lepsze detale, choć i tak np przełączniki świateł się wycierają).

- mnóstwo części zamiennych na rynku, nowych i używanych

- zna każdy mechanik, każdy naprawi, koszty nie zrujnują

- całkiem nieźle zabezpieczone antykorozyjnie (w paskach potrafi rdzewieć tylna klapa, w audi czasami spod listw drzwiowych purchelki wyłażą.

- bdb silniki tdi, są trwałe, nie są paliwożerne, natomiast zapomnij o 5 litrach w 131 konnych wersjach, najoszczędniejsze były starsze silniki 90 i 110KM na pompie, ale średnia z umiarkowanej jazdy 6-6.5 litra wychodzi, chyba że mega krótkie odcinki

- na AK panuje hejt tych pojazdów, natomiast miałem kilka i zawsze jak jeżdżę wymienionymi dobrze mi się jedzie, czy to po kraju czy za granicą, widać różnicę na korzyść w stosunku do pozostałych wymienionych 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie twardsze zawieszenie jest plusem, przynajmniej pewniej się trzyma drogi. Ja powyżej 160 i tak nie jezdzę, więc hałas nie istotny, natomiast ruda jest istotna. walczyłem z nią już w kilku autach, i wiem, ze tej wojny się nie wygra, więc osobiście wybrałbym auto wolne od rdzy i mające opinie nie gnijącego. wybór jest prosty

no oczywiście tu się zgadzam w pełnej rozciągłości, też kolejne auto będę szukał nie gnijące, nie mniej jednak pomimo purchli na nadwoziu nik mi nie powie, że oma nie zapewnia zajebistego komfortu, często znacznie wyższego aniżeli w nowszych autach klasy D, ot zresztą nic dziwnego, Oma to już E klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.