Skocz do zawartości

Kompakt do 16 tys. z rocznika 2008+


Amadi90

Rekomendowane odpowiedzi

235 tys. km. i w historii serwisowej nie ma nic o jego wymianie. Nie ma żadnej kontrolki dpf, a podczas jazdy zwyczajnie nie odczuwam różnicy więc nie wiem, kiedy się wypala.

 

 

Nie przejmuj się. Nie odczuwasz, bo zapewne (może nawet nie wiedząc) użytkujesz nowoczesnego diesla tak jak należy, czyli nie mulisz tylko do 2 tys obr, ale czasami pojedziesz w jakąś traskę, czasami troszkę pogonisz na biegach i sam wtedy się pięknie wypali. Natomiast są nawet tu na forum tacy, co jeździł samochodem tylko po mieście, jak dpf się wypalić chciał to ten gasił, a potem psioczył jakie kiepskie auta robią bo ropa w oleju, a był to wynik po prostu jego bezmyślności, ale nie omieszkał napisać, że auto to on kupuje po to by jeździć tam gdzie jemu pasuje a nie dostosowywać się, że trzeba od czasu do czasu pojechać szybciej w trasie. Zatem po co kupił i marudzi jak nie zamierzał przestrzegać tego co producent zaleca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Nie odczuwasz, bo zapewne (może nawet nie wiedząc) użytkujesz nowoczesnego diesla tak jak należy, czyli nie mulisz tylko do 2 tys obr, ale czasami pojedziesz w jakąś traskę, czasami troszkę pogonisz na biegach i sam wtedy się pięknie wypali. 

Nie przejmuję się i jest tak jak mówisz z jazdą. Zresztą wkalkulowałem ryzyko naprawy dpf (nie wycięcie) w cenę zakupu auta. Mając dpf płacę niższy "podatek zielony" i w razie "w" i tak się opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji możecie mi pomóc coś znaleźć bo potrzebuję kupić żonie jak najszybciej autko (najlepiej kompakt) w cenie ok 15-16 tys PLN brutto ale na fakturę VAT lub VAT marża. 

Co ważne musi być w sensownym stanie, najlepiej benzyna choć dopuszczam też diesla ale raczej z tych nie problematycznych, 5 drzwi (hatchback lub kombi), klima i to działająca :). Musi być w dobrym stanie bo będzie jeździła nim żona do i z pracy i z dziećmi odbierając je ze żłobka i przedszkola (ja zawożę).

Szukam i powiem Wam... że ciężko jest. Głównie dlatego, że chcę kupić na fakturę.

Jakbyście coś trafili to bardzo proszę podrzućcie link.

 

Wczoraj oglądałem Nisana Note z 2007 1,6 benz i słaby był. Sprowadzany z Francji. Pomijam, że poobijany i jakiś taki ogólnie zaniedbany. Ale klima nie działała, szyba wymieniana a handlarz mówi, że on nic o tym nie wie. Pewnie we Francji coś było robione. Ale kurde sprzedaje to mógł się dowiedzieć. Pod maską brakuje korków i innyc pierdół bo mu ukradli. Na zewnątrz zdekompletowane plastiki. Taki niesmak. Tylko przebieg zachęcał bo 66 tys km. I niby prawdziwy..

I tak aż do za.. no wiecie do czego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji możecie mi pomóc coś znaleźć bo potrzebuję kupić żonie jak najszybciej autko (najlepiej kompakt) w cenie ok 15-16 tys PLN brutto ale na fakturę VAT lub VAT marża. 

Co ważne musi być w sensownym stanie, najlepiej benzyna choć dopuszczam też diesla ale raczej z tych nie problematycznych, 5 drzwi (hatchback lub kombi), klima i to działająca :). Musi być w dobrym stanie bo będzie jeździła nim żona do i z pracy i z dziećmi odbierając je ze żłobka i przedszkola (ja zawożę).

Szukam i powiem Wam... że ciężko jest. Głównie dlatego, że chcę kupić na fakturę.

Jakbyście coś trafili to bardzo proszę podrzućcie link.

 

Poszukaj Astry H, sporo tego jezdzilo we flotach, wiec moze trafi sie cos z faktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@volkov

 


właśnie szukam czegoś takiego ale jak na razie średnio. 

 

Żona potrzebuje do DG że fvat lub fvat marża?Jak nie chcesz tu pisać to pisz na PW spróbuję może jakoś pomóc.

 

Co do znośnej astry H to lipa straszna, szukałem 3 tyg dla kolegi, w końcu stanęło na innym aucie. Za granicą za zadbane egzemplarze 1.6 w hatch krzyczą sobie powyżej 3 tys eur, te poniżej parę sztuk obejrzałem-pozostawiały sporo do życzenia. Daliśmy sobie spokój w końcu z astrolotem. Kilka śmietników w PL, kilka za granicą i dość, a płacić chore pieniądze za kompakta, którym jazda jest taka sama jak kompaktem innym np francuskim i to sporo tańszym to mija się deko z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@akuqu, ceny aut w DE poszły do góry, czy po prostu skoczyły się okazje?

 

A czy w de były kiedykolwiek okazje?Były samochody tak jak i w PL tańsze ze względu na przebieg, a że po przejeździe granicy pierwszą czynnością dla co niektórych sprowadzaczy była naprawa licznika to inna inszość. samochód zadbany, serwisowany, z niedużym przebiegiem nigdy nie będzie okazją w Niemczech, takie samochody bez marży pośrednika po sprowadzeniu i opłatach są w 50-75% stawki cenowej za dany rocznik, a jak to od pośrednika to będą w czołówce najdroższych z rocznika. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@akuqu, ceny aut w DE poszły do góry, czy po prostu skoczyły się okazje?

Ja jeszcze się nie spotkałem żeby w D było taniej niż w PL, raczej odwrotnie. Za to wybór większy i jak ktoś nie szuka po krzakach u ciapaków to łatwiej dobre auto znaleźć :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.