Skocz do zawartości

Croma II - Kochajcie swoje progi bo tak szybko odchodzą


Lisek

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety podczas woskowania mojej Cromci zauważyłem niepokojący wykwity na lakierze - próg obok tylnego koła  :ogien: .

Po odkręceniu dwóch śrubek fartucha plastykowego nadkola ( można to zrobić bez ściągania koła ) i po lekkim odgięciu ukazała mi sie zaślepka progu z jakieś pianki gumowatej a raczej to co z tego zostało :facepalm:. W samym progu po wydłubaniu tej pianki spotkało mnie bardzo niemiłe zaskoczenie... próg nabity ziemią :chory:.  W sumie kilka "doniczek" ziemi z progu wydłubałem  :furious: . No i rdza ...rdza i jeszcze raz rdza...  :furious:  :furious:  :furious:

 

Tak więc kosztowało mnie to trochę pracy zanim wszystko odkurzyłem, oczyściłem z rdzy odrdzewiaczami ( wyciorem ) pomalowałem od środka farbą antykorozyjną a po wyschnięciu ponownie wosk w progi... Ponownie wszystko zaślepiłem próg od strony koła masą  szczelnie a dodatkowo nakleiłem folię aluminiową - grubą z świątecznej formy do wypieku ciasta :hehe: aby nigdy więcej nic się tam nie dostało...

W prawym progu to uszczelnienie widocznie dopiero puszczało bo ziemi było niewiele a i rdzy nie znalazłem  więc po wyczyszczeniu wosk i zaślepienie...

 

Polecam w wolnej chwili zajrzeć tam abyście nie mieli takiego problemu jak ja... i przede wszystkim lepiej zabezpieczcie to zaślepienie progu bo to jakieś nieporozumienie...  :facepalm: 

 

Wkleję zdjęcia...         

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI się także bąbelki pojawiły ale na słupku i na błotniku od strony drzwi oraz na progach.

Walczyłem z tym na gwarancji.

 

A nie jestem pewien ale croma chyba miała ( teoretycznie ) dłuższą gwarancję na lakier i perforację w porównaniu z innymi fiatami.

Wyjątkiem był ulises który chyba w sumie miał 12 lat.( nie pamiętam ale wiem że długo ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też musiałem próg dać zrobić, ale nie zapytałem o uszczelnienie, dlatego zdjęcia co i jak mile widziane

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Najpierw muszę się nauczyć jak tu do załączników wrzucić( dodać ) kolejne zdjęcie...  :facepalm:  Coś mało to jest intuicyjne albo mnie demencja starcza dopada  :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najpierw muszę się nauczyć jak tu do załączników wrzucić( dodać ) kolejne zdjęcie...  :facepalm:  Coś mało to jest intuicyjne albo mnie demencja starcza dopada  :hehe:

 

Ponieważ nie wkleiłeś zdjęcia to zapytam: Czy chodzi o tą plastykową końcówkę z nakrętką na końcu progu od strony tylnego koła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponieważ nie wkleiłeś zdjęcia to zapytam: Czy chodzi o tą plastykową końcówkę z nakrętką na końcu progu od strony tylnego koła? 

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.