Skocz do zawartości

Uszkodozna szyba , a AC


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Jadąc dzisiaj do pracy , nie wiem jak i gdzie , jak mi kamień przywalił w szybę to myślałem że wyskocze z samochodu :(

 

Mam teraz do was pytanie mam AC w tym ubezpieczeniu jest tak iż zapłace 150 zł za wymiane i szybe dostane jakiej tam firmy Norglas czy cos w tym stylu , ale chodzi mi o to czy jak zgłosze szkode w ubezpieczalni to w nastepnym roku wzrośnie mi składka ? pytam poniewaz pierwszy raz bede korzystał z AC

 

pozdrawiam i dzieki za info , ubezpieczyciel to Aviva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od ubezpieczenia, jeżeli masz pakiet "szyby" (różnie to się pewnie nazywa), to składka nie wzrośnie. Jeżeli jest do pewnej kwoty to też nie. Ale możesz też stracić zniżki, zadzwoń i dowiedz się. A cena szyby może być mocno różna, ja ostatnio zapłaciłem 2700 (to znaczy TU zapłaciło). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie szkoda w UFG i przy zmianie ubezpieczalni zaraz to wychwycą. Ja tak miałem. Szybka przednia, kamień, wymiana, miałem pakiet szyby. Ale auto sprzedałem, kupiłem nowe. Kalkulacja na stronie ubezpieczyciela - wpisałem 0 szkód z poprzedniego AC a tu info wyskoczyło - masz jedną szkodę z AC.  8]  Za to, że ta poprzednia firma mnie nie poinformowała o tym, że szkoda szybowa nie podnosi składki w AC ale tylko przy kontynuowaniu u nich ubezpieczenia - więcej do tej firmy nie pójdę. :) (Wiem - sam jestem frajer, że se w necie nie poszukałem info o takich przypadkach...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak wymieniałem szybe a właściwie 2 w ciągu roku z PZU "Autoszyba" to mi zwyżka ne wskoczyła. Jedynie przy drugiej szybie miałem udział własny, nie pamiętam jaką kwotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Hej , niby dzwoniłem mam pakiet szyby , powiedzieli że dopłacam 150 zł wymieniają szybę i nie mam plus 10% i wpisane szkody , także chyba spoko :) , jutro wymiana szyby :)

Niech mi ktoś powie czym ten wspaniały pakiet szyby różni się od AC bez tego pakietu?

Bo chyba tylko składka. Przy pełnym AC bez pakietu szybę tez wymienia, ubezpieczyciel zapłaci i tak samo będzie szkoda w UFG...

To wyglada na typowy wyciągach dodatkowej kasy, bo zalet to ja tu nie widzę...

A brak podnoszenia składki u tego samego ubezpieczyciela to czysta bzdura w tym przypadku.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hej , niby dzwoniłem mam pakiet szyby , powiedzieli że dopłacam 150 zł wymieniają szybę i nie mam plus 10% i wpisane szkody , także chyba spoko :) , jutro wymiana szyby :)

 

to albo masz pakiet 'szyby' albo likwidujesz szkodę z AC ze zwyżką.

Szkody z ubezpieczeń typu szyba/opony/ect są ewidencjonowane w UFG jako ubezpieczenia dodatkowe, czyli razem z AC (wada systemu, bo nie ma kategorii dodatkowych)

 


Niech mi ktoś powie czym ten wspaniały pakiet szyby różni się od AC bez tego pakietu?

 

po pierwsze to ubezpieczenie celowe, na jeden element/rodzaj (szyby, opony);

po drugie nie ma limitu wiekowego auta;

po trzecie składka jest stała, jest określona suma gwarancyjna i ew udziały własne niezależne od wartości auta;

po czwarte nie ma zwyżek, zniżek bo j/w;

 

Fakt, że przechodząc to innego TU będzie w UFG widniała szkoda z ubezpieczeń dodatkowych wynika z wady systemu. Zazwyczaj pokazując pismo o likwidacji z ubezpieczenia typu szyby/opony temat jest wyjaśniony. Po wykupieniu ochrony zniżek do AC działa to tak samo jak ubezpieczenia celowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po wykupieniu ochrony zniżek do AC działa to tak samo jak ubezpieczenia celowe.

 

Ja przy rozmowie ze znajoma i kalkulacji wariantu pakiet szyby vs AC z ochrona znizek roznica byla nieduza, a w AC mam pakiet ASO i OEM czesci, a pakiet szyby robia na zamiennikach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy rozmowie ze znajoma i kalkulacji wariantu pakiet szyby vs AC z ochrona znizek roznica byla nieduza, a w AC mam pakiet ASO i OEM czesci, a pakiet szyby robia na zamiennikach 

 

Ja korzystałem z pakietu "szyby" i z tego też pakietu poszło za wymianę szyby. Ściągnięty oryginał z ASO - wyszło ok 4500zł.

Może w połączeniu z AC ASO i OEM tak u mnie działało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś powie czym ten wspaniały pakiet szyby różni się od AC bez tego pakietu?

Bo chyba tylko składka. Przy pełnym AC bez pakietu szybę tez wymienia, ubezpieczyciel zapłaci i tak samo będzie szkoda w UFG...

To wyglada na typowy wyciągach dodatkowej kasy, bo zalet to ja tu nie widzę...

A brak podnoszenia składki u tego samego ubezpieczyciela to czysta bzdura w tym przypadku.

Krawiec

To zależy od ubezpieczyciela zapewne ale jak kolega Fatal pisał ma w avivie tu polega na tym że szybę możesz wymienić we wskazanym warsztacie ( nie aso) za czołowa masz udział 150 pln i nie ma żadnej szkody w ufg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że przechodząc to innego TU będzie w UFG widniała szkoda z ubezpieczeń dodatkowych wynika z wady systemu. Zazwyczaj pokazując pismo o likwidacji z ubezpieczenia typu szyby/opony temat jest wyjaśniony. Po wykupieniu ochrony zniżek do AC działa to tak samo jak ubezpieczenia celowe.

 

U mnie nie zadziałało przesłanie do nowego ubezpieczyciela informacji o tym, że ta szkoda widniejąca w UFG z poprzedniego AC to była szyba. 10% poszło się  :sex: . Dlatego "złodziejom" powiedziałem, że więcej do nich nie wrócę, choćby ich oferta była o 500 zł tańsza niż u innych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione , szyba została oryginalna , Panowie niby połatali , gwarancje dali i powiedzieli że wszystko bedzie ok :) , jak dla mnie to dobra informacje że została oryginalna szyba , widac jest to uszkodzenia ale nich tak zostanie za tą chwile

 

pozdrawiam i dzięki za informacje

 

A cha nic nie płaciłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.