Skocz do zawartości

Gniazdo sieciowe zewn na tarasie


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Mam robiony taras oparty na słupkach betonowych i legarach. Z góry będzie kompozyt. Na ścianie przylegającej do tarasu nei zrobiłem gniazdka ale wypuściłem pod posadzką przewód ziemny. Teraz przewód chce zakończyć gniazdkiem.

Nie chcę pruć elewacji i obsadzać gniazda w styro, z drugiej strony taras będzie płaską powierzchnią + schodki i nie ma jak zrobić gniazdka. Część od domu jest pod okapem, ale i tak trzeba zrobić typowe gniazdo zewnętrzne, bryzgoszczelne.

Macie jakieś pomysły ?

 

Idealne były by takie wysuwane z blatu i obsadzone w deskach, ale nie widzę wersji zewnętrznej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypuściłem przewód wysoko na ścianie elewacyjnej i gniazdko osadziłem w styropianie. Jest wysoko, więc nie ma możliwości, że zamoknie.

 

NIe chodzi tylko o zamoknięcie, bo ściana pod okapem, ale na zewn powinno być ip44. Druga sprawa to nie ufam wszelkim cudownym sposobom obsadzania puszek w styro, coś się podepnie, druga osoba zaczepi kabel i będe miał wyrwane gniazdko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe chodzi tylko o zamoknięcie, bo ściana pod okapem, ale na zewn powinno być ip44. Druga sprawa to nie ufam wszelkim cudownym sposobom obsadzania puszek w styro, coś się podepnie, druga osoba zaczepi kabel i będe miał wyrwane gniazdko :(

Miałem osadzoną puszkę w wełnie. Normalnie na klej wtopioną. Przez 12 lat nie udało się nawet zruszyć a kosiarką wiele razy przewód szarpałem na wszystkie strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem osadzoną puszkę w wełnie. Normalnie na klej wtopioną. Przez 12 lat nie udało się nawet zruszyć a kosiarką wiele razy przewód szarpałem na wszystkie strony.

klej mineralny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj montowałem szafkę małą, wcześniej lampkę, kiepskie to strasznie. Albo się klinuje i zrywa plastikowe gniazdo na wkrętarkę albo nie trzyma śruby :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem osadzoną puszkę w wełnie. Normalnie na klej wtopioną. Przez 12 lat nie udało się nawet zruszyć a kosiarką wiele razy przewód szarpałem na wszystkie strony.

 

U mnie dwa wiszą, bo nie było innego wyboru, obsadziłem na klej do styro, ale nie mam do nich zaufania i obchodzę się jak z jajkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj montowałem szafkę małą, wcześniej lampkę, kiepskie to strasznie. Albo się klinuje i zrywa plastikowe gniazdo na wkrętarkę albo nie trzyma śruby :(

Bo z tymi kołkami trzeba delikatnie.

Ja najpierw wkręcałem metalowy wkręt w ten kołek, by sprawdzić, czy lekko wchodzi.

Potem robiłem w elewacji w styropianie małą dziurkę i wkręcałem kołek, a następnie z czuciem wkręt, by nie przekręcić kołka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tymi kołkami trzeba delikatnie.

Ja najpierw wkręcałem metalowy wkręt w ten kołek, by sprawdzić, czy lekko wchodzi.

Potem robiłem w elewacji w styropianie małe dziurki i wkręcałem kołek, a następnie z czuciem wkręt, by nie przekręcić kołka.

 

Nie da się delikatnie bo wtedy jest luźny, problemem jest delikatne plastikowe wejście, jak to plastik przy większym momencie się ukręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesiłem ostatnio halogen na takie kołki - na razie wisi ;]

W zanadrzu mam długie kołki, które sięgną ściany pod styropianem.

Dlugie kolki mam do mocowania rury spustowej i niestety... zanim osadzilem osadnik, ktory unieruchamia rure, pracujaca szpilka rozjechala mi dookola otwor na dwa palce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj montowałem szafkę małą, wcześniej lampkę, kiepskie to strasznie. Albo się klinuje i zrywa plastikowe gniazdo na wkrętarkę albo nie trzyma śruby :(

A gdyby najpierw w kolek wkrecic dwugwintowe szpilki i dopiero do nich przykrecac, co trzeba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugie kolki mam do mocowania rury spustowej i niestety... zanim osadzilem osadnik, ktory unieruchamia rure, pracujaca szpilka rozjechala mi dookola otwor na dwa palce.

 

Ja obsadzałem na 25 czy nawet 30cm kołki i było ok. W sumie nie wiele więcej roboty niż z tymi do stryo a trzyma się o niebo lepiej.

Trzeba delikatnie przebijac klej z siatką. Jezeli za dużo dziura to można bardzo, ale to bardzo mało pianki wstrzyknąć.

 

Ja stosowałem takie kołki, ale były w kształcie stożka - miały dużo szerszy kołnierz na końcu.

 

Są dwa rodzaje, bo bardzo podobne są do GK, ale jedne i drugie mają problem plastiku który się wyrabia.

 

A gdyby najpierw w kolek wkrecic dwugwintowe szpilki i dopiero do nich przykrecac, co trzeba?

 

Nie wkręcisz, bo te kołki mają ten otwór zaślepiony w kształcie krzyżaka lub gwiazdki, to biny ma przenieść moment dokręcania.

Jak coś w nie wkręcisz to zniszczysz końcówkę, poza tym rozeprzesz kołek.

Tam nie ma co kombinować te kołki to może są fajne do jakiś bardoz lekkich rzeczy - powiesiłem tablicę alu na 4 takich kołkach i jest ok, ale światło czy skrzynkę to nie wiem jak długo utrzyma i nie ma takie efektu jak w normalnych kołkach, że śrubę kręcisz aż dojdzie do końca, tu jak dojdzie to się będzie kręcić w kółko jak za mocno dociśniesz, bo plastik nie utrzyma gwintu a rozeprzeć się nie ma gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś do glazury albo ten, którym była klejona wełna. Co było pod ręką. Nie pamiętam już.

Ja gdy ocieplalem dom zamontowalem tego typu puszki:

http://www.kopos.pl/site/novinky/novy/kuz-univerzalni-krabice-do-zatepleni.php

Mam na tym powieszone halogeny, kamery i gniazdka. Trzyma sie to bardzo solidnie.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoki masz ten taras? Możesz wrzucić jakieś fotki? Możesz polecic tą ekipę co u Ciebie robi?

 

40cm. Fotki wrzucę jutro. Na razie mam zalane słupy i położoną na nich konstrukcje z alu, jutro będą kłaść deski - kompozyt i robić schodki.

Ekipa jest super póki co, robią mi cały ogród + taras. Mają kończyć we wtorek, wiem, że mają terminy na czerwiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40cm. Fotki wrzucę jutro. Na razie mam zalane słupy i położoną na nich konstrukcje z alu, jutro będą kłaść deski - kompozyt i robić schodki.

Ekipa jest super póki co, robią mi cały ogród + taras. Mają kończyć we wtorek, wiem, że mają terminy na czerwiec.

 

 Byłbym bardzo zobowiązany za fotki  :ok: Też muszę się zabrać za taras, mieszkam niedaleko od Ciebie więc jak byś mógł podesłac namiar na nich na prv to może uda się na ten czerwiec załapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Byłbym bardzo zobowiązany za fotki  :ok: Też muszę się zabrać za taras, mieszkam niedaleko od Ciebie więc jak byś mógł podesłac namiar na nich na prv to może uda się na ten czerwiec załapać.

 

Porobię bo właśnie kręcą dechy.

Jak chcesz to daj znać na priv, podjedziesz (Wawer), zobaczysz i możesz pogadać z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.