Skocz do zawartości

Dylematy zakupowe :D


jimbo22

Rekomendowane odpowiedzi

SŁuchajta - mam dylemat... szukam sobie kolejnego moto. inazuma się sprzeda jak tylko będzie po przeglądzie. Katana jest w kartonach siągle i pewnie jeszcze do czerwca pobędzie...

 

potrzebuję coś na codzień - do miasta i co w razie co pozwoli założyć kufer i śmignąć po polsce... 

 

zawsze jak coś kupuję z obszaru motoryzacji: mam swojego absolutnego faworyta, ale tez kilka "planów B", zeby urozmaicić czekanie. 

 

w tym wypadku stoję rozkrokiem....

 

1. Speed triple (2005-2010). zawsze mi się marzył - lampa, usd, wahacz, 3 gary... no bajka. miejski wariat

2. Kawasaki ZRX1200R Eddie Lawson - ultra rzadkie, power naked w stylu retro

 

rozpisałem sobie wady i zalety obu - i nie potrafię podjąć decyzji - z 1 strony współczesność i Speed - klasa sama w sobie, z drugiej strony ZRX: tańszy, w kultowym malowaniu, który nie straci na wartości, lepiej pojedzie w trasie, ale jest w sumie dla nerda, bo nikt nie wie co to :) fajniejszy do dłubania (Webike worki akcesoriów do tuningu oferuje)...

 

plany B odpuszczam (XJR, GSX1400 czy CB1300)... nuuudy :)

 

no i tak nie wiem czy jechać oglądać 1 czy 2. 

 

ech... się żalę... można wpisać rozmiar garba na plecach w swoim tiszercie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz blizej i co w lepszym stanie?

 znalazłes ZRX z mini owiekwą czy chcesz szukac? jak znalazłes i w dobrym stanie to bieraj zrx. speed tripla zawsze mozna kupic.

 

 

 

ewentualnie kawasaki versys

jutro jade ogladac ZRX. jakos moze w weekend pojade tripla...

 

oba tak samo blisko/daleko... stan ocenie na miejscu.

 

PS. Czy Ty serio poleciłeś Versysa? :) przeciez najbardziej charakterystyczną cechą tego motocykla, jest całkowity brak cech charakterystycznych :) poza tym to garbaty turystyk :) ja jeszcze nie mam 50 lat i nad morze srodziemne sie nie wybieram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SŁuchajta - mam dylemat... szukam sobie kolejnego moto. inazuma się sprzeda jak tylko będzie po przeglądzie. Katana jest w kartonach siągle i pewnie jeszcze do czerwca pobędzie...

 

potrzebuję coś na codzień - do miasta i co w razie co pozwoli założyć kufer i śmignąć po polsce... 

 

zawsze jak coś kupuję z obszaru motoryzacji: mam swojego absolutnego faworyta, ale tez kilka "planów B", zeby urozmaicić czekanie. 

 

w tym wypadku stoję rozkrokiem....

 

1. Speed triple (2005-2010). zawsze mi się marzył - lampa, usd, wahacz, 3 gary... no bajka. miejski wariat

2. Kawasaki ZRX1200R Eddie Lawson - ultra rzadkie, power naked w stylu retro

 

rozpisałem sobie wady i zalety obu - i nie potrafię podjąć decyzji - z 1 strony współczesność i Speed - klasa sama w sobie, z drugiej strony ZRX: tańszy, w kultowym malowaniu, który nie straci na wartości, lepiej pojedzie w trasie, ale jest w sumie dla nerda, bo nikt nie wie co to :) fajniejszy do dłubania (Webike worki akcesoriów do tuningu oferuje)...

 

plany B odpuszczam (XJR, GSX1400 czy CB1300)... nuuudy :)

 

no i tak nie wiem czy jechać oglądać 1 czy 2. 

 

ech... się żalę... można wpisać rozmiar garba na plecach w swoim tiszercie :)

 

 

KAWA! :) nawet z duza owiewka... ale wersja Eddie Lawson to juz po prostu ideal ;) tylko ze trzeba znalezc a potem i tak doprowadzic do pelnej swietnosci ;)

 

 

826811367_9_1080x720_1200-jak-nowy-ze-sz

 

chociaz zdecydowanie bardziej podoba mi sie wersja z okragla lampa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAWA! :) nawet z duza owiewka... ale wersja Eddie Lawson to juz po prostu ideal ;) tylko ze trzeba znalezc a potem i tak doprowadzic do pelnej swietnosci ;)

 

 

826811367_9_1080x720_1200-jak-nowy-ze-sz

 

chociaz zdecydowanie bardziej podoba mi sie wersja z okragla lampa ;)

tą jade dzisiaj oglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą jade dzisiaj oglądać.

 

heheh... ladna jest ;) wyplakowana ;) az po staropolsku sie zastanawiam gdzie jest haczyk ;)

 

Analizowales zdjecia oryginalow vs ten egzemplarz? czy po prostu wystarczy ze bedzie ladny, prosty, z jezdzacym silnikiem i kupujesz? ;)

 

 

 

PS. kumpel mowi zeby przy przejazdzce wbic wyzszy bieg i sprobowac od niskich obrotow go pociagnac - jak jedzie rowno to spoko, ale jesli szarpie albo ma momenty zadyszki to trzeba sie przyjrzec silnikowi ;) No i ten wydech... trzeba by spowrotem wrzucic oryginalny albo chociaz jakies cygaro ;) bo ten skorpion to tak srednio pasuje designem ;)

 

 

 

PS2. tak wiem, zryty beret mam na punkcie maksymalnie oryginalnych Kawasaki z designem lat 90 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kup to co będzie w lepszym stanie. Kawa bardziej kultowa, podaż niewielka, wróżę problemy ze znalezieniem zadbanej sztuki. Trumpet nowszy, ma nieco płytszą duszę, ale to kawał zajebistego motocykla i myślę, że użytkowo on będzie mniej problemowy.

Reasumując jeśli zakładamy, że stan obu sprzętów jest taki sam bardzo dobry, to brałbym Kawę, bo to trochę taki must have, Angol wg mnie będzie dawać większy fun z jazdy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh... ladna jest ;) wyplakowana ;) az po staropolsku sie zastanawiam gdzie jest haczyk ;)

 

Analizowales zdjecia oryginalow vs ten egzemplarz? czy po prostu wystarczy ze bedzie ladny, prosty, z jezdzacym silnikiem i kupujesz? ;)

 ori to nie jest - malowanie owiewki - powinny być pasy. wysoka szyba od razu do wywalenia...

ale ja na to nie patrzę za bardzo - bo chcę z niej zrobić potem przez kilka latek podłubać... na webike jest 1800 pozycji do tego... poza eksploatacyjnymi - worek gratów do tuningu :)

btw. widziałeś że wznowili produkcję ZRX1200?

zowie sie DAEG. dostał wtrysk, ale reszta została bardzo blisko oryginału... fajnie. tylko chyba w NA i Azja...

 

PS. kumpel mowi zeby przy przejazdzce wbic wyzszy bieg i sprobowac od niskich obrotow go pociagnac - jak jedzie rowno to spoko, ale jesli szarpie albo ma momenty zadyszki to trzeba sie przyjrzec silnikowi ;) No i ten wydech... trzeba by spowrotem wrzucic oryginalny albo chociaz jakies cygaro ;) bo ten skorpion to tak srednio pasuje designem ;)

PS2. tak wiem, zryty beret mam na punkcie maksymalnie oryginalnych Kawasaki z designem lat 90 ;)

no wlasnie jade, bo to jedyna zielona w normalnej cenie, ale... to jednak import na handel :) cóż... obmacam, wyrobię sobie "benchmark" do porównania najwyżej... przejazdzka tez nie bardzo - bo nie zarejestrowana :) poza tym nie biore gotówki ze sobą (decyzja o wyjeździe zapadła spontanicznie i nie zdążyłbym z bankomatu wybrać :))...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ori to nie jest - malowanie owiewki - powinny być pasy. wysoka szyba od razu do wywalenia...

ale ja na to nie patrzę za bardzo - bo chcę z niej zrobić potem przez kilka latek podłubać... na webike jest 1800 pozycji do tego... poza eksploatacyjnymi - worek gratów do tuningu :)

btw. widziałeś że wznowili produkcję ZRX1200?

zowie sie DAEG. dostał wtrysk, ale reszta została bardzo blisko oryginału... fajnie. tylko chyba w NA i Azja...

 

doznalem lekkiego szoku jak wyczytalem ze ZRX1200 ma wtrysk, a dopiero potem ze to wersja DAEG ktora jest nadal dostepna ;) Fajnie wyglada ale z tego co znalazlem to tylko Japonia ;)

 

Co do kupowania motocykla - chyba bym sie nie zdecydowal bez chocby krotkiej przejazdzki... szczegolnie uzywanego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFF: Wygląda jak milicyjna MZtka :phi:

 

 

:wpysk:

 

taa zdecydowanie, szczegolnie patrzac na ponad 120KM i ponad 100Nm ;) przy masie pewnie z 250kg :)

 

taka MZtka to wyglada jak duzo mlodszy brat w najlepszym wypadku :)  co oczywiscie jakos moze nobilituje owa MZtke ale wiesz... daleko jej do dowolnej Kawy a tej w szczegolnosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doznalem lekkiego szoku jak wyczytalem ze ZRX1200 ma wtrysk, a dopiero potem ze to wersja DAEG ktora jest nadal dostepna ;) Fajnie wyglada ale z tego co znalazlem to tylko Japonia ;)

 

Co do kupowania motocykla - chyba bym sie nie zdecydowal bez chocby krotkiej przejazdzki... szczegolnie uzywanego :)

no ja go nie kupię dzisiaj. dzisiaj tylko pierwszy casting. jak będzie kasa w ręku, wtedy definitywna transakcja - po jeździe próbnej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek jedzie na 955i. ja chcę 1050 :) monowahacz i usd... i ładniejsze felgi :)

To po co ten wątek skoro wiesz co chcesz :skromny:

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co ten wątek skoro wiesz co chcesz :skromny:

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

ech... czepialscy. odsyłam do pierwszego posta - tam już był przedział dat. A Tobie odpowiadam - bo wstawiłeś zły model poprostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile dałeś?

sporo. ale zważywszy że zerkałem na ZRXy od początku przygody moto, ten jest tak zadbany, że głowa mała, moto ma u mnie dożywocie i... wyszło i tak taniej niż taki Eddie Lawson z niemcowni np. stoi obecnie (tj. ok 5-6 tys eur) :)

nie żałuję... narazie :)

wydech dziewiczy, klocków duuuużo, tarcze równe, główka ramy - brak luzu... opona tył nówka sztuka, napęd ok, lagi nie leją, płyny ham/sprz/chłodniczy - pięknie przejrzyste... zrobię olej i zajrzę do rozrządu i zrobię synchro... i nic nie ruszam poza tym :) powaga. - moto niby od handlarza, ale w życiu nie widziałem tak zadbanego 10 latka...

b823910ef156957820b5808e52eb7702.jpg

no i to jest 2006 rocznik :) też żadkość - większość to 2001-2003...

przejechałem się po bocznych drogach (moto bez rejestracji w PL, podmieniłem tablice z innego na chwilę) - ale to się odpycha:) za bardzo zardzewiałem przez zimę... zapomniałem jak lytry latają :)

znaczy nie ruszam mechanicznie... bo szyba podwyższona wyleci (będzie ori kwadrat), wejdzie zielony oplot na przód, do tego wymienię lusterka (w tych obecnych widzę głównie łokcie) - jutro przełożę te z inazumy dla testu te na końcówki kierownicy... i pomyślę nad inną kierownicą... przydałaby się wyższa o 3 cm... no i wstawie ten klakson w inne miejsce:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.