Skocz do zawartości

nowa jakosc koszenia


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

moja wysluzona honda (1996r) poszla na emeryture - zostaje ze mna ale bedzie teraz kosic tylko za plotem bez koszta i na max podniesionym zawieszeiu :)

 

na jej miescu pojawila sie STIGA 53s EURO z silnikeim Briggs

 

bez napedu, bez kosza, bez wyzutu boczne ale za to z MULTICLIPem

foto pogladowe:

 

Multiclip-50-Euro-B.jpg

 

jestem mega mega zadolowony. czas koszenia spad blisko o polowe (nie trace czasu na wyzucanie kosza, szerokosc koszenia wieksza, lekka, lekka, lekka do kwadratu) 4h na 2,5h

 

po 3 dnia od koszenia zero "siana" na trawniku nie wiem co ona robi z ta trawa ale jest mega mega zadowolony :)

 

co do hondy - silnik nie do zabicia, zobaczymy jak ten Briggs bedzie sie sparwowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja wysluzona honda (1996r) poszla na emeryture - zostaje ze mna ale bedzie teraz kosic tylko za plotem bez koszta i na max podniesionym zawieszeiu :)

 

na jej miescu pojawila sie STIGA 53s EURO z silnikeim Briggs

 

bez napedu, bez kosza, bez wyzutu boczne ale za to z MULTICLIPem

foto pogladowe:

 

Multiclip-50-Euro-B.jpg

 

jestem mega mega zadolowony. czas koszenia spad blisko o polowe (nie trace czasu na wyzucanie kosza, szerokosc koszenia wieksza, lekka, lekka, lekka do kwadratu) 4h na 2,5h

 

po 3 dnia od koszenia zero "siana" na trawniku nie wiem co ona robi z ta trawa ale jest mega mega zadowolony :)

 

co do hondy - silnik nie do zabicia, zobaczymy jak ten Briggs bedzie sie sparwowac...

 

życzę powodzenia przy nierównym terenie - ty musisz mieć teren jak stół skoro nie haczyła ci obudową - skoro taka szczelna 

jak dla mnie - temat niczym nie różniący się od mulczowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowalem takie kosiarki czyli 3w1 (kosz, wyrzut biczny, mluczowanie) nie jest to to samo

 

z multiclipa trawa jest zmeilona w "w pyl"

No ok, wierzę na słowo.

A na jaką wysokość i jak często trzeba taką kosiarką kosić, żeby to sie sprawdzało i miało sens? Ma to regulację wysokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero pierwsze koszeni za mna

 

palune tak jak do tej pory raz na 2 tygodnie - zobaczymy

 

ma regulacje ale bardzo mala

 

Obstawiam, że chyba jednak częściej taką trzeba kosić żeby włąśnie zbyt duza trawa nie urosła i była ją  w stanie dobrze zmielić. Druga sprawa to żeby jej za dużo nie zaczęło zalegać na podłożu. Stąd też mała regulacja. Nie wiem jak szybko Ci trawa rośnie, ale teraz to po 2 tyg miałbym trawę do połowy łydek. Kosiłem w pt i dzisiaj/jutro znowu będę kosił (też mam tylko stigę 3w1 i koszę na 4 ze zbieraniem do kosza).

 

Oszczędność czasu na pewno spora bo nie trzeba z koszem/skoszoną trawą latać tylko jedziesz bez przerwy.

 

Teraz zauważyłem, że to wersja bez napędu. Z tego bym na pewno nie zrezygnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz równy trawnik i na płaskim terenie to może i napęd nie potrzebny. U mnie sie nie sprawdzi "trawnik" ma 50m długości i 25m szerokości i dość duży spad  ;] I  brakuje jej uchwytu na puszkę co jest bardzo dużym błędem jak można kosić bez piwa  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja wysluzona honda (1996r) poszla na emeryture - zostaje ze mna ale bedzie teraz kosic tylko za plotem bez koszta i na max podniesionym zawieszeiu :)

 

na jej miescu pojawila sie STIGA 53s EURO z silnikeim Briggs

 

bez napedu, bez kosza, bez wyzutu boczne ale za to z MULTICLIPem

foto pogladowe:

 

Multiclip-50-Euro-B.jpg

 

jestem mega mega zadolowony. czas koszenia spad blisko o polowe (nie trace czasu na wyzucanie kosza, szerokosc koszenia wieksza, lekka, lekka, lekka do kwadratu) 4h na 2,5h

 

po 3 dnia od koszenia zero "siana" na trawniku nie wiem co ona robi z ta trawa ale jest mega mega zadowolony :)

 

co do hondy - silnik nie do zabicia, zobaczymy jak ten Briggs bedzie sie sparwowac...

 

Tez używam Stiga ;) , mulczowanie super sprawa. Nawet tesciową uszczęśliwiłem Stigiem, który jest mega lekki (elektryczna) i jest mega zadowolona.

 

Duży masz trawnik, że spalinowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Duży masz trawnik, że spalinowa ?

 

trawnik 1400m2, palski i rowny ale duzo drzewek i roznwego rodzaju "malej architektury ogrodowej" dlatego naped bardziej przeszkadza niz pomaga w moim przypadku. Natomiast niska waga i sztywnosc kosiarki jest bardzo wazna. Kolejna zaleta tej kosiarki to nie ma znaczenia czy jedziesz do przodu czy do tylu. kosiarki z koszem jadac do tylu nie zbieraja trawy....

 

tak spalinowa - silnik briggs 158cm3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wyrzut to nie mulczowanie.

Wiem.

Napisałem posta, bo wg mnie mulczowanie nie jest niezbędne. Wystarczy wyrzut boczny. Nie wolno tylko dopuścić, by trawa zbyt wysoko urosła. Jeśli nie koszę 2 tygodnie, to pierwszy raz koszę wyżej. A dopiero za tydzień niżej, by skoszonej trawy nie było zbyt dużo i skoszone źdźbła nie były zbyt długie. No i ja nie mam podlewania, więc trawa nie rośnie zbyt szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawnik 1400m2, palski i rowny ale duzo drzewek i roznwego rodzaju "malej architektury ogrodowej" dlatego naped bardziej przeszkadza niz pomaga w moim przypadku. Natomiast niska waga i sztywnosc kosiarki jest bardzo wazna. Kolejna zaleta tej kosiarki to nie ma znaczenia czy jedziesz do przodu czy do tylu. kosiarki z koszem jadac do tylu nie zbieraja trawy....

 

tak spalinowa - silnik briggs 158cm3

 

To rzeczywiście dobry wybór ;) . Teściowa ma podobne warunki ale działka mała 600m2. Miała ciężką spalinówkę z napędem i narzekała, że dla kobiety to cieżkie, głośne i strasznie męczące koszenie. Od czasu kiedy ma lekkiego Stiga kosi 2x szybciej i się nie męczy.

Ja mam póki co pustą działkę i trawy ok 400m2, więc też poszedłem w elektrycznego Stiga, z mulczowaniem bardzo szybko się kosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem.

Napisałem posta, bo wg mnie mulczowanie nie jest niezbędne. Wystarczy wyrzut boczny. Nie wolno tylko dopuścić, by trawa zbyt wysoko urosła. Jeśli nie koszę 2 tygodnie, to pierwszy raz koszę wyżej. A dopiero za tydzień niżej, by skoszonej trawy nie było zbyt dużo i skoszone źdźbła nie były zbyt długie. No i ja nie mam podlewania, więc trawa nie rośnie zbyt szybko.

 

Zależy co dla kogo. Na osiedlach tak kosili, to potem dzieciaki całe w trawie biegały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam około 800m trawnika. Kosiarkę z motorem nac 475. Wczoraj pierwszy raz skosiłem trawę właśnie mulczując ją. Dwukrotne koszenie zajęło mi ok 2h. 

Na dzień dzisiejszy jestem super zadowolony ! Trawa po koszeniu zniknęła ! Jak dla mnie rewelacja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.