Skocz do zawartości

Zwiększenie ilosci iejsc w samochodzi


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jest sobie dla przykładu samochód Honda Stream 6 osobowa http://otomoto.pl/oferta/honda-stream-po-lifcie-super-stan-z-niemiec-ID6yd0n7.html#869bd94e29ale takie same modele sa też w wersjach 7 osobowych. Różnica polega na tym że tylna kanapa ma albo stoliczek albo siedzisko.

Chciałbym wiedzieć czy z takiego 6 osobowego moge zrobić 7 osobowy. Poprzez zmiane kanapy no i wizyta z urzędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kanapy - diagnosta - urząd.

 

Najlepiej zapytać konkretnie w Twoim Wydziale Komunikacji a jeszcze lepiej u konkretnej Pani w okienku u któej będziesz rejestrował zmianę ;]

 

Ja bym dodał jeszcze fakturę za wymianę kanapy ( choćbyś zmienił ją sam  to wydział będzie chciał fakturę ) - tak myślę.

 

 

PS. Ode mnie chcieli koniecznie kiedyś fakturę za demontaż kratki ( kupiłem auto "ciężarowe" już bez kratki i nigdy tej kratki na oczy nie widziałem ale fakturę oczywiście przedstawiłem  ;l )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty / po za kanapa którą zmienie sam.

 

200-300zł. Musi być faktura za przeróbkę auta. W okręgowej SKP dostaniesz i fakturę (oczywiście tylko fakturę - przeróbkę musisz zrobić wcześniej sam) i odpowiedni papier do przerejestrowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie FV - u  mnie wystarczył glejt, że to zrobiła firma z odpowiednim wpisem w KRS (upoważniona do zmian konstrukcyjnych, czy jakoś tak). :ok:

 

edyta:

 

 

w przypadku zmian konstrukcyjnych prowadzących do zmiany rodzaju pojazdu (np. z ciężarowego na osobowy) - oświadczenie wystawione przez uprawnionego przedsiębiorcę, potwierdzające dokonanie zmian konstrukcyjnych w pojeździe lub faktura za wykonanie takiej usługi wraz z dokumentem potwierdzającym prowadzenie działalności w zakresie naprawy i obsługi pojazdów (kopia zaświadczenia o działalności lub kopia KRS),

 

przykładowa linka

http://bip.poznan.pl/bip/sprawy/zgloszenie-zmian-konstrukcyjnych-lub-danych-technicznych-w-zarejestrowanym-pojezdzie,6332/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, niech wypowiedzą się ci, którzy np. wyrzucali kratkę z auta, myślę, że koszt diagnosty i urzędu będzie taki sam. 

Faktura za zmianę konstrukcyjną 123zł brutto,

Przegląd w OKRĘGOWEJ stacji kontroli pojazdów po zmianie konstrukcyjnej 180zł,

Dowód tymczasowy + twardy dowód + naklejki na tablice i DR chyba coś ~80zł(ceny są na stronach urzędów).

 

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest potrzebne aby zmienić w DR ilość miejsc? Auto było kiedyś "kratką" ale jest już osobowe, piąty pas dołożony ale w dowodzie zostały 4 osoby (pewnie ktoś zapomniał). Czy wystarczy rozszerzony przegląd i z kwitem z tego przeglądu do WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest potrzebne aby zmienić w DR ilość miejsc? Auto było kiedyś "kratką" ale jest już osobowe, piąty pas dołożony ale w dowodzie zostały 4 osoby (pewnie ktoś zapomniał). Czy wystarczy rozszerzony przegląd i z kwitem z tego przeglądu do WK?

W moim poprzednim poście masz opisane krok po kroku co musisz zrobić.

 

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.