Skocz do zawartości

Kraków-Karpacz?


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

w piątek mam wyjazd, w niedziele powrót i tak się zastanawiam czy jechać A4 za Wrocław, później na Jelenią Górę czy też jechać dołem przez Rybnik-->Nysa-->Wałbrzych? Obawiam się o korki na bramkach i itp? Jak to jest według Waszych spostrzeżeń, rzadko jeżdżę na tej trasie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek Kedzierzyn-Prudnik-Nysa-Kłodzko w sumie jedzie się dość przyjemnie, ale Nysa lubi się mocno zakorkować, bo tam jest w sumie jeden most na całe miasto.

Kiedyś tam na długo utknąłem, dlatego teraz robię zawsze okrążenie i jadę na drugi mniej obciążony ruchem.

Z Kłodzka do Wałbrzycha też już drogę poremontowali, więc da się jechać.

Musiałbyś obserwować na jakiejś mapie bieżące natężenie ruchu i korki na autostradzie i wtedy zdecydować, czy jechać szybko czy bardziej widokowo-krajoznawczo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

w piątek mam wyjazd, w niedziele powrót i tak się zastanawiam czy jechać A4 za Wrocław, później na Jelenią Górę czy też jechać dołem przez Rybnik-->Nysa-->Wałbrzych? Obawiam się o korki na bramkach i itp? Jak to jest według Waszych spostrzeżeń, rzadko jeżdżę na tej trasie. pozdrawiam

A4,DK5,DK3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@steyr

Tylko A4 za Wrockiem na węźle Kostomłoty dajesz na Strzegom -Bolków-Jelenia G. -Karpacz

Ewentualnie w Bolkowie na Kamienną G. -Kowary i Karpacz

Co roku jestem 2-3 razy w Karpaczu i pokonuję tą trasę bez większych problemów i korków w 3-4 godzinki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@steyr

Tylko A4 za Wrockiem na węźle Kostomłoty dajesz na Strzegom -Bolków-Jelenia G. -Karpacz

Ewentualnie w Bolkowie na Kamienną G. -Kowary i Karpacz

Co roku jestem 2-3 razy w Karpaczu i pokonuję tą trasę bez większych problemów i korków w 3-4 godzinki :ok:

 

I tak pewnie zrobie, tym bardziej że w piątek wyjazd ~15 więc będzie mnie cisło z czasem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w piątek mam wyjazd, w niedziele powrót i tak się zastanawiam czy jechać A4 za Wrocław, później na Jelenią Górę czy też jechać dołem przez Rybnik-->Nysa-->Wałbrzych? Obawiam się o korki na bramkach i itp? Jak to jest według Waszych spostrzeżeń, rzadko jeżdżę na tej trasie. pozdrawiam

Żadnych korków na bramkach - jadąc na nyse i tak musisz na bramkach w Gliwicach stać ;)

Jedz pierwszą trasą. Droga przez Wałbrzych od Kłodzka bardzo dziurawa, kręta i niefajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradzie między Opolem a Wrocławiem był jakiś remont i jazda jednym pasem. Nie wiem czy to jeszcze trwa, ale jeśli to może się przy większym ruchu zakorkować.

Jeśli chodzi o powrót i pobór opłat to przed Wrocławiem, to kiedyś trafiłem na korek, który postanowili rozładować tak, że stał koleś między autami z wydrukowanymi biletami i je rozdawał, żeby było szybciej ;]

Edytowane przez rallyrychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradzie między Opolem a Wrocławiem był jakiś remont i jazda jednym pasem. Nie wiem czy to jeszcze trwa, ale jeśli to może się przy większym ruchu zakorkować.

Jeśli chodzi o powrót i pobór opłat to przed Wrocławiem, to kiedyś trafiłem na korek, który postanowili rozładować tak, że stał koleś między autami z wydrukowanymi biletami i je rozdawał, żeby było szybciej ;]

 

W kierunku Wrocławia na opolskim odcinku ( do Brzegu) wszystkie remonty zakończone, w odwrotnym na googlu widać, że coś jeszcze dłubią.

Ponad to przez Nysę jedzie się bokiem(przez słowiańską i poniatowskiego) a nie główna drogą. Wtedy nie stoimy nigdzie ;]

 

Rozdawanie biletów na bramkach we Wrocku jest częstą praktyką, zresztą pod Gliwicami wcale nie robią inaczej :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak pewnie zrobie, tym bardziej że w piątek wyjazd ~15 więc będzie mnie cisło z czasem :ok:

to  omijaj  węzeł  sośnica  ! utkniesz  na  100% :skromny 

 

w  prosty  i w  miare  bezproblemowy  sposób - A4  --> dtś 902  ---> dk 88  i  wlatujesz  na  A4  na  węźle  kleszczów  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradzie między Opolem a Wrocławiem był jakiś remont i jazda jednym pasem. Nie wiem czy to jeszcze trwa, ale jeśli to może się przy większym ruchu zakorkować.

jechałem  w  niedziele  z  DW 

 

jeszcze  chuyba  jest   

Edytowane przez mokrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kierunku Wrocławia na opolskim odcinku ( do Brzegu) wszystkie remonty zakończone, w odwrotnym na googlu widać, że coś jeszcze dłubią.

Ponad to przez Nysę jedzie się bokiem(przez słowiańską i poniatowskiego) a nie główna drogą. Wtedy nie stoimy nigdzie ;]

 

Rozdawanie biletów na bramkach we Wrocku jest częstą praktyką, zresztą pod Gliwicami wcale nie robią inaczej :oki:

Ale chodzi o wjazd do Nysy z drugiej strony rzeki, więc przejazd bokiem Słowiańską i Poniatowskiego się w tym przypadku nie przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to  omijaj  węzeł  sośnica  ! utkniesz  na  100% :skromny 

 

w  prosty  i w  miare  bezproblemowy  sposób - A4  --> dtś 902  ---> dk 88  i  wlatujesz  na  A4  na  węźle  kleszczów  

 

tak też pojechałem, z tym że olałem odcinek A4 Krk-Katowice [ze względu na karambol pod RŚ, Rmf bębnił o tym] i pojechałem na Tychy->Mikołów-> Gliwice i tam wskoczyłem na A1 a póżniej na 88 i dalej na Wrocław :oki:  Jadąc A4 na ~190km jak dobrze pamietam był mega korek na zwężce w stronę Katowic, i sie zastanawiam jak to będzie w niedziele. Tam samego korka było strzelam ~5km jak nie wiecej. W stronę Wrocławia jedna zwężka ale było bez korków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja jezdze A 4 za Legnice, zjeżdżam na Złotoryję i widokową, kręta trasą wpadam do Jeleniej Góry;), dalej na Karpacz

Z punktu widzenia czasowego pomysł bez sensu. Droga wąska i miejscami w takim sobie stanie + zwężenia na mostach i przejazdy kolejowe ze znakiem STOP.

To już prędzej się utknie gdzieś na A4. Odcinek Kostomłoty - Jelenia przez Strzegom jest okej, wiadomo że czasem ruch spory ale jak coś jest gdzie wyprzedzić, asfalt ogólnie w bdb stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.