Skocz do zawartości

Feel the Gravel - 73. Rajd Polski


Filipfm

Rekomendowane odpowiedzi

w zeszłym roku byłem na rajdzie i faktycznie było trochę przygłupów co ignorują wszystkie zasady bezpieczeństwa a safeciarzy maja gdzieś ale i tak nie było tak źle. Strefy wyznaczone dosyć daleko od trasy i większość tam stała. Jak oglądam filmiki czy onbordy z innych krajów to tam jest dużo gorzej, a przebieganie przed samochodem i stanie na zewnętrznej zakrętu albo tak ze kierowcy tną zakręt prawie po samych butach kibiców to już jest nagminne. Pewnie nie wszędzie tak jest ale naprawdę dużo takich akcji.

U nas w zeszłym roku odwołali jeden os właśnie z tego powodu że kibice się źle zachowywali ale nad tym chyba nie da się całkowicie zapanować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCP umowe mielismy na 3 lata i wlasnie sie skonczyla. Czy bedzie w 2017 to nie wiadomo. Sponsor sie wycofal, a pewnie sa kraje, ktore chetnie posypia groszem (Azja, bliski wschod).

 

A co do kibicow i safeciarzy. W tym roku bylo zdecydowanie wiecej uwagi na bezpieczenstwo, ale i tasmowane bylo idiotycznie, a pani z pickupa safety konsekwentnie nas przestawiala na wypadkowe zakretu. Kilkukrotnie na kolejnych odcinkach. Jakis absurd. Ja sie moge nie znac, bo ja kibic jestem i zwykly kierowca wiec glownie mam w glowie swoje doswiadczenia i fizyke ze szkoly. Ale mielismy w ekipie kilku gosci, ktorzy jezdza w rajdach i tez byly srogo zdziwieni tym gdzie nie pozwalali nam stac a tam gdzie dopuszczali.

 

Tak na szybko szkic  :phi: Pani z safety nasz wywalila z okolicy tych drzewek (a byl tam zyciodajny cień) i kazala przejsc na druga strone drogi. Gdzie tu sens gdzie logika  :hmm:  :nie_wiem:  A potem jest zdziwienie, ze kibice stoja w dziwnych miejscach wbrew safeciarzom 

 

 

Odcinek Stańczyki

 

foou1g.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest problem z kibicami ponoć tak jak w zeszłym roku. Jak znowu będą akcje z zeszłego roku to w 2017 WRC w Mikołajkach nie będzie...

Znaków zapytanai jest więcej. Ocena FIA to jedno, a druga kwestia to pieniądze. Polityka spowodowała zmiany w Lotosie i Lotos po zmianach się wycofał ze sponsorowania rajdu (dlatego miało być Lotos rally Poland, a było PZM Rally Poland). Bądźmy dobrej myśli, że jakiś sponsor się znajdzie, a FIA oceni tegoroczny rajd wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strefy bezpieczenstwa totalnie z DUPY!!! W zeszlym roku stalismy na wewnetrznej zakretu 90*, w tym roku nikt tam nie mogl stac za to na wypadkowej z tego zakrety strefa kibica.... szkoda gadac!!! Rajd spoko ale wydaje mi sie ze mnie ludzi niz w 2015...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strefy bezpieczenstwa totalnie z DUPY!!! W zeszlym roku stalismy na wewnetrznej zakretu 90*, w tym roku nikt tam nie mogl stac za to na wypadkowej z tego zakrety strefa kibica.... szkoda gadac!!! Rajd spoko ale wydaje mi sie ze mnie ludzi niz w 2015...

Czyli widzę że moje wrażenia odnośnie safety nie są odosobnione.

I też mi się wydawało, że ludzi mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strefy bezpieczenstwa totalnie z DUPY!!! W zeszlym roku stalismy na wewnetrznej zakretu 90*, w tym roku nikt tam nie mogl stac za to na wypadkowej z tego zakrety strefa kibica.... szkoda gadac!!! Rajd spoko ale wydaje mi sie ze mnie ludzi niz w 2015...

Nie jesteś pierwszą osobą, która ma odczucie, że kibiców było mniej. Nie startował Robert Kubica i dlatego ludu było mniej. Co by nie gadać obecność RK zwiększała zainteresowanie WRC w Polsce i wielu kibiców na trasie przychodziło właśnie ze względu na niego. Nie było też żadnego innego polskiego kierowcy, który walczyłby w generalce o wysoką pozycję. Wątpię by RK jeszcze wrócił do rajdów, ale jak np. Kajto kiedyś przesiądzie się do WRC i będzie próbował powalczyć, to wtedy znów kibiców pewno by przybyło.

Promotor WRC widzi spadek zainteresowania w Polsce (tj. spadek liczby odwiedzin oficjalnej strony WRC.COM), bo wyłączyli polską wersję językową strony mistrzostw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.