Skocz do zawartości

Skromna kolekcja moja...Mogę się oficjalnie pochwalić tutaj?


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Skromna bo naprawdę skromna, ale od czegoś trzeba zacząć.

Na HP były roztrzepane wątki, tu spiąłem to w całość.

 

No to zaczynamy. Suzuki GS 400L, rok 1982, oczywiście zarejestrowany, jeżdżący itd itp. Moje boje opisywałem już na HP.

 

IMG_2123.JPG

 

Nadal nie zrobiłem Suzi aktualniejszej fotki. :facepalm:;l

 

Simson z 1976....Zakup totalnie spontaniczny, totalnie nieplanowany :) kupiony od kolego z pracy; na tą chwilę w takim stanie, jeszcze sporo pracy przede mną. :)

 

IMG_2347_zpszqm5g4bb.jpg

 

Trzecie moto. Romet-Mińsk 125 typ 400a. Gdy go przedstawiłem szerszej publiczności, został zmieszany z błotem. Szkoda. Duuużo ciekawszy konstrukcyjnie od WSK i chyba ostatni motocykl montowany w Polsce, przed epoką chińczyków.

 

IMG_2336_zpsacblctba.jpg

 

To tyle....Wszystkie sprzęty powoli doprowadzam do stanu 100% sprawnego (nie dot. Suzi - ona już jest sprawna :) a ponieważ lubię zmiany, pewnie będę wystawiał je raz na jakiś czas....by coś zmienić. :bzik:

 

 

Wiem że są to tanie motki, i za te pieniądze mógłbym mieć jeden "porządny" ale oponentom przypomnę, że w 2007 roku kupiłem nowe moto z salonu za 18 kafli...A starą Suzuki jeździ mi się, o dziwo, znacznie przyjemniej. Więc wicie, rozumicie, gust jest jak pupa - każdy ma własną. ;)

 

Jak się podobają? Zapraszam do wypowiedzi nawet jeśli Mińsk wzbudza odruch wymiotny u niektórych. ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skromna bo naprawdę skromna, ale od czegoś trzeba zacząć.

Romet-Mińsk 125 typ 400a. Gdy go przedstawiłem szerszej publiczności, został zmieszany z błotem. Szkoda.

Jak się podobają? Zapraszam do wypowiedzi nawet jeśli Mińsk wzbudza odruch wymiotny u niektórych. ;]

 

Akurat na tym wynalazku robiłem kurs PJ A w 1990 roku, tylko maszyna była granatowa... stare, dobre czasy :phi:

Ogólnie - zazdraszczam miejsca, czasu i pieniędzy (kolejność przypadkowa i dowolna ;) ) poświęconych takiemu hobby... :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Mińsk jest ciekawszy konstrukcyjnie od WSK-i ? To bardzo podobne moto.

 

Widzę, że ogarnęła Cię mania kupowania ;]

Wiem coś na ten temat, bo ostatnio co rusz kupuję coś jak nie do Hanki, to jakiś ubiór na moto dla siebie. To już zaczyna się robić chore ...  :hehe:

Edytowane przez tomik53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Mińsk jest ciekawszy konstrukcyjnie od WSK-i ? To bardzo podobne moto.

 

Widzę, że ogarnęła Cię mania kupowania ;]

Wiem coś na ten temat, bo ostatnio co rusz kupuję coś jak nie do Hanki, to jakiś ubiór na moto dla siebie. To już zaczyna się robić chore ...  :hehe:

 

 

Mińsk jest ciekawszy bo standardowo ma 4 biegi, kierunkowskazy co w WSK nie jest oczywiste. Do tego zapłon elektroniczny w standardzie a skrzynie biegów można wymienić bez połowienia silnika -taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mińsk jest ciekawszy bo standardowo ma 4 biegi, kierunkowskazy co w WSK nie jest oczywiste. Do tego zapłon elektroniczny w standardzie a skrzynie biegów można wymienić bez połowienia silnika -taka ciekawostka.

ale Mińsk jest kompletnie nijaki, pokraczny i brzydki a wueski coś w sobie majo  ;)

Suzuka fajna  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Mińsk jest kompletnie nijaki, pokraczny i brzydki a wueski coś w sobie majo  ;)

Suzuka fajna  :oki:

 

 

WSK - 6 KM

 

Mińsk - 11 KM

 

Do mnie to przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na to że WSK to konstrukcja z lat pięćdziesiątych a Mińsk z końca osiemdziesiątych. W motoryzacji to kilka epok.

 

 

No nie do końca ;) oba motocykle mają wspólnego protoplastę, DKW 125 RT . Już w chwili kopiowania jej przez naszych i ruskich inżynierów konstrukcja ta była przestarzała. Tylko że WSK była krócej produkowana i ewolucja tej maszyny zakończyła się dużo szybciej. Co by było gdyby WSK była produkowana równolegle z Mińskiem, możemy jedynie gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak się podobają? Zapraszam do wypowiedzi nawet jeśli Mińsk wzbudza odruch wymiotny u niektórych.

 

Miałem identycznego, tzn 400A ale na zbiorniku miał tylko naklejkę Mińsk i wydech fajniejszy, bo nie w rurkę-zwężkę robiony tylko a'la MZ, lekko podniesiony do góry. Kupiony w 7 czy 8 klasie podstawówki, wbrew rodzicom. Sfinansowany w leasingu raty 0% 0zł by śp. Babcia  ;]  Po zmianie zębatki zdawczej na bodajże 13 zębową z wski (w mińsku miała 14) była dobra jak na tamte czasy zapierdzielaczka, robił się deko wolniejszy ale dużo zrywniejszy.

Wykupiony z posterunku policyjnego, praktycznie nie jeżdżony, nawet nie miał kierunków od nowości przykręconych. Sprzedany po 3 czy 4 latach ujeżdżania za jakieś "pińcet".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki trzymaj, resztę sprzedaj, bo znaczącego wzrostu wartości możesz nie doczekać ;) mówię to z całym szacunkiem i sentymentem do tych maszyn

Simson już podarowany synowi, więc za późno. Suzuki być może w tym tygodniu znajdzie nabywcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to akurat doskonały krok, wiem bo mi kiedyś też ojciec podarował simsona 

 

 

Chcę go zachęcić do dłubania przy mechanice, i przekazać mu tą wiedzę, którą kiedyś mi przekazał Ojciec. Byłem o rok starszy niż on (syn) gdy dostałem swój własny pierwszy jednoślad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę go zachęcić do dłubania przy mechanice, i przekazać mu tą wiedzę, którą kiedyś mi przekazał Ojciec. Byłem o rok starszy niż on (syn) gdy dostałem swój własny pierwszy jednoślad.

Dokładnie taki sam cel przyświecał mojemu koledze, gdy postanowił zakupić od sąsiada Simsona S51 z 1982r. Jego syn ma 13 lat i będzie go sobie doprowadzał do stanu perfekt z pomocą ojca. Ma myśl by przerobić go przy okazji na enduro, ale nie jestem pewien czy były enduraki 3 biegowe ?

Sprzęt kupiony dosłownie za kilka zł, przywieziony na przyczepie w stanie ogólnego zapuszczenia, ale dmuchnęliśmy samostarta do gaźnika i odpalił.

Edytowane przez tomik53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.