Skocz do zawartości

Sieć gazowa na działce a wiata?


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

kolejne pytanie z serii trudnych. Chcę postawić wiatę na samochód, konstrukcja z profili stalowych, ściany z blachy trapezowej bez bramy wjazdowej. Reszta ścian zabudowana. Z racji że jedynym miejscem na którym mógłbym taką wiatę postawić okazało się miejsce niedaleko granicy z sąsiadem. Oczywiście "dobry" somsiad [ zresztą rodzina] postraszył mnie nie co, że powinienem mieć zachowane min 3m od granicy. Dowiedziałem się u żródła w Wydziale Budownictwa mojego powiatu że pozwolenia/zgłoszenia nie muszę mieć, a ponadto Wiata obecnie nie jest zakwalifikowana jako budynek i itp [ do jakiegoś tam metrażu] i w tym wypadku nie obowiązują mnie przepisy prawa budowlanego. Mogę taką wiatę stawiać nawet na granicy z sąsiadem. Jedyny warunek to woda opadowa ma "opadać" na moją działkę. Więc olałem temat i zacząłem kopać pod fundament. Jakie moje było zdziwienie jak na głebokości dosłownie 30cm dokopałem się do żółtej jaskrawej folii, a pod folią kawałki dziwnie uformowanego styropianu. Zapytałem u żródła, i prawdopodobnie jest to sieć gazowa :facepalm:  I teraz się tak zastanawiam, olać temat zrobić wiatę czy sobie odpuścić :ogien:  Czytałem w przypadki w sieci jak to ludzie blaszaki mieli postawione na gazociągach i po pewnym czasie dostali nakaz przeniesienia garaży. Co jakiś czas chyba kontrolują na działkach przebiegi gazociągów? Pewnie w starostwie dostanę mapę geodezyjną działki z naniesionymi przebiegami gazociągu, i innych sieci? W sieci tego nie znajdę? Jak pytałem "starszyznę" to nikt nic nie mówil, a teraz "no tak to gazociąg chyba" kopany pod koniec lat 80 :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatę możesz budować.

 

Gaz się w niej w razie nieszczelności nie zgromadzi. tylko nie rób fundamentów nad gazociągiem.

 

Zapytam jutro u żródła, jeśli byłaby taka opcja to ok ale akurat teren pod wiatę mam w dole i chciałem fundament w okolo zrobić na min 25cm wysoki a środek wysypać kamieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim projekcie wlasciwie nad wszystkimi przyłączami jest kostka. Tak zaprojektowane i nikt się nie czepial. Pod ulicami całe magistrale są i jest ok.

Tapatalked

ta, ale taki ZDiUM ma w 4 literach koszty rozebrania drogi, jak trzeba będzie coś wymienić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jutro u żródła, jeśli byłaby taka opcja to ok ale akurat teren pod wiatę mam w dole i chciałem fundament w okolo zrobić na min 25cm wysoki a środek wysypać kamieniem.

O pełnych fundamentach nad siecią gazową zapomnij. Mogą być jedynie takie punktowe pod słupy, oczywiście w uzgodnieniu z miejscowym Rejonem Dystrybucji Gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pełnych fundamentach nad siecią gazową zapomnij. Mogą być jedynie takie punktowe pod słupy, oczywiście w uzgodnieniu z miejscowym Rejonem Dystrybucji Gazu.

 

A jeśli u mnie zrobili gazociąg pod fundamentami (ogrodzenia), to co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pełnych fundamentach nad siecią gazową zapomnij. Mogą być jedynie takie punktowe pod słupy, oczywiście w uzgodnieniu z miejscowym Rejonem Dystrybucji Gazu.

 

Też o tym pomyślałem, 3 "pecki" załatwiłyby problem ale za to mi to komplikuje sprawę bo fundamentem chciałem podnieść cały wjazd z najazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze pytasz czy o bezpieczenstwo, a nie koszy ;)

Bezpieczenstwo tez - ZDiUM stac na jego zapewnienie. Czy i jak zabezpieczyc np. przylacze wodne przed wykonaniem podjazdu? Reszte przylaczy beda u mnie przechodzic chyba tylko pod chodnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pełnych fundamentach nad siecią gazową zapomnij. Mogą być jedynie takie punktowe pod słupy, oczywiście w uzgodnieniu z miejscowym Rejonem Dystrybucji Gazu.

Czekaj czekaj... sugerujesz, ze mam PGNiG angazowac, jak bede sie zabieral za ogrodzenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektem czego? Przylacza? Ogrodzenia? Podjazdu? Zadnego z nich nie mam. Przylacze MPWiK samo robilo bez konsultacji ze mna - ot, odlaczyli stare przylacze, zrobili nowy wydociag i podlaczyli. Projektu do pozostalych dwoch nie widzialem nigdy na oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektem czego? Przylacza? Ogrodzenia? Podjazdu? Zadnego z nich nie mam. Przylacze MPWiK samo robilo bez konsultacji ze mna - ot, odlaczyli stare przylacze, zrobili nowy wydociag i podlaczyli. Projektu do pozostalych dwoch nie widzialem nigdy na oczy.

Przylacza :ok:
 
Zapomnialem, ze Ty jestes inny (:piwko:). Smieje sie troche, ale tez lekko sie obawiam czy utwardzanie terenu pod kostke nie uszkodzi mi rur gazowych. Teoretycznie nie powinno, ale praktycznie, to wiadomo, ze bywa roznie. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylacza :ok:

 

Zapomnialem, ze Ty jestes inny ( :piwko:).

Troche inny... przypadek. Ja przylacza mialem robione gdzies w latach 80tych, a swoja dzialalnosc budowlana zaczalem w 2011.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.