Skocz do zawartości

Krzywe tarcze, huk i dudnienie


lisik

Rekomendowane odpowiedzi

20 km od domu wpadlem w dziure i zaczelo cos z tylu szumiec. Po ok 10 km przy rozpedzeniu auta do ok 80 kmh strasznie huczalo objawy identyczne jak jazda bez powietrza ale powietrze bylo. Po dojezdzie na parking prawe tylne kolo gorace. Auto ma z tylu tarczobebny. Kolo nie bylo zablokowane. Diagnoza stanal tloczek, zeszkliwione klocki hamulcowe. Wszystko wyczyszczone nasmarowane zlozone. W ruchu miejskim ok (jazda do 50kmh) ale jak wyjechalem na autostrade przy 120 kmh myslalem ze auto zgubi kola. Rezonujace dudnienie im szybciej jechalem tym glosniejsze. Az telepalo autem. Przy muskaniu pedalu hamulca terkotanie nasilalo sie. Przy mocniejszym wcisnieciu hamulca efekt jak w ladujacym samolocie jak zaczyna jechac po pasie. Ale co ciekawe po jakichs 20 km zupelnie ustepuje i kolejne 50 km hamuje i jedzie aksamitnie. I tak od 3 dni to samo. Czy tarcze moga byc pokrzywione tylko jak sa zimne? Czy szukac gdzies indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwalone łożysko.

I bedzie roznica przy hamowaniu? Jak mialem uszkodzone lozyska w matizie czy golfie to odglos byl wuuuuuuuu wuuuuuuu wuuuuuu i niezalezny od dystansu w dodatku nasilal sie lub slabl przy dlugich mocniejszych zakretach. Tutaj jest takie terkotanie i poszarpywanie autem nasilajace sie przy hamowaniu a odglos jakby sie auto mialo rozpasc ( normalnie bym zjechal na pobocze i zadzwonil po lawete ale bylem zdesperowany bo spozniony do pracy ;( taki odglos az budzacy niepokoj taki jak przy hamowaniu przez samolot ze az plastli telepua w srodku jak schowki w samolocie

Edytowane przez lisik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znow przejechalem 50km, przednie lewe kolo i tylne prawe gorace. Tylne prawe fioletowa tarcza, lewe tylne zimne a cuchnie spalonym hamulcem. Auto ma 280kkm. Kupie komplet tarcz i klockow. Tyle ze nie chce ich zepsuc. Co z zaciskami? Nowe? Regenerowac? Co z przewodami hamulcowymi? Wymienic? To normalne ze trzymajac hamulec przez ok 500metrow i gaz na tyle zeby auto jechalo (predkosc ok 40kmh, pusta droga posrod pol)) zagotowal sie plyn i stracilem hamulce? (Zrobilem tak bo jestem frustratem i liczylem ze jak jest cos zepsute to sie zepsuje do konca i bede wiedzial co)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@lisik

 

jak @@wladmar pisał- sprawdź łożysko, mogło dostać luzu. Podnieś auto i poszarp kołem (krótkie ruchy) góra/dół i do siebie. W słuzbówce w astrze II tak się grzało łożysko, że kołpak odjechał, a był dokręcany razem z kołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja miałem podobny przypadek.

Przy jeździe po mieście było spoko, ale powyżej 80 dudniło.

Już też zachodziłem w głowę co może być.

Okazało się, że rozpierak szczęk w tarczo-bębnie przyrdzewiał na sworzniu i jak sie zaciagnelo reczny to nie odpuszczał do końca.

W czasie jazdy nie blokował na tyle, żeby nie można było jechać (grzało sie bardziej niż drugie tylne), ale na podnośńiku już koło prawie nie kreciło sie.

 

Wymiana rozpieraka i problem zniknał.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik zasugerowal pompe hamulcowa, ja niezaleznie wczoraj ogladalem tarcze i przegrzana jest ta prawa tylna ale rowniez lewa przednia a google wypluwa wlasnie ze przy padzie sekcji w pompie blokuja sie po przekatnej wiec chyba przyczyna znaleziona. U mechanika auto bedzie za tydzien wiec napisze cos wiecej moze komus sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.