Skocz do zawartości

Auto benzyna do9 tyś


Mopsica

Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz, a tutaj uparcie twierdza, ze octa z tym silnikiem pali 10. Nie chce sie wdawac w klotnie, ale najwyzsze moje spalanie z 3 lat i 30 tys, to 9l lpg, wiec benzyn wyszloby faktycznie ok 8

 

Nie trzeba uparcia, powiem dość obiektywnie, bo miałem 3 szt, nie mam żadnej-spalanie w każdej się różniło, 10l nie było dla 2 wyczynem, jedna paliła zdecydowanie mniej przy tej samej jeździe. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, ale jedne właśnie spalają rozsądnie a inne jak smoki w stosunku do pojemności. Silniki te same , różne roczniki, więc może tutaj szukać przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki te same , różne roczniki, więc może tutaj szukać przyczyny...

 

tych 1.6 było kilka- 75, 101 i 102 KM, więc faktycznie mogą się różnic i osiągami i spalaniem. ja mam akurat ten ostatni i zarazem najmłodszy.

lecz nie zmienia to faktu, ze jak na taką masę auta, nawet te 10l to nie jest dużo. dla przykładu fiatowski 1.6 16V wcale nie jechał lepiej, a zimą potrafił mi wciągnąc 13 lpg. w trasie bez deptania udało się zejsc do 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A toyota corolla np? Dobry wybór?

Imho jeden z najlepszych pomysłów. Jednak wszystko zależy od egzemplarza.

Nie wiem co z korozją u japońców... Mechanicznie o wiele lepsze niż fiat. Niemniej stilo ma wzorowe zabezpieczenie p/korozyjne.

Co do klasy samochodów... Mam najzwyklejsze dziesięcioletnie stilo. I jestem chory jak mam jechac sparkiem, pandą żony. Już wola jechać motocyklem. Komfort podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Stare, niejezdzone auto, 

 

to nie jest wyznacznik. i nie zniechęcaj się do gazu dlatego, ze teraz są problemy. ja w mojej octavii mam gaz od nowości, w tej chwili dobija do 200 tys i dotąd nie było zadnych problemów. po niedzieli czeka mnie wymiana reduktora, ale to jest pikuś, bo instalacja zwróciła się kilka razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz instalacje l lub ll generacji. Jak zalozysz sekwencje, to oprocz wymian filtrow, w zasadzie niczego nie dotykasz

 

Potwierdzam, w starym Focusie 1.6(podobno silnik "nie do gazu"), przez niecałe 6 lat przejeździłem 75kkm i zero problemów z gazem.

Dwa razy wymieniłem filtr gazu, raz byłem na jakieś regulacji, ale to chyba było zbędne.

Za to warto pilnować czystości filtra powietrza i elementów zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wymagania:

Benzyna,roczniki od 2002 r, sedan/hatchback, do 9000 zl.

 

Stoisz przed wyborem - małe auto miejskie do pojemności 1.2 (Corsa, Panda, cokolwiek) które być może spali po mieście jakieś 7l/100km(ale też niekoniecznie),

albo kompakt typu Astra/Focus z silnikiem 1.4-1.6 który będzie palił 9-10l, a w dużych korkach nawet powyżej.

 

Dysponując budżetem 9 kPLN nie szukałby konkretnego modelu, tylko auta, które będzie w jak najlepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie panowie licytujecie z tym spalaniem.

primo: ostatnio w bardzo ekonomicznym aucie (celowo nie podaję jakim) po wymianie świec spalanie spadło o 25% czyli do takiego jak rok temu zaraz po zakupie.

w drugim natomiast samochodzie spalanie jakie uzyskałem mieściło sie między 4,5 a 11 litrów.

pierwsze auto to daihatsu cuore które mieści sie ostatnią generacją cenowo w założeniach autora (spalanie z 6/100 zeszło do 4.5 litra, wynik uzyskiwany w miarę reguralnie i jazda 100% małe i niezakorkowane miasto)

a drugie to Fiat Uno z silnikiem 1.0 fire :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mitsubishi carisma II. 1.6!

 

W zakładanym budżecie zmieścisz się w zakupie + opłaty/przygotowanie auta po zakupie.

Auto będzie z rocznika 2002-2004

1.6 spali w mieście nie więcej jak 10l/100km, a będzie na pewno przyzwoicie wyposażone i z korozją nie ma problemów (miałem I gen)

Silnik totalnie bezobsługowy i dobrze znosi instalację LPG.

Eksploatacyjnie tanie, sporo zamienników do Volvo S/V40

 

przykładoy link:

http://otomoto.pl/oferta/mitsubishi-carisma-1-6-benzyna-105km-z-niemiec-skora-klima-ID6yoKuR.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi mnie to spalanie w uno, mi pali Koło 9 litrów benzyny 1.4 silnik

a mnie dziwi i to bardzo, miałem Uno 1.0 Fire i palił zawsze 7-7,5 lpg, może warto naprawić auto?

Co do corsy c - posiadam obecnie 1.2 16V z lpg i na klime na mieście nie przekracza 8 litrów, na trasie z klimą 7, oczywiście lpg.

Dodam jeszcze ze jak jeżdżę na v max, czyli wspomniane wyżej 180 to pali 10,5 lpg, więcej nie da się wycisnąć z niego.

Dla porównania astra 1.6 przy tych prędkościach paliła 13. Dla mnie to już znaczna różnica, a dynamika aut bardzo podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyjmiemy że spalanie gazu między danymi silnikami to 3 litry gazu na 100 kilometrów a tych robimy miesięcznie 1000 to w roku mamy przy cenie 1,50 za litr gazu 540 zł oszczędności. Czyli np. mamy na OC. Chyba szukał bym takiej astry z 1,4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie dziwi i to bardzo, miałem Uno 1.0 Fire i palił zawsze 7-7,5 lpg, może warto naprawić auto?

 

ale autorka napisała, że ma 1.4. te silniki są bardzo paliwożerne i naprawic tego sie nie da niestety. miałem kiedys takie uno służbowe i jak bym nie jezdził, to poniżej 7 nigdy sie nie udało, a raczej zawsze bliżej dychy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta...

mało awaryjna. A wcześniej pisałaś że corsa za mała.

Co do wyliczeń oszczędności powyżej, dodam, że OC za Corsę to 250 zeta na rok tylko.

I jeszcze jedno, nie wiem gdzie mieszkasz, ale jak masz tam problemy z mechanikami do uno, to lepiej weź kredyt i kup nówkę z salonu, niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze corsa jest mała. Wiesz jaki jest problem z uno? Że mało kto chce się nim zająć, a ja sama nie potrafię tego zrobić.

Naprawianie una jest jak worek bez dna, ciągle coś nowego wychodzi.

 

Uno 1.4 to nie jest silnik FIRE i nie będzie paliło 7l po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej przekonuje mnie yariska 1.0 mało awaryjna i do tego mało pali.

Co myślicie?

 

Jeździłem kiedyś taką jako autem zastępczym i bardzo pozytywnie oceniam.

Spalanie 6.5l po mieście.

Dla dwóch osób całkiem wygodny, gorzej gdy coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Yaris się podoba, to poprę tutaj kolegę Joki, obejrzyj sobie któreś z poleconych przez niego Daihatsu. do listy dopisz jeszcze Cuore ostatniej generacji.

 

o Cuore które mam mogę napisać same pozytywy. a zacznę od istotnego: wszystkie kobiety jakie znam były tym samochodem zachwycone :D

 

a co do reszty: zakup samochodu w paździenriku 2014 roku. Auto przez handlarza ściągnięte z niemiec, najtańsze jakie było (7600 zł za 2008 rocznik!!), po zakupie wymieniony olej z filtrami (dostępne od ręki w sklepie), tarcze z klockami przód (toyota yaris, 420 zł TRW). Miesiąc temu szczęki tył (japońskie 80 zł) i świece (3 szt irydowe 180 zł). Auto ma obecenie prawie 120kkm i żadnych luzów w zawieszeniu (oryginał toyota). Z czego od zakupu przez nas 30kkm.

 

i spalanie w cyklu miejskim nie przekracza 4,5 litra benzyny na setkę.

 

a o mechaników nie masz się co martwić... nie będzie trzeba ich odwiedzać

 

ps. Joki dzięki za radę wtedy przy zakupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wierzę w to daihatsu :>, zbyt tani jest.

Mechanicznie to yaris w innym opakowaniu

Yoki mnie poprawi jesli się mylę

Osobiście polecę też Stilo z 1.2 max 1.4 i nie powinno byc większych problemów i spalanie niższe niż w Uno. Gaz dobrze przyjmuje a często już ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wierzę w to daihatsu :>, zbyt tani jest.

cena wynika z nieznajomości marki w pl i... no nie ukrywajmy bajerów

 

ale w takich nemczech czy innych zachodach te auta mają w miare proste zadanie.... jako 3-cie auto w rdzinie, na zakupy, do miasta czy dzieci do przedszkola zawieźć... masz wszystko co wymaga prawo, czyli abs, asr, poduszki powietrzne a przy tym lekkie, proste, tanie i niezawodne auto. i tak, mechanicznie to toyota.

 

ps. daihatsu sirion ostatniej generacji z napędem na 4 koła sprzedawany jest też jako Subaru Justy ostatniej generacji.

 

ps2. ja bym raczej powiedział, że te auta mają odpowiednią cenę względem zawyżanej konkurencji ale.... (moje osobiste zdanie) konkurencja zawyża cenę wyposażeniem, z którego często zwykły użytkownik nie skorzysta (a zwłaszcza taki który kupuje samochód w zakładanym przez Ciebie budżecie)

 

ps3. w tym wypadku tani znaczy dosłownie tani, i nie ma się co bać tej marki

Edytowane przez fenix8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie to yaris w innym opakowaniu

Yoki mnie poprawi jesli się mylę...

Nie tak do końca. Silnik i napęd w nowszych generacjach takie same. Trochę innych części też może być wspólnych.

Zasadniczo to jednak inne konstrukcje na innej płycie podłogowej.

Handlarze zwykle wprowadzają w błąd. Szczególnie przy starszych generacjach, które nie mają nic wspólnego z Toyotą.

Niedługo zaczną pisać, że YRV to Lexus bo ma przeciwmgielne tylne z IS-a.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wierzę w to daihatsu :>, zbyt tani jest.

Ja się tylko z tego Cieszę bo mojej pięknej kupujemy następne Dai i cenowo nadal będzie nie do pobicia a jakość już znamy.

Stary Sirion sprzedał się w jeden dzień. Nawet ogłoszenia nie dawaliśmy. Wystarczyła kartka na szybie i następnego dnia sprzedane pierwszemu dzwoniącemu.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uno pali niwcale 10 L gazu.

Corsa jest mniejsza niż yariska.

Nigdy nie.słyszałam o daihatsu i cuore :D.

Mi laguna 2.0 pali 10l lpg po miescie. W tamtym tygodniu klima chodzila non stop najpierw chlodzenie wnetrza na postoju by core wlozyc do normalnej temperatury i spalanie wyszlo 12,5l. A nie jezdze wolno wiec 10l w uno to za duzo...

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi laguna 2.0 pali 10l lpg po miescie. W tamtym tygodniu klima chodzila non stop najpierw chlodzenie wnetrza na postoju by core wlozyc do normalnej temperatury i spalanie wyszlo 12,5l. A nie jezdze wolno wiec 10l w uno to za duzo...

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

 

Ale nie jeździłeś Uno 1.4, prawda?

Ja jeździłem. Pali 9-10l po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi laguna 2.0 pali 10l lpg po miescie. W tamtym tygodniu klima chodzila non stop najpierw chlodzenie wnetrza na postoju by core wlozyc do normalnej temperatury i spalanie wyszlo 12,5l. A nie jezdze wolno wiec 10l w uno to za duzo...

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Moje Uno 1.4 z częstym butem w podłodze potrafiło i 13 łyknąć - więc... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 wiec 10l w uno to za duzo...

 

ogólnie fiaty nie należą do aut ekonomicznych. wierz mi, ze dawno temu, jak miałem cinquecento 900-tkę, zimą przy mrozach i krótkich odcinkach bez problemu spalanie dochodziło do 9 litrów, więc dycha w 1.4 to naprawde nic szczególnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.