Skocz do zawartości

Wjazd na posesję


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ciężarowcy.

Na dniach zamawiam ogrodzenie i potrzebuję zdecydować się na światło bramy (przesuwna) oraz wcięcie w działkę. Sęk w tym, że droga gruntowa ma szerokość 4.2m od siatki do siatki, a miejscami są latarnie jeszcze jakieś 25cm zabierające miejsce (żadnych blisko bramy).

Pytanie do kierowców typowych 2 i 3-osiowych wywrotek z ziemią/piaskiem (powiedzmy Jelcz), podnośników koszowych, wożących kontenery na gruz/śmieci, koparki zasię-przedsiębierne itp.: ile potrzeba Wam, żeby się "złamać"?

Obecnie mam starą siatkę i bramę dwuskrzydłową na 4.5 wsuniętą wgłąb (wcięcie - brama równolegle do drogi, przęsło między bramą, a drogą po skosie ) działki na ok. 1.4m i niektórzy mieli problemy - krótki Jelcz wjechał, ale krótki HDS (dźwig za kabiną, a nie skrzynią) już nie. Tak samo dłuższe busy nawet mają problem. Z kolei sąsiad (to samo wcięcie, przylegające do niego, ale minimalnie inny kąt - nie jest równolegle do drogi) ma 3.7m bramę i podnośnik do niego wyjeżdżał. Wolałbym bramę maks 4m, a wciętą na 1.2m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi to nie pomogło - brakuje paru wymiarów na rysunku, a poza tym to chyba do wjazdu przodem - do mnie i do sąsiada zawsze wyjeżdżają tyłem, bo tak łatwiej się złamać.

Poświęcić mogę maks półtora metra w głąb (dalej zaczyna się szambo).

OjWaPYd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć ciężarowcy.

Na dniach zamawiam ogrodzenie i potrzebuję zdecydować się na światło bramy (przesuwna) oraz wcięcie w działkę. Sęk w tym, że droga gruntowa ma szerokość 4.2m od siatki do siatki, a miejscami są latarnie jeszcze jakieś 25cm zabierające miejsce (żadnych blisko bramy).

Pytanie do kierowców typowych 2 i 3-osiowych wywrotek z ziemią/piaskiem (powiedzmy Jelcz), podnośników koszowych, wożących kontenery na gruz/śmieci, koparki zasię-przedsiębierne itp.: ile potrzeba Wam, żeby się "złamać"?

 

Model komputerowy nie daje szans na przejezdność "na raz"

Rysunek1_Model1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Olleo A jakby od drugiej strony tyłem po prostu do Ciebie najeżdżali? Daleko by trzeba było tą drogą gruntową cofać od głównej?

Wiesz, mi tam wsio rawno - byleby wjechał ;) a droga jest przelotowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.