Skocz do zawartości

OC - nowa (pierwsza) polisa dla 18-o latka :)


dodomela

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

wiecie gdzie można nabyć drogą wykupienia najtańszą polisę OC dla nowego kierowcy?

 

Jak zobaczyłem stawkę OC na wyszukiwarce to parskało mi się ze śmiechu.

Robiłem symulacje dla różnych aut ale powiedzmy niech to będzie vw polo 2004r. 5D 1.2 benzyna. (wartość coś koło 8kzł.)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

wiecie gdzie można nabyć drogą wykupienia najtańszą polisę OC dla nowego kierowcy?

 

Jak zobaczyłem stawkę OC na wyszukiwarce to parskało mi się ze śmiechu.

Robiłem symulacje dla różnych aut ale powiedzmy niech to będzie vw polo 2004r. 5D 1.2 benzyna. (wartość coś koło 8kzł.)

Jeżeli młody jest samodzielnym posiadaczem pojazdu to będzie bardzo drogo.

Jeżeli młody jest współwłaścicielem pojazdu a drugim jest ktoś kto ma zniżki to będzie drogo.

Liberty bierze do OC tego gorszego z pary więc odpada.

A widzę, że jesteś z Krk mogę podać Ci namiary to będzie konkretniej.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli młody jest samodzielnym posiadaczem pojazdu to będzie bardzo drogo.

Jeżeli młody jest współwłaścicielem pojazdu a drugim jest ktoś kto ma zniżki to będzie drogo.

Liberty bierze do OC tego gorszego z pary więc odpada.

A widzę, że jesteś z Krk mogę podać Ci namiary to będzie konkretniej.

M.

na chwilę obecną jest to teoretyczne rozważanie co by było gdyby kupić kolejny samochód....

chyba będzie trzeba kupić skuter pod zniżki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

wiecie gdzie można nabyć drogą wykupienia najtańszą polisę OC dla nowego kierowcy?

 

Jak zobaczyłem stawkę OC na wyszukiwarce to parskało mi się ze śmiechu.

Robiłem symulacje dla różnych aut ale powiedzmy niech to będzie vw polo 2004r. 5D 1.2 benzyna. (wartość coś koło 8kzł.)

 

Spróbuj TU i TU jednak najtaniej to młodego dopisać do siebie i niech mu lecą zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwilę obecną jest to teoretyczne rozważanie co by było gdyby kupić kolejny samochód....

chyba będzie trzeba kupić skuter pod zniżki

Jest to  jakieś rozwiązanie.

Przy założeniu zamieszkania w Krk i współwłaściciela ze zniżkami to 1500 PLN W PZU inne wychodziły spor drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zniżki ze skutera lub przyczepki nie przechodzą na samochód, bardzo dawno temu tak było, ale od długiego czasu jest inaczej

:hmm:  z przyczepki to wiem, bo sama przyczepka nigdzie nie pojedzie bez holownika, zatem zasadne, ale ze skutera?Jesteś pewien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki cytat mam:

 

Ale odkąd firmy opierają wyliczenia składek na bazie UFG, nie sprawdzają na jaki pojazd polisa OC czy AC była wykupiona. Liczy się tylko, że BYŁA – tak jest w Warcie, Generali, HDI, Hestii, MTU i w innych dużych firmach ubezpieczeniowych.
Nie wiem jakie TU reprezentujesz, ale teraz większość firm honoruje zniżki z przyczepki, motoroweru, ciągnika rolniczego itp na OC samochodu osobowe i to nie jest kwestia, czy ja klientowi je dam czy nie, ale po prostu sam system łącząc się z bazą UFG, weryfikuje przebieg zapisany w tej bazie i przydziela w związku z nim zniżki za bezszkodowość.

 

to jak to jest w końcu?

OC na pojazd "przyczepa lekka" nie wystarczy do nabijania zniżek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się zmieniło kilka lat temu bo było wykorzystywane właśnie do nabijania zniżek.

 

Mała aktualizacja-PZU zniżki lecą również z przyczepki  :palacz:  :old:  Oczywiście ze skutera i z motocykla też, natomiast średnio się opłaca współwłaściciel, bo jest 50% wzwyżki.  :ok:

Kilka lat owszem było, że przyczepki nie honorowali, teraz honorują każdy pojazd zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mała aktualizacja-PZU zniżki lecą również z przyczepki :palacz::old: Oczywiście ze skutera i z motocykla też, natomiast średnio się opłaca współwłaściciel, bo jest 50% wzwyżki. :ok:

Kilka lat owszem było, że przyczepki nie honorowali, teraz honorują każdy pojazd zarejestrowany.

 

Dawno mnie ten temat nie dotyczy, ale o powrocie nie słyszałem - dobrze wiedzieć :ok: . Niemniej ciekawe, że się z tych ograniczeń wycofali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja-PZU zniżki lecą również z przyczepki  :palacz:  :old:  Oczywiście ze skutera i z motocykla też, natomiast średnio się opłaca współwłaściciel, bo jest 50% wzwyżki.  :ok:

Kilka lat owszem było, że przyczepki nie honorowali, teraz honorują każdy pojazd zarejestrowany.

W innych TU jest podobnie czyli ta zwyżka 50 % za młodego... często jest jeszcze większa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.