Skocz do zawartości

Kabina bez brodzika - silikon jego mać...


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

jakie macie sposoby na trwałe położenie silikonu w miejscach newralgicznych, czyli dookoła odpływu (zwykła kratka) i między ścianą a podłogą. W zasadzie co pół roku muszę zrywać stary i kłaść nowy, bo albo pleśń wyłazi, albo zaczyna cieknąć przy samej ściance kabiny...

 

Jestem już tak zdesperowany, że chyba zrobię lekki remont i zamontuję brodzik, bo szlag mnie trafia...

 

Zawsze suszę kabinę jakieś dwa dni, w sensie nie używam. Później wycinam stary silikon, resztki wydrapuję, psikam czymś przeciwko pleśni, wyciskam nowy, czekam min. 24h i używam. I zaś za pół roku, 8 miesięcy powtórka z rozrywki.

 

Też tak macie, czy u mnie coś spieprzone?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pleśń, to wentylacja kuleje.

Jak cieknie, to coś za bardzo pracuje chyba. Albo nie odtłuszczone dokładnie przed położeniem.

 

Hmm.. w zasadzie chyba w ogóle nie odtłuszczone - czym odtłuszczać?

 

Wentylacja - ostatnio (rok?) zauważyłem że jakby nie ciągnie już tak kanał wentylacyjny jak kiedyś, jakiś pomysł jak sprawdzić jego drożność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie mam. w mieszkaniu 7 lat i w domu 2 lata i zero pleśni, tylko w mieszkaniu silikon trochę pożółkł po kilku latach.

Wentylację możesz sprawdzić płomieniem /dymem ale najlepiej miernikiem ciągu. Gdy jest ciepło a masz wentylację grawitacyjną to może bardzo kiepski ciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. w zasadzie chyba w ogóle nie odtłuszczone - czym odtłuszczać?

 

Wentylacja - ostatnio (rok?) zauważyłem że jakby nie ciągnie już tak kanał wentylacyjny jak kiedyś, jakiś pomysł jak sprawdzić jego drożność?

 

Odtłuszczać - acetonem czy innym rozpuszczalnikiem (najpierw gdzieś w niewidoczny miejscu upewnij się, że nie zrobi krzywdy kabinie).

 

Wentylacja - w blokach z gazem są obowiązkowe wiosenne przeglądy i chodzą kominiarze  z miernikiem ciągu. Tylko trzeba gościa poprosić, żeby powiedział co i jak jego zdaniem, a nie tylko odfajkował na liście. Jak nie chodzą, to poszukaj takiego. Ale najpierw zdemontuj kratkę. U mnie majstrzy w dobrej wierze w kratkę wsadzili kawałek siatki (żeby jakieś robactwo nie nalazło - a im zostało z innej robótki). Niby fajnie, ale po dwóch czy trzech latach syf taki się zabrał, że przypominało to z pół centymetrową warstwę filcu i nic cugu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym odtłuszczać?

 

Wentylacja - ostatnio (rok?) zauważyłem że jakby nie ciągnie już tak kanał wentylacyjny jak kiedyś, jakiś pomysł jak sprawdzić jego drożność?

 

Czym - no czymkolwiek, co odtłuszcza, np. benzyna ekstrakcyjna.

Odnośnie wentylacji - jeśli tkwisz w szponach nałogu tytoniowego, to cigareta i jazda... :phi:  jeśli nie, to dym ze świeczki lub - najbardziej profesjonalnie - anemometr.

Co do nawracających objawów - jakiż to cudowny specyfik stosujesz? Ja mam w łazience silikon Soudal-a dedykowany, z dodatkami antypleśniowymi i antygrzybicznymi - daje radę :oki:

Jeśli zadowoli Cię kolor biały, szary, brązowy lub czarny (jest też Crystal, ale to nie kolor ;] ), to użyj Fix All Classic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ocet :ok:

Ja zrywam stary silikon, oczyszczam octem, suszę suszarką do włosów i nakładam świeży silikon.

Ale jeśli tak szybko pojawiają się grzyby, to sprawdziłbym jednak wentylację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ocet :ok:

Ja zrywam stary silikon, oczyszczam octem, suszę suszarką do włosów i nakładam świeży silikon.

Ale jeśli tak szybko pojawiają się grzyby, to sprawdziłbym jednak wentylację.

 

i na ile Ci to wystarcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtłuszczać - acetonem czy innym rozpuszczalnikiem (najpierw gdzieś w niewidoczny miejscu upewnij się, że nie zrobi krzywdy kabinie).

 

Wentylacja - w blokach z gazem są obowiązkowe wiosenne przeglądy i chodzą kominiarze  z miernikiem ciągu. Tylko trzeba gościa poprosić, żeby powiedział co i jak jego zdaniem, a nie tylko odfajkował na liście. Jak nie chodzą, to poszukaj takiego. Ale najpierw zdemontuj kratkę. U mnie majstrzy w dobrej wierze w kratkę wsadzili kawałek siatki (żeby jakieś robactwo nie nalazło - a im zostało z innej robótki). Niby fajnie, ale po dwóch czy trzech latach syf taki się zabrał, że przypominało to z pół centymetrową warstwę filcu i nic cugu nie było.

 

Ja sam montowałem, mam to w domku jednorodzinnym, ostatnimi czasy zauważyłem, zimą, że nie wieje, a zawsze był problem że w kuchni i łazience mroźne powietrze leciało. Ostatnio spokój... Musiałbym chyba wejść na dach i sprawdzić od góry kominki wentylacyjne jakąś kulką na sznurku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak. Wycinam silikon tapeciakiem, resztki smaruje środkiem do usuwania silikonu, zostawiam na chwilę żeby zmiękł i usuwam. Przemywam wodą z płynem i zostawiam do wyschnięcia. Po wyschnięciu odtłuszczam acetonem i kładę nowy silikon sanitarny. Gotowe u mnie wystarcza na około 5 lat.

Ważne żeby przy silikonie po kąpieli nie stała woda. Jeśli stoi znaczy że płytki mają za mały spad.No i jak już koledzy pisali dobra wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Też tak macie, czy u mnie coś spieprzone?

Wentylacji brak i nieodtłuszczone.

W ostatnim domu od nowości 12 lat wszystko leżało bez pleśni i przebarwień. Pewnie nadal leży jak nowy ale chatę sprzedałem, więc nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.