Skocz do zawartości

hak holowniczy, wypinany pionowo, opinie


exor

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś z państwa użytkuje takiego haka holowniczego do osóbówki?

Myślałem o wypinanym pionowo, żeby było jak najmniej widać po odłączeniu kuli haka. W ogóle żeby nie było go widać najlepiej.

Jak to się sprawuje i w ogóle? Jakieś minusy? Poza ceną oczywiście....

Bo są też takie wysuwane poziomo, ale to przecież zostaje pod zderzakiem cały ten element, w który wsuwa się kulę - więc widoczne (zresztą widziałem foto).

Potrzebuję tego do przyczepy lekkiej (750) i może do bagażnika na rowery (żeby na dach nie wrzucać ich).

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z państwa użytkuje takiego haka holowniczego do osóbówki?

Myślałem o wypinanym pionowo, żeby było jak najmniej widać po odłączeniu kuli haka. W ogóle żeby nie było go widać najlepiej.

Jak to się sprawuje i w ogóle? Jakieś minusy? Poza ceną oczywiście....

Bo są też takie wysuwane poziomo, ale to przecież zostaje pod zderzakiem cały ten element, w który wsuwa się kulę - więc widoczne (zresztą widziałem foto).

Potrzebuję tego do przyczepy lekkiej (750) i może do bagażnika na rowery (żeby na dach nie wrzucać ich).

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Mam taki od Thule. Nic nie widać że jest auto z hakiem. Dopóki pod spód nie wleziesz to się nie zorientujesz. Jestem na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki hak fabrycznie w swoim aucie. Producentem jest Westfalia. Używałem go juz wielokrotnie, najczęściej do platformy rowerowej. Ale również targalem nim lawetę z samochodem. Żadnych problemów z montowaniem czy zdejmowaniem haka nie stwierdziłem.

Wiem, że Westfalia nie jest tania, ale to dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w Łoplu fabryczny - działa, montaż banalny, na co dzień nic nie widać :ok:

 

Edit: dwie wady

- trzeba się trochę poschylać przy montażu 

- można się pobrudzić przy schylaniu  ;]

Edytowane przez wicia23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki Westfalii. Używałem raz - ciągnąłem małą lawetę z C3 czyli jakieś 1,5t. Problemów nie zaobserwowano.

 

Po zdemontowaniu nie jest z wierzchu widoczne, że auto ma hak. Montaż i demontaż banalny.

też mam westfalię

przez 7 lat użyłem z 5 razy

po zdemontowaniu haka i przekręceniu mocowania gniazda elektrycznego za zderzak (jest na zawiasie) nic nie widać

świetna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z solidnością tegoż? Nic się nie obrusza po jakimś czasie od zapinania/odpinania tej kuli? Pewnie siedzi ona w tej stałej części, która jest przy aucie?

Tego nie wiem bo ani razu go nie użyłem.

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki w fordzie (orygianał choć robi to westfalia)

mam w X3

 

w fordzie minimalnie był podcięty zderzak od dołu, ale stojąc za autem nie było nic widać

w X3 jest oryginalna klapka w zderzaku

 

fordem przejechałem kilka jak nie kilkanaście tyś km z przyczepą 1000kg i nic się nie działo

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.