Skocz do zawartości

Sprężyny parami czy nie..


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.Pękł kawałek sprężyny  z przodu w pugu 207.Jeden warsztat powiedział że wymieniać 2 sztuki (2x180zł +robota 250zł) .A mój mechanik (140zł+100 wymiana)  stwierdził że jedną i nie bedzie problemu ,zreszta wymianiał juz nie w jednym aucie.. Pytam bo wążne sa dla mnie koszty i czy nie będzie róznicy w prowadzeniu..Autko nowej dziewczyny więc wiecie.. ;]

Edytowane przez arek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się parami z kilku powodów.

Po pierwsze jeśli jedna pękła to druga pewnie podobnie zużyta, po drugie nowa sprężyna nie jest ugnieciona i ma inna sztywność niż używana. Wpływa to na prowadzenie, prawidłowe zużywanie bierznika opon, hamowanie itp. Ja wymieniam tylko parami, jak klient chce tylko jedną to odsyłam z kwitkiem do innego warsztatu.

pzdr

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Pękł kawałek sprężyny  z przodu w pugu 207.Jeden warsztat powiedział że wymieniać 2 sztuki (2x180zł +robota 250zł) .A mój mechanik (140zł+100 wymiana)  stwierdził że jedną i nie bedzie problemu ,zreszta wymianiał juz nie w jednym aucie.. Pytam bo wążne sa dla mnie koszty i czy nie będzie róznicy w prowadzeniu..Autko nowej dziewczyny więc wiecie.. ;]

Generalnie, w aucie do miasta wymiana jednej sprężyny jest nieodczuwalna w prowadzeniu, ale... nie w każdym aucie. Dla P207 Kayaba podaje trzy rodzaje sprężyn na przód, każda ma inną długość i twardość. Dlatego zmieniłbym dwie, a przy okazji poszukał innego mechanika. Jeden kroi więcej niż ASO, drugi będzie trafiał na oko z twardością jednej sprężyny, a też tani nie jest. Co to za miasto, że takie ceny macie? Sprężyna Kayaba kosztuje u mnie 120 zł dla klienta z ulicy, wymiana jednej 50 zł. Jakiś tańszy Monroe miałbyś pewnie za 100+50, czyli 300 zł za komplet z robotą. A podobno u mnie tanio nie jest i miasto dość duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Pękł kawałek sprężyny  z przodu w pugu 207.Jeden warsztat powiedział że wymieniać 2 sztuki (2x180zł +robota 250zł) .A mój mechanik (140zł+100 wymiana) 

Pytam bo wążne sa dla mnie koszty i czy nie będzie róznicy w prowadzeniu..Autko nowej dziewczyny więc wiecie.. ;]

 

Jak tak, to kup dwie fedry i wymień to sam - to nie jest zbyt skomplikowana robota - nowa dziewczyna powinna to docenić i się odwdzięczyć...   :phi:

Ja wymieniam parami: w jednym bolidzie już wymieniłem (chociaż pęcła tylko jedna), w drugim wszystkie utensylia mam już zgromadzone w bagażniku i czekam na "atak szczytowy"   ;]    aż przestanie padać. W tym przypadku jest o tyle prościej, że jest tylko jeden typ sprężyn do wersji 1.25 1.3 1.4 i 1.6, a same fedry są w cenach od 80zł jakieś Magnum (mogłem źle zrozumieć przez telefon), 95zł Kayaba do 98zł Lesjofors.

Za radą użytkowników innego forum wybrałem te ostatnie, robocizna własna - będzie żyć   :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, w aucie do miasta wymiana jednej sprężyny jest nieodczuwalna w prowadzeniu, ale... nie w każdym aucie. Dla P207 Kayaba podaje trzy rodzaje sprężyn na przód, każda ma inną długość i twardość. Dlatego zmieniłbym dwie, a przy okazji poszukał innego mechanika. Jeden kroi więcej niż ASO, drugi będzie trafiał na oko z twardością jednej sprężyny, a też tani nie jest. Co to za miasto, że takie ceny macie? Sprężyna Kayaba kosztuje u mnie 120 zł dla klienta z ulicy, wymiana jednej 50 zł. Jakiś tańszy Monroe miałbyś pewnie za 100+50, czyli 300 zł za komplet z robotą. A podobno u mnie tanio nie jest i miasto dość duże.

Poznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak, to kup dwie fedry i wymień to sam - to nie jest zbyt skomplikowana robota - nowa dziewczyna powinna to docenić i się odwdzięczyć...   :phi:

 

 

No no, wymiana pod blokiem bez sciagacza jest rownie prosta jak wymiana pior wycieraczek, kazdy sobie poradzi :hehe:

Jak widze magikow czasami jak rozkrecaja pol auta na parkingu to nie wiem czy sie smiac czy plakac  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, wymiana pod blokiem bez sciagacza jest rownie prosta jak wymiana pior wycieraczek, kazdy sobie poradzi :hehe:

Jak widze magikow czasami jak rozkrecaja pol auta na parkingu

 

Założyłem, być może błędnie, że kolega ma do dyspozycji garaż i nie tylko klucz do kół i lewarek...   :hmm:

Bez tego, pod blokiem, to faktycznie może nieco komplikować wymianę...   :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Pękł kawałek sprężyny  z przodu w pugu 207.Jeden warsztat powiedział że wymieniać 2 sztuki (2x180zł +robota 250zł) .A mój mechanik (140zł+100 wymiana)  stwierdził że jedną i nie bedzie problemu ,zreszta wymianiał juz nie w jednym aucie.. Pytam bo wążne sa dla mnie koszty i czy nie będzie róznicy w prowadzeniu..Autko nowej dziewczyny więc wiecie.. ;]

 

 

kiedys wymieniłem jedna, po wymianie auto zaczeło uciekac na bok podczas jazdy...

tylko parami   :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.